Nie jesteś zalogowany/zarejestrowany na tej stronie. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Aby się zarejestrować kliknij tutaj...


Ta strona korzysta z plików cookiesKorzystając z naszej strony internetowej wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu zapewnienia Ci wygody podczas jej przeglądania.
Rozumiem. Nie pokazuj w przyszłości.
Panel użytkownika
     

Nie masz konta? Zarejestruj
Zapomniałeś hasła? Przypomnij

Forum Tizen OS!
Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7
 AndroBada - PROJEKT - NOW ALSO IN ENGLISH!
1
Administrator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-08-16, 22:37
Online: 173d 13h 26m
Posty: 1456
Lokalizacja: Białystok
Podziękowań: 370
Podziękował: 1351
Model: S8500, SGS+, 4X HD
Firmware: Zawsze najnowsze
Operator: T-Mobile, Play
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Dobroczyńca: Odznaczenie za pomoc dla Forum Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. S.O.O.A: Specjalne odznaczenie od Administracji
Napisane: 2011-03-21, 16:43 
Obrazek Obrazek

Na wstępie napiszę, że nie znajdziesz tu super obiecujących zapewnień, mega wypasionych filmików, screenów i innych bajek. Mam zamiar opublikować tu jedynie suche FAKTY. Tak więc jeśli oczekujesz wodotrysków - daj sobie spokój.

Wszelkie ważne informacje umieściłem w code, teraz jedynie osoby zainteresowane, czyt: zarejestrowani członkowie forum mają do nich dostęp.


ENGLISH


Hi!

All important information has been placed in the code, now only registered forum members have access to them.
BUT LOOK BELOW -> THERE'S SECOND POST AVAILIABLE FOR EVERYONELink:
Jak wszystko co dobre na tym świecie zaczęło się od przypadku. Sprzedając wave z wyższych pobudek miałem nadmiar wolnego czasu. Forum było skończone (tak mi się pierwotnie wydawało), w pracy nuda i pełno softów na komputerze. Postanowiłem zacząć je przeglądać ze zwykłej ciekawości. Znalazłem tam wiele ciekawych linijek których w ogóle się nie spodziewałem. Rozmawiając z moimi dwoma znajomymi z Białorusi i Rosji od słowa do słowa doszliśmy do wniosku, że po co tak jak każdy skupiać się na złamaniu zabezpieczeń jeśli są kilkuetapowe, mocne i tak na prawdę dla nas nie znane. Przeglądając soft z orange (JE7) natrafiłem na kilka śmiesznych, a wręcz banalnych dziur i postanowiłem się z nimi o tym podzielić. Wyszło na to, że jest możliwość wgrania całego androida z Galaxy S (2.2.1) nie dotykając zabezpieczeń! Przedstawię to na przykładzie wydmuszki. Robimy małą dziurkę od spodu, wypijamy bądź wyciągamy jajeczko i mamy pustą skorupkę (Przed chwilą dodałem grafikę jeszcze lepiej obrazującą daną sytuacje). To właśnie udało nam się zrobić z bada OS 1.0 JE7! Zabezpieczenia (skorupka) zostały, a goły system został wyeliminowany kilkoma sprawnymi ruchami ręki moich przyjaciół zza wschodniej granicy. Prawdę mówiąc nie jestem programistą, mistrzem c++ tudzież innych języków, aczkolwiek dzięki swoim spostrzeżeniom znalazłem lukę i teraz mogę szczycić się mianem głowy projektu. Android 2.2.1 został bezpośrednio wgrany w miejsce bady (podobno nie było z tym problemów) no i szło się cieszyć tak mocno, że aż nie można było spać. Niestety jak to zawsze bywa musi pojawić się jakiś spory problem. Więc:

1) Wave ma coś skopane z pamięcią ram. System nie potrafi poradzić sobie z nią. Po prostu jej nie wykrywa. Z kilkudniowych prac nad tym można wywnioskować, że S8500 w jakiś sposób ma podzieloną pamięć ram. Niestety nie wiemy czy to wina hardware (2x256 ram) czy może to wina zabezpieczeń których nie da się tknąć.

2) Procesor - Niby miał być taki sam co w Galaxy S. A ja wam powiem, że to nieprawda. Nie dość, że prawdopodobnie ma inne taktowanie to nie chce współpracować z jakimikolwiek sterownikami Galaxy (Bynajmniej ja tak to zrozumiałem).

3) Kosmiczne grzanie - Jedynym sukcesem w chwili obecnej jest uruchomienie telefonu i pozostawienie go w stanie black screena. Podejrzewamy, że to właśnie przez ram i procesor. Tak na prawdę nikomu nie udało się tego uruchomić. Co prawda to nie to czego się spodziewaliście, ale jesteśmy najbliżej z wszystkich :) Dodatkowo przy podłączeniu go do USB (telefon włączony) zaczyna się kosmicznie grzać jego cały tył. Właśnie dzięki niedopatrzeniu uwaliliśmy jednego wave gotując go. Zwyczajnie członek ekipy wyszedł do pracy i zapomniał go odłączyć, po powrocie śmierdział, miał dziwnie zasmużony ekran i był bardzo gorący.


W chwili obecnej nie damy żadnych zdjęć, video itp ponieważ to całkowicie bez sensu. Zwykły czarny ekran to nic nadzwyczajnego. Poza tym na chwilę obecną nie mamy zamiaru dzielić się zdobytą wiedzą na temat projektu. Być może gdyby każdy z nas siedział w tym po kilka lat już by coś z tego wyszło. Uczymy się (a raczej uczą się) metodą prób i błędów.

Jak na razie prace trwają, aczkolwiek z nieoficjalnych informacji wynika, że sprawa z ramem w S8530 jest troszkę inna, podobno nie ma jej dzielonej i jeśli to on jest problemem to Wave II jako jedyny dostanie androida. Oczywiście może się okazać, że problem jest banalny bądź bardziej złożony. Ciężko cokolwiek powiedzieć ponieważ nie dość, że jest nas 3, a mamy jedynie dwa wave i musimy się wymieniać to nie posiadamy wave II by to sprawdzić.

Jak widać wszystko jest bardzo niedoskonałe, ale jeśli wierzyć w sukces czegokolwiek to tylko i wyłącznie w to.

Teraz tak. Dlaczego piszę tak sucho i mało rzeczowo? Ponieważ jak już wspominałem we wcześniejszych wątkach z tego działu wszystkie projekty skupiały się na jednym wielkim oszustwie by wydobyć dotację od użytkowników. Nie chcemy powtarzać tego błędu, nie mamy zamiaru obiecywać, zwodzić, oszukiwać, kłamać itp. Dodatkowo wspomnę, że projekt trwa od Grudnia 2010r, a opublikowaliśmy go dopiero dziś ponieważ niedawno się coś ruszyło i z czystym sumieniem można "wspomnieć" o takim projekcie. Jedynie co po niektórzy z ekipy forum mieli wiedzę na ten temat.

No nic, to by było na tyle. Jeśli coś się ruszy to będę informował w tym wątku, a tymczasem zapraszam do dyskusji.

Wątek do rozmów (Dyskusji) - nowosci-zapowiedzi/android-na-wave-t3606.html

Pozdrawiam!

_________________
Obrazek
Twoje ogólnopolskie forum o platformie bada OS!


Zobacz profil Gadu-Gadu


 Re: AndroBada - czyli Polsko, Białorusko, Rosyjski projekt.
2
Administrator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-08-16, 22:37
Online: 173d 13h 26m
Posty: 1456
Lokalizacja: Białystok
Podziękowań: 370
Podziękował: 1351
Model: S8500, SGS+, 4X HD
Firmware: Zawsze najnowsze
Operator: T-Mobile, Play
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Dobroczyńca: Odznaczenie za pomoc dla Forum Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. S.O.O.A: Specjalne odznaczenie od Administracji
Napisane: 2011-03-25, 23:56 
Obrazek Obrazek


POLISH

Nowe info. Jak zapewne zauważyliście po filmiku udało nam się odpalić androida na wave. Obiecywałem, że póki nie skończymy nie ujrzycie zdjęć, filmików, ale dwoje moich znajomych uważało inaczej i bez mojej zgody wrzucili go na youtube. Chciałem go usunąć, ale zanim dostałem od znajomych hasło było już za późno, rozeszło się wszędzie tak więc wybrałem mniejsze zło i zostało jak jest. Bardzo, ale to bardzo wiele rzeczy nie działa, lecz ogólnie system jest w miarę stabilny, wifi, gsm działa. Nie ma możliwości odpalania programów, aparatu tudzież innych dobroci. Żadne aplikacje prócz widgetów i motywów w chwili obecnej nie działają. Włączenie aplikacji powoduje wyłączenie się telefonu , a co za tym idzie ugotowaniem go. Po restarcie./wyłączneniu zachodzą zmiany w plikach które zmieniają taktowanie procesora przez co gotuje się. Dlatego cały czas pilnuje by się nie rozładował. Przykro mi poinformować, że wczoraj o godzinie 8:30 rano ugotowaliśmy kolejnego wave. Mamy duży problem z ustabilizowaniem pracy procesora. Został jedynie jeden i chwilowo prace są wstrzymane. Uwalenie tego oznaczało by zakończenie prac nad AndroBada. W przeciągu kilku dni udostępnię wideo w którym rozwieję wszelkie wątpliwości ludzi którzy uważają, że to kłamstwo. W nim też będę prosił cały świat o jakiekolwiek dotacje by zakupić z 2-3 wave. Nie przypuszczaliśmy, że się tak stanie, ale niestety w przeciągu 4 miesięcy straty materialne są za duże, nie stać nas, a tym bardziej mnie na wyrzucanie tak drogiego sprzętu. Z góry napiszę info dla wszystkich którzy powiedzą, że robimy to dla kasy: Facet, samsung gdyby miał możliwość to by zapłacił 100x tyle ile być może uda nam się nazbierać. AndroBada oznacza śmierć dla bada OS.Dodam, że zrobienie androida 2.2.1, a w przyszłości 2.3 w PEŁNI sprawnego to tylko kwestia czasu.

Dodam kilka zdjęć które wczoraj zrobiłem:

ENGLISH

New information. As you probably noticed we've managed to boot the android on the wave. I promised that as long as we're finished you won't see images or video clips, but two of my friends thought otherwise and without my permission they released it on youtube. I wanted to remove it, but before I got the password was too lates. Very, very many things don't work, but overall the system is quite stable, wifi, gsm works. There is no possibility of launching programs, camera, etc (FOR NOW). Any applications (except for the widgets and themes) does not work. Application start-up turns off the phone and causes it to burn. After the restart / turn off file changes occur which rise the timing of the CPU, which causes burning. Therefore, all the time I take care of wave wouldn't discharged. I'm really sorry to inform you that yesterday at 8:30 am the next wave burned. We have a huge problem with stabilizing the CPU. Now there is only one wave, and we stopped work temporarily. If we lose the last wave, we must stop the project. Within a few days, I will share video in which dispel all doubts of people who think that is a lie. In this video I will ask the whole world for any grants to buy two or three samsung wave. We do not expect that it will happen, but unfortunately, within 4 months the losses are too big, we can not afford to throw this expensive equipment.

And one more thing: A fully functional android 2.2.1 (and in future 2.3) is only a matter of time!

A few photos which I did yesterday:


Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam!

_________________
Obrazek
Twoje ogólnopolskie forum o platformie bada OS!


Zobacz profil Gadu-Gadu


 Re: AndroBada - PROJEKT - NOW ALSO IN ENGLISH!
3
Administrator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-08-16, 22:37
Online: 173d 13h 26m
Posty: 1456
Lokalizacja: Białystok
Podziękowań: 370
Podziękował: 1351
Model: S8500, SGS+, 4X HD
Firmware: Zawsze najnowsze
Operator: T-Mobile, Play
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Dobroczyńca: Odznaczenie za pomoc dla Forum Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. S.O.O.A: Specjalne odznaczenie od Administracji
Napisane: 2011-03-26, 20:38 
POLISH:

W chwili obecnej pozostał tylko 1 telefon i nie możemy kontynuować prac nad rozwojem projektu. W chwili gdy zdobędziemy nowe telefony prace ruszą pełną parą!


ENGLISH:

At the moment there is only one wave and we aren't able to continue our efforts in developing the project. As soon as we get new phones, we will continue the entire project.

A new photo:

Obrazek

Dziękuję i pozdrawiam!

_________________
Obrazek
Twoje ogólnopolskie forum o platformie bada OS!


Zobacz profil Gadu-Gadu


 Re: AndroBada - PROJEKT - NOW ALSO IN ENGLISH!
4
Administrator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-08-16, 22:37
Online: 173d 13h 26m
Posty: 1456
Lokalizacja: Białystok
Podziękowań: 370
Podziękował: 1351
Model: S8500, SGS+, 4X HD
Firmware: Zawsze najnowsze
Operator: T-Mobile, Play
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Dobroczyńca: Odznaczenie za pomoc dla Forum Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. S.O.O.A: Specjalne odznaczenie od Administracji
Napisane: 2011-03-28, 18:13 
Market, finnaly working on AndroBada wave!


_________________
Obrazek
Twoje ogólnopolskie forum o platformie bada OS!


Zobacz profil Gadu-Gadu


 Re: AndroBada - PROJEKT - NOW ALSO IN ENGLISH!
5
Administrator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-08-16, 22:37
Online: 173d 13h 26m
Posty: 1456
Lokalizacja: Białystok
Podziękowań: 370
Podziękował: 1351
Model: S8500, SGS+, 4X HD
Firmware: Zawsze najnowsze
Operator: T-Mobile, Play
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Dobroczyńca: Odznaczenie za pomoc dla Forum Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. S.O.O.A: Specjalne odznaczenie od Administracji
Napisane: 2011-03-28, 19:13 
Send a text message!


_________________
Obrazek
Twoje ogólnopolskie forum o platformie bada OS!


Zobacz profil Gadu-Gadu


 Re: AndroBada - PROJEKT - NOW ALSO IN ENGLISH!
6
Administrator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-08-16, 22:37
Online: 173d 13h 26m
Posty: 1456
Lokalizacja: Białystok
Podziękowań: 370
Podziękował: 1351
Model: S8500, SGS+, 4X HD
Firmware: Zawsze najnowsze
Operator: T-Mobile, Play
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Dobroczyńca: Odznaczenie za pomoc dla Forum Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. S.O.O.A: Specjalne odznaczenie od Administracji
Napisane: 2011-03-28, 23:55 
Jak na razie wstrzymujemy się z publikacją jakichkolwiek filmików. Powody są pewnie znane. Pozdrawiam!

So far, they shall refrain from publishing any videos. The reasons are probably known.

_________________
Obrazek
Twoje ogólnopolskie forum o platformie bada OS!


Zobacz profil Gadu-Gadu


 Re: AndroBada - PROJEKT - NOW ALSO IN ENGLISH!
7
Administrator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-08-16, 22:37
Online: 173d 13h 26m
Posty: 1456
Lokalizacja: Białystok
Podziękowań: 370
Podziękował: 1351
Model: S8500, SGS+, 4X HD
Firmware: Zawsze najnowsze
Operator: T-Mobile, Play
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Dobroczyńca: Odznaczenie za pomoc dla Forum Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. S.O.O.A: Specjalne odznaczenie od Administracji
Napisane: 2011-03-29, 20:12 
Nie będzie już ani jednego wideo, obiecuję._________________
Obrazek
Twoje ogólnopolskie forum o platformie bada OS!


Zobacz profil Gadu-Gadu


Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
cron
Powered by phpBB © 2011 phpBB Group
Copyright © 2011 bada-WORLD.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie lub rozpowszechnianie jakiejkolwiek części serwisu (grafiki czy tekstów) bez zgody właściciela jest całkowicie zabronione.
Nasi partnerzy: TizenOs.com.pl | gsmManiaK.pl | Smitebuild.pl | PaladinsDecks.pl
phpBB SEO
| Forum o systemie Tizen Forum TizenOs.com.pl
smite wymagania | smite download