Nie jesteś zalogowany/zarejestrowany na tej stronie. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Aby się zarejestrować kliknij tutaj...


Ta strona korzysta z plików cookiesKorzystając z naszej strony internetowej wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu zapewnienia Ci wygody podczas jej przeglądania.
Rozumiem. Nie pokazuj w przyszłości.
Panel użytkownika
     

Nie masz konta? Zarejestruj
Zapomniałeś hasła? Przypomnij

Forum Tizen OS!
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 277 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 28  Następna strona
 S8600FRMA2_MC2_XEO_Danielos_ver.5.1
21
Super moderator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-10-05, 17:56
Online: 149d 58m
Posty: 4089
Podziękowań: 1303
Podziękował: 895
Model: ,s3,4,5,htc-820,idol
Firmware: Najnowsze
Operator: Orange
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Liczymy: Nagroda za napisanie w swoim poście pełnego tysiąca. Liczymy (Obrazki): Nagroda za napisanie postu zawierającego obrazek z liczbą 500, 1000, itd. Dobroczyńca: Odznaczenie za pomoc dla Forum (4) Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. Uploader: Umieszcza nowe pliki w dziale Download. S.O.O.A: Specjalne odznaczenie od Administracji
Napisane: 2013-03-11, 13:30 
[b]Robsie[/b],
wrzucasz fotkę na serwer i później dajesz ten link w >img< i tyle :)

_________________
[size=85][i][color=#40BF40]W życiu piękne są tylko chwile.[/color][/i][/size] :)
[spoiler][i][b]Koluniu a ty czego tu szukasz? Zgubiłeś tu coś? [/b][/i][color=#008000][i][b]TO SPADAJ MI STĄD[/b][/i][/color][/spoiler]



[center][img]http://i.imgur.com/PXrc5YM.gif[/img][/center]


Zobacz profil Gadu-Gadu


 S8600FRMA2_MC2_XEO_Danielos_ver.5.1
22
EXPERT MEMBER!
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2012-06-08, 20:12
Online: 124d 6h 57m
Posty: 1277
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękowań: 745
Podziękował: 1370
Model: Wave 3,SGS 4
Firmware: Turko CFW V 3.1
Operator: T-Mobile
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Dobroczyńca: Odznaczenie za pomoc dla Forum (5) Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. Uploader: Umieszcza nowe pliki w dziale Download. S.O.O.A: Specjalne odznaczenie od Administracji
Napisane: 2013-03-11, 13:38 
[b]Robsie[/b], wystarczyło wyedytować swój post poprawiony przez moją osobę i już wiedziałbyś :D

_________________
[color=#0040BF]Pomogłem ? Kliknij --------> [/color] [img]http://bada-world.pl/styles/OfficialTheme/imageset/thankposts.gif[/img]
[color=#0000BF]To nic nie kosztuje, a daje satysfakcję :-)[/color]

>> Wszystkie [url=http://techmaniak.tv]wideotesty[/url] techManiaK-a w jednym miejscu<<


Zobacz profil


 S8600FRMA2_MC2_XEO_Danielos_ver.5.1
23
Administrator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-12-28, 14:06
Online: 79d 6h 43m
Posty: 5930
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękowań: 1439
Podziękował: 556
Model: Lumka 1520
Firmware: W10M RS2
Operator: T-Mobile
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Liczymy: Nagroda za napisanie w swoim poście pełnego tysiąca. (3) Theme Designer: Twórca motywów dla systemu bada. Bada Moder: Specjalista od modyfikacji systemu bada. Newsman: Laur dla osób, które dbają, aby na forum były nowe tematy do dyskusji. Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. Uploader: Umieszcza nowe pliki w dziale Download. Tizen Expert: Ekspert w dziedzinie znajomości systemu Tizen.
Napisane: 2013-03-11, 14:28 
[b]Robsie[/b], toś się rozpisał ;)
[quote]Panowie a może by tak "na widno" robic o czym piszecie? Niektórzy też by skorzystali :). Chodzi o to, że jak piszecie o jakieś innej np. belce to proszę o fotki i pliczek pod nią do wgrania - jeden się zdecyduje drugi nie ale przynajmniej będzie miał alternatywę :). [/quote]
Screen jest na pierwszej stronie tej belki ze zmienionymi ikonami, więc nie wiem w czym problem :)

Wgrywanie softu nie wiele ma wspólnego z Region Code. Jeśli w poprzednim sofcie był ustawiony region którego nie ma w nowym, wtedy automatycznie system przydziela region KOR. Czyli inaczej mówiąc telefon zapamiętuje ustawiony region i w każdym następnym sofcie jaki wgramy z automatu ustawia się taki jaki mieliśmy przed wgraniem. A jeśli w nowym sofcie takiego nie ma, wtedy ustawia się KOR.
Jest to sprawa na tyle znana, więc zbytnio nie starając się można znaleźć dziesiątki wątków na ten temat. Zresztą forum jest od tego by pomagać, więc w razie problemów można pisać :)

Poza tym, również na pierwszej stronie znajduje się informacja na temat zalecanego Regionu i z czym się wiąże ustawienie takiego a takiego i że nastąpi Hard Reset.

[quote]Inna sprawa: ktosik dzwoni i nie ma podpiętego obrazka poprzednio wyświetlał się piękny kolorowy obrazek a teraz czarny jak kocia d... ekran z ramką na "klawisze" jak trumna (jeszcze tylko krucyfiksu brakuje) da się to jakoś wgrać, zmienić, ustawić?? W ustawieniach -> połączeniach można zmienić obraz połączenia ale tyko video :/.[/quote]
Dlatego dodaję paczki z plikami rc1 z różnymi grafikami. W temacie z poprzednim softem (XXLL3_MB1) jest duża paczka w której znajduje się rc1 z klasycznym wyglądem Bady. Poza tym wystarczy PW do mnie a ja "na życzenie" też mogę przerobić rc1 z grafikami które Ci się podobają (z tych dostępnych na forum lub oryginalnych Bady 2 :) ).

[quote]Insza inszość - wczytując się w tematy widzę, że jest możliwość (wgrywając odpowiedni pliczek od Turko) dodania spoofu bez ograniczeń. Co Cię powstrzymuje przed umieszczaniem go na stałe w Twoich modach??? Gryzie się z czymś? Nie spoofowałem jeszcze żadnej aplikacji ale miło jest mieć taką możliwość a przynajmniej dodawaj w swoich modach ten pliczek z dopiskiem cóź on czyni :D.[/quote]
W moim sofcie spoof działa ale z ograniczeniem do jednej aplikacji. Nie mam dostępu do nowych narzędzi które umożliwiałyby pełnego złamania kontroli bezpieczeństwa którą od kompilacji XXLD1/LD2 Samsung dodatkowo zabezpieczył w Wave 3. Poza tym na potrzeby mojego softu wystarczało to co jest teraz. Gdyby nie dodawanie belki z 5 przyciskami, mój soft w ogóle by nie miał złamanej kontroli.

[quote]Nadal nie wiem jaka jest różnica pomiędzy "Default theme" a "Klasyczny motyw" bo po zmienieniu na ten drugi nie zmienia się nic! Na pewno nie na taki jak w jego podglądzie.[/quote]
Belki systemowe zmieniają się na niebieski. To działa dobrze - wiem bo sam korzystam z tego softu i wszelkie zmiany zawsze staram się najpierw dokładnie sprawdzić.

Blokada - gdyby się dało to dawno blokada byłaby zmieniona. Po pierwsze skompilowanego pliku nie da się zmodyfikować a po drugie nie znam Action Scriptu na tyle by bawić się w pisanie ekranów blokady.
Poza tym już nie przesadzajmy - ten pasek nie jest uciążliwy :)


[b][color=#1073c9]maniek0928[/color][/b], Hubal swego czasu próbował przenieść Radio z Wave 3 do Wave 1. Na razie bez skutku ale mam jeszcze jeden pomysł który postaram się niedługo sprawdzić. Jeśli to nie pomoże to niestety oznaczać będzie to, że się po prostu obecnie nie da :)



Zobacz profil Gadu-Gadu

Autor postu otrzymał podziękowanie

 S8600FRMA2_MC2_XEO_Danielos_ver.5.1
24
Staż: 50%
Dołączył(a): 2011-02-16, 13:48
Online: 8d 9h 6m
Posty: 71
Podziękowań: 8
Podziękował: 4
Model: S8600
Operator: Play
Napisane: 2013-03-11, 16:30 
[quote="maniek0928"][b]Robsie[/b],
wrzucasz fotkę na serwer i później dajesz ten link w >img< i tyle :)[/quote]
I właśnie tak zrobiłem
[quote="Gutek70"][b]Robsie[/b], wystarczyło wyedytować swój post poprawiony przez moją osobę i już wiedziałbyś :D[/quote]
Wyobraź sobie, że wyedytowałem i jest tak samo jak ja zrobiłem

No nie. Przyznaję, że jest inaczej w zapodaj.net wygenerowalo mi link
[code]http://zapodaj.net/7157019b85f22.jpg.html[/code] i taki wkleiłem pomiędzy [img]
a teraz ten obrazek wygląda tak
[code]http://zapodaj.net/images/f28f148f31a05.jpg[/code] czyli jest bez .html i dodane słowo /images

Rozumiem, że bez .html ale że musi być /images ???
A tak nie generuje zapodaj.net

[quote]Jeśli w poprzednim sofcie był ustawiony region którego nie ma w nowym, wtedy automatycznie system przydziela region KOR. Czyli inaczej mówiąc telefon zapamiętuje ustawiony region i w każdym następnym sofcie jaki wgramy z automatu ustawia się taki jaki mieliśmy przed wgraniem. A jeśli w nowym sofcie takiego nie ma, wtedy ustawia się KOR.[/quote]
Nie wiem jaki miałem PC bo nie miałem potrzeby patrzeć, telefon miał brand z Play i wyświetlały się imiona z książki a po wgraniu Twojego softu nie wyświetlały się a Ty twierdzisz, że miał KOR? To czemu wcześniej było dobrze? Nie rozumiem Twojego wyjaśnienia.
[quote]W temacie z poprzednim softem (XXLL3_MB1) jest duża paczka w której znajduje się rc1 z klasycznym wyglądem Bady.[/quote]
Ok. Czyli rozumiem, że plik rc1 odpowiada również za nurtujący mnie problem - wyglądu ekranu przy rozmowie przychodzącej nie zapisanej osobnym obrazkiem. Nie omieszkam i wgram-sprawdzę.
[quote]Belki systemowe zmieniają się na niebieski.[/quote]
No tak fakt. Ale jest to tak subtelna różnica, że nie dziwne, że przegapiłem. Dla mnie zmiana motywu równała się zmianie praktycznie wszystkiego. Ale OK. TTTM. Można oczywiście dograć inne motywy. OK.
Co do paska na ekranie blokady-szkoda. Na poprzednim sofcie było coś innego (nawet nie pamiętam :)) i nie rzucało się tak w oczy. Czy uciążliwy-kwestia gustu.



Zobacz profil


 S8600FRMA2_MC2_XEO_Danielos_ver.5.1
25
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-12-15, 21:54
Online: 92d 3h 2m
Posty: 2746
Lokalizacja: Stalowa Wola
Podziękowań: 680
Podziękował: 50
Model: S8500
Firmware: MC Finally
Operator: Orange
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Theme Designer: Twórca motywów dla systemu bada. Bada Moder: Specjalista od modyfikacji systemu bada.
Napisane: 2013-03-11, 16:45 
skoro miałeś soft brandu Play to miałeś region PRT i KOR w sofcie przy zmienie na soft niebrandowany który nie posiada regionu takiego jak miałęś czyli PRT domyślnie zostaje przydzielony neutralny region czyli KOR, co do zmian wyglądu ogólnie za wyglad systemu zawsze odpowiada plik RC1 i troszke RC2

_________________
[url=http://chomikuj.pl/bibolbadura?b=1][img]http://images.chomikuj.pl/button/bibolbadura.gif[/img][/url]


Zobacz profil


 S8600FRMA2_MC2_XEO_Danielos_ver.5.1
26
Super moderator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-10-05, 17:56
Online: 149d 58m
Posty: 4089
Podziękowań: 1303
Podziękował: 895
Model: ,s3,4,5,htc-820,idol
Firmware: Najnowsze
Operator: Orange
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Liczymy: Nagroda za napisanie w swoim poście pełnego tysiąca. Liczymy (Obrazki): Nagroda za napisanie postu zawierającego obrazek z liczbą 500, 1000, itd. Dobroczyńca: Odznaczenie za pomoc dla Forum (4) Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. Uploader: Umieszcza nowe pliki w dziale Download. S.O.O.A: Specjalne odznaczenie od Administracji
Napisane: 2013-03-11, 17:04 
[b]Robsie[/b],
a dlaczego wygenerowany kod wrzuciłeś w znaczniku >Code< i twierdzisz, że w >img< ?

_________________
[size=85][i][color=#40BF40]W życiu piękne są tylko chwile.[/color][/i][/size] :)
[spoiler][i][b]Koluniu a ty czego tu szukasz? Zgubiłeś tu coś? [/b][/i][color=#008000][i][b]TO SPADAJ MI STĄD[/b][/i][/color][/spoiler]



[center][img]http://i.imgur.com/PXrc5YM.gif[/img][/center]


Zobacz profil Gadu-Gadu


 S8600FRMA2_MC2_XEO_Danielos_ver.5.1
27
Staż: 50%
Dołączył(a): 2011-02-16, 13:48
Online: 8d 9h 6m
Posty: 71
Podziękowań: 8
Podziękował: 4
Model: S8600
Operator: Play
Napisane: 2013-03-11, 17:30 
[b][color=#b515bf]Bibol[/color][/b],
Ok. Teraz to zrozumiałe.
Czyli po każdym brandowanym sofcie powinno się zmieniać Product Code żeby mieć w pełni funkcjonalny telefon. Dlatego uważam, że powinna być zawsze taka adnotacja przy podawaniu softu full.
[b]Trzebiat[/b] ładnie opisał całą metodę wgrywania lecz u niego też znalazłem lakoniczne [i]W przypadku wgrywania bady 2.0 może zaistnieć konieczność obniżenia Debug Level oraz zmiany Product Code (informacja o tym zazwyczaj jest podana w temacie o danym oprogramowaniu).[/i]
a tu tylko
[i]W sofcie dostępny jest Region Code XEO ale w razie problemów dotyczących jakości rozmowy proponuje zmienić go na TMH (nastąpi Hard Reset!) i stosować sie do instrukcji poniżej.[/i]. nie żebym się czepiał bo przecież korona ze łba mi nie spadła ale lepiej na przyszłość przy oparacowywaniu softu full wpisywać takie zdanie "Przy przechodzeniu z brandowanego softu zmienić Product Code na XEO" i gra gitara :).[b][color=#1073c9]maniek0928[/color][/b], nie wiem co mam ci na to odpowiedzieć...Może dlatego, że jakbym wpisał ten drugi w [img] to zobaczyłbyś tylko obrazek a nie istotę rzeczy? Hę?



Zobacz profil


 S8600FRMA2_MC2_XEO_Danielos_ver.5.1
28
Administrator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-12-28, 14:06
Online: 79d 6h 43m
Posty: 5930
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękowań: 1439
Podziękował: 556
Model: Lumka 1520
Firmware: W10M RS2
Operator: T-Mobile
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Liczymy: Nagroda za napisanie w swoim poście pełnego tysiąca. (3) Theme Designer: Twórca motywów dla systemu bada. Bada Moder: Specjalista od modyfikacji systemu bada. Newsman: Laur dla osób, które dbają, aby na forum były nowe tematy do dyskusji. Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. Uploader: Umieszcza nowe pliki w dziale Download. Tizen Expert: Ekspert w dziedzinie znajomości systemu Tizen.
Napisane: 2013-03-11, 18:02 
[b]Robsie[/b], z tym że to nie jest soft full ;)

Ale dopiszę w poprzednim temacie co trzeba.

Co do regionu - nie napisałem tam, że miałeś wcześniej KOR tylko, że po wgraniu mego softu taki Ci się ustawił z automatu.
Z regionami sprawa jest bardziej skomplikowana. Nie tylko przy zmianie z brandingu na niebrandowany trzeba sprawdzić region. Czasem jest tak, że w obrębie niebrandowanych też trzeba to robić gdyż dane softy mogą mieć różne regiony :)



Zobacz profil Gadu-Gadu


 S8600FRMA2_MC2_XEO_Danielos_ver.5.1
29
EXPERT MEMBER!
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2012-06-12, 16:57
Online: 19d 7h 29m
Posty: 518
Lokalizacja: Kraków
Podziękowań: 37
Podziękował: 30
Model: Xperia L
Firmware: Android 4.1.2
Operator: Play
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2013-03-11, 18:21 
Wrzuciłem wczoraj ten soft , zakładki się już dały skasować ale mam inny problem: po otwarciu przeglądarki zostaje zaraz przekierowany do strony SA, pomimo iż pole z adresem strony startowej jest puste. W LL1 coś takiego nie występowało- otwierałem przeglądarkę która nic nie robiła i takie rozwiązanie było dla mnie najlepsze. Da się tak zrobić, żeby w tym sofcie przeglądarka zachowywała się tak samo jak w LL1?



Zobacz profil


 S8600FRMA2_MC2_XEO_Danielos_ver.5.1
30
Staż: 50%
Dołączył(a): 2011-02-16, 13:48
Online: 8d 9h 6m
Posty: 71
Podziękowań: 8
Podziękował: 4
Model: S8600
Operator: Play
Napisane: 2013-03-11, 18:39 
[quote]Robsie, z tym że to nie jest soft full[/quote] No tak mój błąd - pisze nie w tym temacie :). Po prostu wgrywałem Twojego full'a z poprzedniego tematu i stąd me rozterki :P. A co do tego regionu to rzeczywiście popaprana sprawa dlatego uważam, że zawsze powinna być taka andotacja po wgraniu full'a: "sprawdź Product Core i zmień na XEO".
@up
Ja poprzez Ustawienia->Internet wpisałem w stronę domową onet.pl ale przecież możesz wpisać co chcesz. A jak nic nie wpiszesz to będziesz miał [i]blanc[/i] z francuskiego biały a po naszemu nic :).

Wgrałem rc1 klasyczny wygląd i jestem happy. Dzięki.


Ostatnio edytowano 2013-03-11, 18:42 przez Robsie, łącznie edytowano 1 raz

Zobacz profil


Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 277 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 28  Następna strona
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Powered by phpBB © 2011 phpBB Group
Copyright © 2011 bada-WORLD.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie lub rozpowszechnianie jakiejkolwiek części serwisu (grafiki czy tekstów) bez zgody właściciela jest całkowicie zabronione.
Nasi partnerzy: TizenOs.com.pl | gsmManiaK.pl | Smitebuild.pl | PaladinsDecks.pl
phpBB SEO
| Forum o systemie Tizen Forum TizenOs.com.pl
smite wymagania | smite download