Nie jesteś zalogowany/zarejestrowany na tej stronie. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Aby się zarejestrować kliknij tutaj...


Ta strona korzysta z plików cookiesKorzystając z naszej strony internetowej wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu zapewnienia Ci wygody podczas jej przeglądania.
Rozumiem. Nie pokazuj w przyszłości.
Panel użytkownika
     

Nie masz konta? Zarejestruj
Zapomniałeś hasła? Przypomnij

Forum Tizen OS!
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 1, 2  Następna strona
 Jak zgrać smsy, wiadomości z Wave S8500 na komputer?
1
Staż: 0%
Dołączył(a): 2011-10-22, 02:58
Online: 6h 43m
Posty: 3
Model: S8500
Napisane: 2011-10-22, 03:05 
Witam Panowie i Panie,

To mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich! :-)

Mam nadzieję że temat założony w dobrym dziale..

Dopiero zaczynam moją przygodę z Samsungiem, Wave'm i Badą więc od razu pojawił się pewien problem który jest dla mnie dosyć istotny..

Do rzeczy - czy jest jakaś możliwość zgrywania smsów i mmsów z telefony na komputer tak aby miały datę, odbiorcę itp? Aby były w jakimś normalnym formacie np txt? Szczerze kilka razy przeszukiwałem już sieć zanim się tu zarejestrowałem i niestety nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie.. Wcześniej miałem Nokię na symbianie i nie było z tym najmniejszego problemu, jest to dla mnie dosyć ważna sprawa, czy macie w tym przypadku jakiś sposób na to?

Wiem że stary kies 1.5 miał podobno taką opcję ale w wersji 2.0 zniknęła..

Panowie i Panie doradźcie coś bo bez tej opcji szczerze zaczynam się zastanawiać nad trafnością wyboru telefonu..



Zobacz profil


 Jak zgrać smsy, wiadomości z Wave S8500 na komputer?
2
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-03-22, 20:15
Online: 20d 15h 45m
Posty: 539
Podziękowań: 82
Podziękował: 152
Model: Wave S8500
Firmware: Bada 2.0
Operator: Orange
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2011-10-22, 08:08 
Można skopiować SMSy na komputer, ale nie odzyskasz ich z powrotem na telefonie, tylko w PC będziesz mógł je zobaczyć, przeglądać.

_________________
[url=http://www.rapideo.pl/polecam,Xiviali][img]http://www.rapideo.pl/rapideoUserbar.png[/img][/url]
Jeśli pomogłem, [color=#0040FF][b]podziękuj[/b][/color], to bardzo motywuje do dalszej pracy ;)


Zobacz profil


 
3
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-09-09, 22:55
Online: 67d 8h 42m
Posty: 1531
Lokalizacja: Poznań
Podziękowań: 236
Podziękował: 204
Model: S8500 sgs3
Firmware: KF3, 4.1.2
Operator: Play
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Liczymy: Nagroda za napisanie w swoim poście pełnego tysiąca. (2)
Napisane: 2011-10-22, 10:50 
Wydawalo mi sie, ze kies 2.0 mozna nadal kopiowac smsy. Jesli niw chcesz korzystac z zewnetrznej aplikacji , a sa takie do pobierania kontaktow, smsow itd. to mozesz w telefonie wybrane smsy skopiowac na karte pamieci, wtedy sa widoczne gdy wave jest podpiety do pc jak i w telefonnie

[size=80][b][i][ Post napisany z urządzenia mobilnego. ][/i][/b][/size] [img]http://bada-world.pl/images/mobile.png[/img]



Zobacz profil


 Jak zgrać smsy, wiadomości z Wave S8500 na komputer?
4
Staż: 0%
Dołączył(a): 2011-10-22, 02:58
Online: 6h 43m
Posty: 3
Model: S8500
Napisane: 2011-10-22, 14:44 
[quote="Xiviali"]Można skopiować SMSy na komputer, ale nie odzyskasz ich z powrotem na telefonie, tylko w PC będziesz mógł je zobaczyć, przeglądać.[/quote]
Nie zależy mi na odzyskaniu ich z powrotem na telefon, chce je po prostu mieć zarchiwizowane na komputerze (traktuje je jako swego rodzaju pamiętnik).

Jaki jest zatem sposób na ich zgranie/zarchiwizowanie o którym piszesz? I w jaki sposób będę mógł je przeglądać na komputerze (w jakim formacie one będą), za pomocą jakiego programu?

[quote="Damix"]Wydawalo mi sie, ze kies 2.0 mozna nadal kopiowac smsy. Jesli niw chcesz korzystac z zewnetrznej aplikacji , a sa takie do pobierania kontaktow, smsow itd. to mozesz w telefonie wybrane smsy skopiowac na karte pamieci, wtedy sa widoczne gdy wave jest podpiety do pc jak i w telefonnie

[size=80][b][i][ Post napisany z urządzenia mobilnego. ][/i][/b][/size] [img]http://bada-world.pl/images/mobile.png[/img][/quote]
Czy mógłbyś wskazać w którym miejscu w Kies 2.0 jest opcja kopiowania sms?

Nigdzie nie napisałem że nie może to być zewnętrzna aplikacja, jak najbardziej może, byle tylko pozwalała na archiwizowanie smsów/mmsów na komputerze, superbyłoby gdyby robiła to do formatu txt..

W drugiej opcji o której piszesz "mozesz w telefonie wybrane smsy skopiowac na karte pamieci, wtedy sa widoczne gdy wave jest podpiety do pc jak i w telefonnie" rozumiem że widzę je tylko kiedy mam zainstalowanego kies'a i żaden inny program ich nie odczyta?

Jeśli możesz podać te zewnętrzne aplikacje o których wspomniałeś do zgrywania smsów to będę bardzo wdzięczny.


Z góry dziękuję Panowie za odpowiedzi bo daliście mi nadzieję że jest to jednak możliwe..



Zobacz profil


 Jak zgrać smsy, wiadomości z Wave S8500 na komputer?
5
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-09-09, 22:55
Online: 67d 8h 42m
Posty: 1531
Lokalizacja: Poznań
Podziękowań: 236
Podziękował: 204
Model: S8500 sgs3
Firmware: KF3, 4.1.2
Operator: Play
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Liczymy: Nagroda za napisanie w swoim poście pełnego tysiąca. (2)
Napisane: 2011-10-22, 15:05 
Gdy podłączysz telefon w trybie kies wtedy w programie jest opcja import/eksport kontaktów, smsów itd. Z tym, że kopiując smsy z telefonu na kartę pamięci są zapisywane formacie vmg. a wykonując kopie przez kies wszystkie są zapisane w jednym pliku sme. i nie można ich odczytać .
Ja używam programu MOBILedit! oprogramowanie-pc/mobiledit-5-0-2-1015-t3509.html . Można przez niego wysyłać wiadomości, odczytywać , wykonywać kopie każdego smsa .

_________________
Jeśli pomogłem to kliknij po prawej stronie mojego postu -->[img]http://bada-world.pl/styles/OfficialTheme/imageset/thankposts.gif[/img]
Do wszystkiego można się przyzwyczaić...


Zobacz profil


 Jak zgrać smsy, wiadomości z Wave S8500 na komputer?
6
Staż: 0%
Dołączył(a): 2011-10-22, 02:58
Online: 6h 43m
Posty: 3
Model: S8500
Napisane: 2011-10-22, 15:22 
[quote="Damix"]Gdy podłączysz telefon w trybie kies wtedy w programie jest opcja import/eksport kontaktów, smsów itd. Z tym, że kopiując smsy z telefonu na kartę pamięci są zapisywane formacie vmg. a wykonując kopie przez kies wszystkie są zapisane w jednym pliku sme. i nie można ich odczytać . [/quote]
Jeśli nie można ich odczytać to do czego służy taka kopia?

Ok ale rozumiem że niezależnie czy zrobię eksport smsów przez kies'a czy zapiszę je na karcie nie będę mógł ich niczym otworzyć? Zgadza się? Czy może kies niezależnie czy telefon jest podpięty czy odczyta taką kopię? No bo w sumie to poco by była taka kopia/eskport..

Czy jest możliwość format .vmg lub .sme przerobić jakoś na txt?

[quote="Damix"]
Ja używam programu MOBILedit! oprogramowanie-pc/mobiledit-5-0-2-1015-t3509.html . Można przez niego wysyłać wiadomości, odczytywać , wykonywać kopie każdego smsa .[/quote]
Bardzo Ci dziękuję, przyglądnę się bliżej tej aplikacji, ale jeśli możesz odpowiedź mi od razu na dwa pytania:
1) czy ten program pozwala na tworzenie kopi sms/mms do jakiegoś normalnego formatu (np txt) czy znowu tworzy kopię w jakimś swoim formacie i niczym tego poza samym MOBILedit! nie otworzę?
2) czy jest możliwość tworzenia kopi naraz kilku smsów np od jednego odbiorcy/nadawcy czy tylko każdy pojedynczo?

Dzięki za odpowiedzi.



Zobacz profil


 Jak zgrać smsy, wiadomości z Wave S8500 na komputer?
7
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-09-09, 22:55
Online: 67d 8h 42m
Posty: 1531
Lokalizacja: Poznań
Podziękowań: 236
Podziękował: 204
Model: S8500 sgs3
Firmware: KF3, 4.1.2
Operator: Play
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Liczymy: Nagroda za napisanie w swoim poście pełnego tysiąca. (2)
Napisane: 2011-10-22, 15:55 
Taka kopia służy do tego aby zebrać wszystkie smsy w jeden plik i w razie zmiany firmware, awarii telefonu móc przywrócić wszystkie smsy do telefonu .
Być może bedziesz mógł odczytać ale nie przez kies, musiałbyś poszukać programu który odczyta taki format na pc. Kopie sms z telefonu na kartę pamięci da się odczytać na Wave. Wrzucone takie kopie na komputer da się odczytać zmieniając końcówkę nazwy pliku z .vmg na .txt .

Odnośnie programu mobiledit to ci nie powiem dokładnie bo nie chcę wprowadzać w błąd, na tyle rzadko z niego korzystam, że nie potrafię teraz znaleźć miejsca gdzie są zapisywane kopie smsów i w jakim są formacie. Można wykonać kopie wybranych lub wszystkich smsów.

_________________
Jeśli pomogłem to kliknij po prawej stronie mojego postu -->[img]http://bada-world.pl/styles/OfficialTheme/imageset/thankposts.gif[/img]
Do wszystkiego można się przyzwyczaić...


Zobacz profil


 Jak zgrać smsy, wiadomości z Wave S8500 na komputer?
8
Staż: 15%
Dołączył(a): 2011-12-29, 15:41
Online: 2d 22h 13m
Posty: 27
Podziękował: 3
Model: WAVE S8500
Napisane: 2012-06-13, 19:58 
chciałem zrobić kopię telefonu (dane, aplikacje, ustawienia, wiadomości itd...) planuję wgrać branda 2.0 od T-Mobile. Kies mi to utrudnia, mówiąc o jakimś błędzie. Jest jakiś inny sposób, by ominąć Kiesa i do jakiego softa wrócić by aktualizacja przez Kiesa się powiodła?



Zobacz profil


 Jak zgrać smsy, wiadomości z Wave S8500 na komputer?
9
Super moderator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-01-13, 16:07
Online: 133d 23h 49m
Posty: 5340
Lokalizacja: Ze świata
Podziękowań: 1008
Podziękował: 477
Model: Note 3
Firmware: Android 5.0
Operator: Virgin Mobile
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Liczymy (Obrazki): Nagroda za napisanie postu zawierającego obrazek z liczbą 500, 1000, itd. Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. Andro Expert: Expert w dziedzinie instalowania i modyfikacji systemu Android.
Napisane: 2012-06-13, 20:52 
Kies 2.0 obsługuje kopię SMSów jak i kopię aplikacji, ustawień itd... ale tylko na badzie 2.0 lub Androidzie.
Najłatwiej będzie wgrać soft od T-Mobile bezpośrednio Multiloaderem. Soft jak i poradnik wgrywania są w odpowiednich działach ;)

_________________
[center][img]http://haft.blox.pl/resource/strzalka_w_dol.gif[/img]

[url=http://bit.ly/FAQ_bada2][img]http://i.imgur.com/L84CL.gif[/img][/url][/center]


Zobacz profil Gadu-Gadu


 Jak zgrać smsy, wiadomości z Wave S8500 na komputer?
10
Staż: 15%
Dołączył(a): 2011-12-29, 15:41
Online: 2d 22h 13m
Posty: 27
Podziękował: 3
Model: WAVE S8500
Napisane: 2012-06-13, 20:56 
Dzięki Altair, zapomniałem dodać że obecnie posiadam 2.0 niebrandowany, najnowszy jaki jest w Kiesie, a używając zakładki kopia bezpieczeństwa wyskakuje mi właśnie jakiś błąd



Zobacz profil


Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 1, 2  Następna strona
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
cron
Powered by phpBB © 2011 phpBB Group
Copyright © 2011 bada-WORLD.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie lub rozpowszechnianie jakiejkolwiek części serwisu (grafiki czy tekstów) bez zgody właściciela jest całkowicie zabronione.
Nasi partnerzy: TizenOs.com.pl | gsmManiaK.pl | Smitebuild.pl | PaladinsDecks.pl
phpBB SEO
| Forum o systemie Tizen Forum TizenOs.com.pl
smite wymagania | smite download