Nie jesteś zalogowany/zarejestrowany na tej stronie. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Aby się zarejestrować kliknij tutaj...


Ta strona korzysta z plików cookiesKorzystając z naszej strony internetowej wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu zapewnienia Ci wygody podczas jej przeglądania.
Rozumiem. Nie pokazuj w przyszłości.
Panel użytkownika
     

Nie masz konta? Zarejestruj
Zapomniałeś hasła? Przypomnij

Forum Tizen OS!
Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10
 Z *apk na *jar - pytanie
1
Staż: 0%
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-10-30, 18:17
Online: 9h 40m
Posty: 5
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2
Model: Wave S5330
Firmware: JK3
Operator: Orange ♥
Napisane: 2011-11-01, 12:17 
Witam. Mam pytanie... przeglądając różne strony z aplikacjami na telefon zauważyłam, że większość jest przeznaczona na system Android. Jest to trochę denerwujące jak się znajdzie coś ciekawego i okazuje się, że na naszym telefonie nie będzie działać. Samsung apps według mnie ma mało przydatnych aplikacji a jak coś jest ciekawszego to płatne.. A po co mam wydawać pieniądze skoro mogę to zrobić za darmo ;) Moje pytanie brzmi: czy istnieje jakiś sposób, żeby aplikacje "zrobione" na Androida działały również na Badzie? Prościej.. chodzi mi o jakiś program do zmiany rozszerzeń, w tym wypadku będzie to z *apk(Android) na *jar(Bada). Wiem, że są programy które działają odwrotnie czyli z *jar na *apk ale nie o to mi chodzi. A może istnieje jakiś inny sposób? Może zna ktoś jakąś stronke z aplikacjami java? Szukałam informacji na ten temat ale nic nie znalazłam, możliwe, że ktoś z Was wie jak sobie z tym poradzić. Będę wdzięczna za pomoc ;) Dodam jeszcze, że nie chce zmieniać systemu na Androida, wtedy by to rozwiązało problem. Chce zostać przy Badzie..

PS. Nie wiem czy w dobrym temacie to napisałam, proszę o wyrozumiałość ;)

_________________
[b][i][color=#004080]Trzeba[/color][color=#0040BF] się [/color][color=#0040FF]śmiać,[/color] [color=#404080]wariatkę [/color][color=#4040BF]grać,[/color] [color=#4040FF]szczęśliwą[/color] [color=#804080]być[/color] [color=#8040BF]i[/color][color=#8040FF] z[/color][color=#BF4080] życia[/color] [color=#BF40BF]drwić[/color][color=#BF40FF] ! ;D
[/color][/i][/b]
[color=#BF0000][b]Jeżeli pomogłam - podziękuj ;)[/b][/color]


Zobacz profil Gadu-Gadu


 Z *apk na *jar - pytanie
2
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-10-25, 21:18
Online: 32d 20h 21m
Posty: 2147
Podziękowań: 412
Podziękował: 553
Model: HTC 8X
Firmware: WP8 DGR3
Operator: PLAY
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Dobroczyńca: Odznaczenie za pomoc dla Forum (2) Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. Uploader: Umieszcza nowe pliki w dziale Download.
Napisane: 2011-11-01, 12:39 
.jar to format aplikacji pisanych w javie, działają one na wszystkich telefonach więc zamiana nie jest potrzebna
a programu to konwersji z andka na bade nie ma i pewnie dłuuugo nie będzie
trzeba się pogodzić z takim stanem rzeczy jaki jest
premiera bady 2.0 już na dniach więc coraz więcej aplikacji powinno przybywać
oraz więcej darmowych z małym okienkiem z reklamą jak na andku lub płatna bez reklamy



Zobacz profil


 Z *apk na *jar - pytanie
3
EXPERT MEMBER!
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-11-09, 09:48
Online: 15d 1h 53m
Posty: 649
Podziękowań: 32
Podziękował: 7
Model: SGS2
Firmware: 2.3.6
Operator: Play
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2011-11-01, 12:46 
Aplikacji powinno przybywać, ale niekoniecznie dla s5330, bo ta rozdzielczość została zastąpiona HVGA. A sama bada 2.0 na tym modelu ma być mocno ograniczona ze względu na hardware.

_________________
Motywy na WAVE za free na blogu : [url=http://badawaveapps.blogspot.com/search/label/Samsung%20wave%20theme?&max-results=7][color=#008000]click![/color][/url]


Zobacz profil


 Z *apk na *jar - pytanie
4
Staż: 30%
Dołączył(a): 2011-10-07, 18:16
Online: 2d 15h 9m
Posty: 45
Podziękowań: 8
Model: S8530 Wave II
Firmware: XPKH3
Operator: Plus GSM
Napisane: 2011-11-01, 12:56 
Zawsze możesz klepnąć w google "apk to jar conversion". Ale, że mam czas, zastąpię Ci google :)

Taka konwersja nie jest możliwa i zaraz Ci wyjaśnię dlaczego:
Pliki *.apk i *.jar to dwa różne typy zaprojektowane do działania w zupełnie różnych warunkach. *.apk to plik będący tak naprawdę skompresowanym archiwum z plikami danej gry/aplikacji. Natomiast *.jar to plik, który powstaje w wyniku kompilacji kodu źródłowego Javy do kodu pośredniego, który wykonuje się w środowisku uruchomieniowym (znajdującym się na każdym telefonie obsługującym Javę). Stąd bezpośrednia konwersja nie jest możliwa (od strony technicznej).

Pewną opcją mogłoby być dekompresja pliku *.apk, ekstrakcja plików a następnie ich edycja i oskryptowanie w celu stworzenia pliku *.jar.
Jest tutaj jednak kilka problemów, np. musisz najpierw uporać się z algorytmem kompresji użytym w *.apk, świetnie znać Javę i (ewentualnie) assemblera itd.

Ogólnie rzecz biorąc: nie baw się w to. Możesz zawsze poczekać - coraz więcej 'dużych' firm zaczyna interesować się badą. Niedługo premiera trzech nowych smartfonów z serii Wave i samej bady 2.0. Jeśli wszystko pójdzie jak trzeba, możemy być świadkami prawdziwego wysypu apków i gier na badę. I jest szansa, że to czego szukasz samo do Ciebie przyjdzie :)



Zobacz profil

Autor postu otrzymał podziękowanie

 Z *apk na *jar - pytanie
5
Staż: 0%
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-10-30, 18:17
Online: 9h 40m
Posty: 5
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2
Model: Wave S5330
Firmware: JK3
Operator: Orange ♥
Napisane: 2011-11-01, 13:04 
[quote="ludendorf"].jar to format aplikacji pisanych w javie, działają one na wszystkich telefonach więc zamiana nie jest potrzebna
[/quote]
Po pierwsze - jeżeli mam aplikację z rozszerzeniem *apk czy z jakimś innym rozszerzeniem to na javie taka aplikacja nie będzie działała, więc trzeba ją zamienić... nie rozumiem czemu piszesz, że zamiana nie jest potrzebna jak na javie będą działały tylko aplikacje z rozszerzeniem *jar a z innym rozszerzeniem już nie, to się mija z celem.
Po drugie - nie zgodzę się z tym, że java działa na wszystkich telefonach.. bo też na Androidzie nie działa, trzeba zamieniać rozszerzenia z *jar na *apk i wtedy jest dobrze..

-- 2011-11-01, 12:04 --

[quote="Draconis"]Zawsze możesz klepnąć w google "apk to jar conversion". Ale, że mam czas, zastąpię Ci google :)

Taka konwersja nie jest możliwa i zaraz Ci wyjaśnię dlaczego:
Pliki *.apk i *.jar to dwa różne typy zaprojektowane do działania w zupełnie różnych warunkach. *.apk to plik będący tak naprawdę skompresowanym archiwum z plikami danej gry/aplikacji. Natomiast *.jar to plik, który powstaje w wyniku kompilacji kodu źródłowego Javy do kodu pośredniego, który wykonuje się w środowisku uruchomieniowym (znajdującym się na każdym telefonie obsługującym Javę). Stąd bezpośrednia konwersja nie jest możliwa (od strony technicznej).

Pewną opcją mogłoby być dekompresja pliku *.apk, ekstrakcja plików a następnie ich edycja i oskryptowanie w celu stworzenia pliku *.jar.
Jest tutaj jednak kilka problemów, np. musisz najpierw uporać się z algorytmem kompresji użytym w *.apk, świetnie znać Javę i (ewentualnie) assemblera itd.

Ogólnie rzecz biorąc: nie baw się w to. Możesz zawsze poczekać - coraz więcej 'dużych' firm zaczyna interesować się badą. Niedługo premiera trzech nowych smartfonów z serii Wave i samej bady 2.0. Jeśli wszystko pójdzie jak trzeba, możemy być świadkami prawdziwego wysypu apków i gier na badę. I jest szansa, że to czego szukasz samo do Ciebie przyjdzie :)[/quote]


Tak myślałam, tylko czemu z *apk na *jar jest możliwa konwersja a na odwrót już nie ?

_________________
[b][i][color=#004080]Trzeba[/color][color=#0040BF] się [/color][color=#0040FF]śmiać,[/color] [color=#404080]wariatkę [/color][color=#4040BF]grać,[/color] [color=#4040FF]szczęśliwą[/color] [color=#804080]być[/color] [color=#8040BF]i[/color][color=#8040FF] z[/color][color=#BF4080] życia[/color] [color=#BF40BF]drwić[/color][color=#BF40FF] ! ;D
[/color][/i][/b]
[color=#BF0000][b]Jeżeli pomogłam - podziękuj ;)[/b][/color]


Zobacz profil Gadu-Gadu


 Z *apk na *jar - pytanie
6
Super moderator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-01-13, 16:07
Online: 133d 23h 49m
Posty: 5340
Lokalizacja: Ze świata
Podziękowań: 1008
Podziękował: 477
Model: Note 3
Firmware: Android 5.0
Operator: Virgin Mobile
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Liczymy (Obrazki): Nagroda za napisanie postu zawierającego obrazek z liczbą 500, 1000, itd. Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. Andro Expert: Expert w dziedzinie instalowania i modyfikacji systemu Android.
Napisane: 2011-11-01, 13:47 
Jar to jest czysta Java, a apk to jest specjalnie edytowana Java. Czystą wersję uruchomisz na modyfikowanej, ale odwrotnie to już nie będzie możliwe.[t][/t]



Zobacz profil Gadu-Gadu


 Z *apk na *jar - pytanie
7
SUPER MEMBER!
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-03-28, 21:58
Online: 4d 21h 16m
Posty: 283
Podziękowań: 9
Podziękował: 43
Model: gt-s8500
Firmware: 2.0 najnowsza beta
Operator: Play
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2011-11-01, 14:59 
Może trochę nie na temat, ale jednak ;)
Mianowicie ktoś coś pisał o "konwerterze" aplikacji z iphone'a na bada (2.0)
Wie ktoś coś więcej, może to rozwiązało by twój problem (w app store jest duuuużo więcej niż w SA :P )
:?:

_________________
___________________________________
"Kto zadziera z Elitą, ten nakrywa się pytą"


Zobacz profil Gadu-Gadu


 Z *apk na *jar - pytanie
8
Staż: 0%
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-10-30, 18:17
Online: 9h 40m
Posty: 5
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2
Model: Wave S5330
Firmware: JK3
Operator: Orange ♥
Napisane: 2011-11-01, 16:03 
Możliwe ale na S5330 nie ma wersji bada 2.0... :(

_________________
[b][i][color=#004080]Trzeba[/color][color=#0040BF] się [/color][color=#0040FF]śmiać,[/color] [color=#404080]wariatkę [/color][color=#4040BF]grać,[/color] [color=#4040FF]szczęśliwą[/color] [color=#804080]być[/color] [color=#8040BF]i[/color][color=#8040FF] z[/color][color=#BF4080] życia[/color] [color=#BF40BF]drwić[/color][color=#BF40FF] ! ;D
[/color][/i][/b]
[color=#BF0000][b]Jeżeli pomogłam - podziękuj ;)[/b][/color]


Zobacz profil Gadu-Gadu


 Z *apk na *jar - pytanie
9
SUPER MEMBER!
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-03-28, 21:58
Online: 4d 21h 16m
Posty: 283
Podziękowań: 9
Podziękował: 43
Model: gt-s8500
Firmware: 2.0 najnowsza beta
Operator: Play
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2011-11-01, 16:10 
Ostatnio jak czytałem to samsung potwierdził że 2.0 będzie na wszystkie wave'y jednak na te słabsze z opóźnieniem ;)
jak znajdę źródło to dorzucę ;)
EDIT:
[code]http://imageshack.us/photo/my-images/813/badafirmware.png/[/code]
tutaj jest z grubsza to o czym mówiłem ;)

_________________
___________________________________
"Kto zadziera z Elitą, ten nakrywa się pytą"


Zobacz profil Gadu-Gadu

Autor postu otrzymał podziękowanie

 Z *apk na *jar - pytanie
10
Super moderator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-01-13, 16:07
Online: 133d 23h 49m
Posty: 5340
Lokalizacja: Ze świata
Podziękowań: 1008
Podziękował: 477
Model: Note 3
Firmware: Android 5.0
Operator: Virgin Mobile
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Liczymy (Obrazki): Nagroda za napisanie postu zawierającego obrazek z liczbą 500, 1000, itd. Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. Andro Expert: Expert w dziedzinie instalowania i modyfikacji systemu Android.
Napisane: 2011-11-01, 18:43 
Nie ma czegoś takiego jak konwerter aplikacji i nie będzie, to po pierwsze. Po drugie, może zostanie udostępnione dewelopperom specjalne narzędzia do ułatwienia portowania aplikacji z innych platform na badę. Po trzecie, temat zamykam, bo dyskusja już tu nie ma sensu, konwertera (tego apk->jar i iOs->bada) nie ma, nie było i nie będzie.[t][/t]



Zobacz profil Gadu-Gadu


Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
cron
Powered by phpBB © 2011 phpBB Group
Copyright © 2011 bada-WORLD.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie lub rozpowszechnianie jakiejkolwiek części serwisu (grafiki czy tekstów) bez zgody właściciela jest całkowicie zabronione.
Nasi partnerzy: TizenOs.com.pl | gsmManiaK.pl | Smitebuild.pl | PaladinsDecks.pl
phpBB SEO
| Forum o systemie Tizen Forum TizenOs.com.pl
smite wymagania | smite download