Nie jesteś zalogowany/zarejestrowany na tej stronie. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Aby się zarejestrować kliknij tutaj...


Ta strona korzysta z plików cookiesKorzystając z naszej strony internetowej wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu zapewnienia Ci wygody podczas jej przeglądania.
Rozumiem. Nie pokazuj w przyszłości.
Panel użytkownika
     

Nie masz konta? Zarejestruj
Zapomniałeś hasła? Przypomnij

Forum Tizen OS!
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6
 Wave 533 - problem z dotykiem
1
Staż: 0%
Dołączył(a): 2012-07-17, 22:08
Online: 3h 38m
Posty: 2
Napisane: 2013-10-22, 11:47 
Witam, szukałam jakiegoś rozwiązania lub podpowiedzi, jednak znalazłam jedynie kilka postów osób z tym samym problemem, bez rozwiązania (na tym forum niestety nic podobnego pomimo szukania wczoraj przez pół dnia).
Otóż z tel nic mi się nie stało, tzn nie zalałam go, nie upadł itd, a z dnia na dzień przestał działać dotyk... jednak tylko kiedy tel jest złożony, jak wysunę fizyczną qwerty dotyk działa bez problemu.
Wgrywałam nowy soft w nadziei, że to jakoś mogło by pomóc, jednak efektu to nie przyniosło żadnego.

Są dosłownie chwile, kiedy wyświetlacz zaczyna funkcjonować normalnie, w czasie kiedy tel jest złożony, jednak wystarczy, że zablokuję i już nie da się ponownie odblokować lub się zawiesza. Jednak te momenty reagowania na dotyk nie trwają więcej niż kilka sekund.

Tel mam już chyba trzy lata, rozumiem, że w przypadku intensywnego użytkowania to i tak sporo wytrzymał ze mną, jednak proszę jeśli ktoś ma jakiś pomysł, odnośnie tego w czym tkwi problem o pomoc.



Zobacz profil


 Wave 533 - problem z dotykiem
2
Administrator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-12-28, 14:06
Online: 79d 6h 43m
Posty: 5930
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękowań: 1439
Podziękował: 556
Model: Lumka 1520
Firmware: W10M RS2
Operator: T-Mobile
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Liczymy: Nagroda za napisanie w swoim poście pełnego tysiąca. (3) Theme Designer: Twórca motywów dla systemu bada. Bada Moder: Specjalista od modyfikacji systemu bada. Newsman: Laur dla osób, które dbają, aby na forum były nowe tematy do dyskusji. Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. Uploader: Umieszcza nowe pliki w dziale Download. Tizen Expert: Ekspert w dziedzinie znajomości systemu Tizen.
Napisane: 2013-10-22, 13:30 
Skoro wgrywałaś soft to raczej możemy wykluczyć problem programowy (no chyba, ze popełniłaś jakiś drobny błąd podczas wgrywania - dajmy na to oprogramowanie instalowane jako update zamiast full - w co jednak wątpię :) ).
Wygląda to na problem sprzętowy który można naprawić już tylko w serwisie.



Zobacz profil Gadu-Gadu


 Wave 533 - problem z dotykiem
3
Staż: 0%
Dołączył(a): 2012-07-17, 22:08
Online: 3h 38m
Posty: 2
Napisane: 2013-10-22, 13:43 
Swojego czasu wiele razy wgrywałam różne softy, a wczoraj robiłam to dwa razy... dla pewności, ponieważ wgrywałam full z kwietnia '12, za pierwszym razem nie zrobiłam hard resetu (mimo, że to może i nie konieczne) - chciałam mieć pewność, że zrobię to porządnie, więc za drugim razem był hard reset i soft wgrywałam na opcji boot + full dl.

Sytuacja się pogorszyła na tyle, że dotyk wariuje powoli przy rozsuniętej qwerty... trzeba kilka razy razy rozsunąć, strzałkami poruszać się trochę, po chwili zaczyna wtedy łapać.

Dziękuję za odpowiedź, wygląda na to, że muszę chyba odwiedzić jakiś serwis, zanim tel stanie się całkiem bezużyteczny.



Zobacz profil


 Wave 533 - problem z dotykiem
4
SUPER MEMBER!
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-04-07, 18:31
Online: 5d 17h 20m
Posty: 293
Lokalizacja: Lubelskie
Podziękowań: 13
Podziękował: 65
Model: S5330
Firmware: BRJJ2 --> BRKF2
Operator: T-Mobile
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2014-08-13, 18:18 
Witam, długo mnie nie było na forum bo jakoś 533 przestał mi służyć więcej niż rozmowy, sms, muzyka...

Ale do rzeczy: problem podobny z tym że nie wgrywałem żadnego oprogramowania. Raz było aktualizowane przez Kies ale to jakieś 2 lata temu. Dotyk czasem działa, czasem nie.

Podzielę się małym spostrzeżeniem: jeśli dotyk nie reaguje należy rozsunąć fona (odblokuje się sam) i wtedy nacisnąć przycisk blokady. Po zsunięciu telefonu dotyk działa normalnie. Jest to jednak rozwiązanie tymczasowe, uciążliwe na dłuższą metę.

Zna ktoś jakieś satysfakcjonujące rozwiązanie?

_________________
Jeśli Ci pomogłem, kliknij "[color=blue][b]Podziękuj[/b][/color]". To bardzo fajne uczucie gdy dowiadujesz się że ktoś skorzystał z rady.


Zobacz profil


 Re: Wave 533 - problem z dotykiem
5
Przyjaciel
Dołączył(a): 2012-05-26, 13:17
Online: 8d 3h 25m
Posty: 130
Lokalizacja: Choszczno
Podziękowań: 32
Podziękował: 27
Model: Wave533/5230/A971
Firmware: LitePack/S60 9.5/
Operator: CM9Nightly; Play
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika Bada Moder: Specjalista od modyfikacji systemu bada.
Napisane: 2014-08-14, 15:49 
Miałem podobny ,acz nieco inny problem-ale chodzi o to samo-.
Taśma pada ,wzależności od softu są inne objawy ,od czasu do czasu może się restarcić po dłuższym czasie.
Zflashuj coś zprzed xxlc1(softy brandy mogą być).
Na xxlc/d1 nie działa dotyk i przyciski-bo telefon wykrywa blokady przycisk co chwila ,można coś z nim kombinować ,ale nie polecam zepsuje się tylko szybciej ,najpierw co drugi dzień ,potem codziennie ,kilka razy dziennie ,aż schowasz telefon wstaniesz z krzesła i restart-.
Na playowskim/brandach trzeba dłużej wciskać by pokazoło okienko wyłącz telefon i a ogołem ma mniejszą wrażliwość-wogóle reaguje jak żółw ,więc dotyk będzie działał-ale wolniej- ,ale zablokuje Ci(później niż telefon będzie zupełnie nie do wykorzystywania na value packu) opcje menu głośności i aparatu ,albo sobie wymienisz taśmę(zamienniki często są za małe/duże i dupa ,a originały drogie są jak na wartość telefonu-dlatego nigdy już nie kupię telefonu z rozsuwaną klawiaturą)

_________________
Jeśli pomogłem daj plusa.[b][url=http://i.imgur.com/HgcBvvl.png]Tak jak on![/url][/b]
[size=1][color=#ffffff]s5620.pl/showthread.php?tid=240[/color][/size]
[url=http://techmaniak.tv][img]http://i.imgur.com/yFMfBNf.jpg[/img][/url]


Zobacz profil

Autor postu otrzymał podziękowanie

 Wave 533 - problem z dotykiem
6
SUPER MEMBER!
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-04-07, 18:31
Online: 5d 17h 20m
Posty: 293
Lokalizacja: Lubelskie
Podziękowań: 13
Podziękował: 65
Model: S5330
Firmware: BRJJ2 --> BRKF2
Operator: T-Mobile
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2014-08-14, 22:42 
Dzięki. Telefonu tego używam już 3,5 roku więc na obecne standardy to sporo, ma prawo się psuć. (z drugiej strony: co by powiedzieli nasi dziadkowie, którzy korzystali z radia Unitra przez 20 lat)

A ja właśnie bardzo się przyzwyczaiłem do fizycznej qwerty i nie mogę znaleźć nic na zastępstwo 533. Ale koniec offtopu :P Chyba "doużywam" fona do końca a potem się zobaczy. Może kupię na allegro używkę żeby taśmę wymienić...

_________________
Jeśli Ci pomogłem, kliknij "[color=blue][b]Podziękuj[/b][/color]". To bardzo fajne uczucie gdy dowiadujesz się że ktoś skorzystał z rady.


Zobacz profil


Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
cron
Powered by phpBB © 2011 phpBB Group
Copyright © 2011 bada-WORLD.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie lub rozpowszechnianie jakiejkolwiek części serwisu (grafiki czy tekstów) bez zgody właściciela jest całkowicie zabronione.
Nasi partnerzy: TizenOs.com.pl | gsmManiaK.pl | Smitebuild.pl | PaladinsDecks.pl
phpBB SEO
| Forum o systemie Tizen Forum TizenOs.com.pl
smite wymagania | smite download