Nie jesteś zalogowany/zarejestrowany na tej stronie. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Aby się zarejestrować kliknij tutaj...


Ta strona korzysta z plików cookiesKorzystając z naszej strony internetowej wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu zapewnienia Ci wygody podczas jej przeglądania.
Rozumiem. Nie pokazuj w przyszłości.
Panel użytkownika
     

Nie masz konta? Zarejestruj
Zapomniałeś hasła? Przypomnij

Forum Tizen OS!
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9
 Eduroam i problem z zalogowaniem sie do sieci
1
Staż: 0%
Dołączył(a): 2010-09-02, 13:29
Online: 30m
Posty: 4
Napisane: 2010-09-02, 14:50 
Witam,

Jak wiadomo Eduroam jest platforma która udostępnia internet w dużych placówkach naukowych typu PG , UMK itp. itd... . Dziś poszedłem z moja "falką" na PG i jak zawsze z nowymi systemami jest problem z dostępem do tej sieci. Idąc za ciosem ruszyłem moje 4 litery do do siedziby największych informatyków na PG .;] (Ośrodek Informatyczny Politechniki GdaĂąskiej). Po 30 min. dyskusji z sympatycznym gościem i po nie udanych próbach konfiguracji wave doszliśmy do takich wniosków:

System eduroam wykrzacza się na logowaniu do sieci chodzi tutaj o kodowanie hasła. Login jest widoczny u nich ale błąd wyskakuje właśnie najprawdopodobniej przy haśle (źle kodowane lub wcale).

Jak wyszło z poszukiwaĂą w internecie :
[code]http://www.lrz.de/services/netz/mobil/802_1x/eduroam-bada/[/code]

da się uruchomić....



Po jeszcze dłuższych dyskusjach doszliśmy do wniosku że może być to także spowodowane wersją systemu( przydał by się upgrade) i tu ukłon w stronę operatorów przez których nie można zaktualizować systemu.....Mój to S8500PMJF1/S8500PRTJF1 a jak się nie mylę jest jakiś z koĂącówką F7 albo G1 (są to najnowsze i mogą je mieć ci którzy kupili w sklepach a nie u operatorów) ........

Jeśli jest ktoś w stanie napisać mi co mam zrobić aby moja fala była kompatybilna z eduroam będę dozgonnie wdzięczny. (rzecz jasna nie tracąc przy tym gwarancji)

Jeszcze dopowiem że na PG jest Typ BezpieczeĂąstwo: WPA-Enterprise . Jednakże jak mnie zapewniali koledzy informatycy nie ma to wpływu na działanie.

Czy ktoś mógł by sprawdzić czy eduroam działa na zaktualizowanej Bada os ?


Ostatnio edytowano 2010-09-02, 21:27 przez marian007, łącznie edytowano 1 raz

Zobacz profil


 
2
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-06-18, 23:11
Online: 57d 23h 13m
Posty: 1925
Lokalizacja: Polska?
Podziękowań: 230
Podziękował: 12
Model: Wave&WaveM
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. bada-os.info: Administrator oraz redaktor bloga bada-os.info
Napisane: 2010-09-02, 14:56 
Koduj linki, to po pierwsze(nie mam teraz czasu, żeby poprawić Twojego posta).

Jeśli zaś chodzi o najnowsze oprogramowania to jest JH3(bodajże do JH2 da się zaktualizować przez Kiesa).

Jeśli masz czas, to możesz przejść się do serwisu samsunga, powiedzieć jak wygląda sytuacja. Może się okazać, że to faktycznie wina oprogramowania operatora, wtedy wgrają Ci niebranowany soft(pewnie najnowszy).

_________________
[url=http://tizenlog.pl][img]https://dl.dropboxusercontent.com/u/2973076/logo.png[/img][/url]


Zobacz profil Gadu-Gadu


 
3
Staż: 0%
Dołączył(a): 2010-08-28, 15:25
Online: 1h 33m
Posty: 5
Napisane: 2010-10-13, 23:31 
Na UMK też jest eduroam i działa, trzeba tylko ściągnąć w domu certyfikat wgrać na telefon (przed usb albo bluetootha) i zainstalować. Na stronie UMK jest do ściągnięcia, na PG nie wiem, ale w sumie też powinien, a jak nie to może ten z UMK zadziała (taki sam jaki wrzucałam do lapka wrzuciłam na Wave'a). Potem przy połączeniu pyta o hasło i login i wszystko działa. I jeszcze po zapisaniu sieci w ustawieniach wifi trzeba zapisać hasło i login żeby nie pytało za każdym razem.

Ps. Wersje oprogramowania mam chyba najstarszą (JEG)



Zobacz profil


 
4
Staż: 0%
Dołączył(a): 2010-09-02, 13:29
Online: 30m
Posty: 4
Napisane: 2010-10-25, 10:44 
słuchaj jak masz ustawione połaczenia sieciowego?:> WPA czy WPA2 ?


Ostatnio edytowano 2010-10-25, 13:33 przez marian007, łącznie edytowano 1 raz

Zobacz profil


 Re: Eduroam i problem z zalogowaniem sie do sieci
5
Staż: 95%
Dołączył(a): 2011-02-06, 02:22
Online: 8d 9h 55m
Posty: 145
Podziękowań: 17
Podziękował: 18
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2011-02-16, 18:30 
Osobiście próbuję go uruchomić na PK ale ciągle wyskakuje mi błąd bramy czy coś w tym stylu... Certyfikat łatwo zainstalowało...

_________________
[url=http://www.pietruh.deviantart.com/][img]https://dl.dropboxusercontent.com/u/37821071/strona/logo%20tumblr.png[/img][/url]


Zobacz profil


 Re: Eduroam i problem z zalogowaniem sie do sieci
6
Staż: 5%
Dołączył(a): 2011-02-17, 12:44
Online: 6h 45m
Posty: 7
Napisane: 2011-02-17, 20:16 
Dzisiaj udało mi się odpalić Eduroam na PG. U mnie nie chodziło z powodu starego hasła (zdaje się konta i zarazem hasła stworzone przed 10.09.10 nie chodzą z nowymi smartfonami) Po zmianie hasła na nowe Wifi na PG wkońcu zaskoczyło. Chodzi na WPA. Pamietaj, aby po wgraniu hasła stworzyć nowy certyfikat użytkownika.



Zobacz profil


 [Usunięte]
7
Ten post został usunięty przez Wyczes 2011-02-18, 19:11.

 Eduroam i problem z zalogowaniem sie do sieci
8
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2012-02-01, 14:40
Online: 8d 11h 11m
Posty: 227
Podziękowań: 11
Podziękował: 6
Model: Wave S8500
Firmware: XXLG1 Lite
Operator: Play
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2012-02-20, 16:39 
Wiem, że odgrzewam stary temat. Ktoś z was próbował się zalogować na Eduroam na PWR (Polibuda Wrocławska)? Niestety sposób podany poniżej nie działa.
[code]https://eduroam.uw.edu.pl/forum/comments.php?DiscussionID=72[/code]

_________________
Era Post PC? Dobre sobie...

Jeśli Ci pomogłem, podziękuj.


Zobacz profil Gadu-Gadu


 Eduroam i problem z zalogowaniem sie do sieci
9
Staż: 95%
Dołączył(a): 2011-04-04, 21:30
Online: 8d 5h 44m
Posty: 145
Lokalizacja: Wrocław
Podziękowań: 2
Podziękował: 6
Model: S8530
Firmware: JK2
Operator: Play
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2012-02-22, 23:19 
Będę mógł sprawdzić dopiero w środę. Dam znać czy się udało bo też jestem ciekaw :)

-- 2012-02-22, 22:19 --

No i się nie udało połączyć. Wyskakuje mi błąd uwierzytelnienia...



Zobacz profil Gadu-Gadu


Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
cron
Powered by phpBB © 2011 phpBB Group
Copyright © 2011 bada-WORLD.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie lub rozpowszechnianie jakiejkolwiek części serwisu (grafiki czy tekstów) bez zgody właściciela jest całkowicie zabronione.
Nasi partnerzy: TizenOs.com.pl | gsmManiaK.pl | Smitebuild.pl | PaladinsDecks.pl
phpBB SEO
| Forum o systemie Tizen Forum TizenOs.com.pl
smite wymagania | smite download