Nie jesteś zalogowany/zarejestrowany na tej stronie. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Aby się zarejestrować kliknij tutaj...


Ta strona korzysta z plików cookiesKorzystając z naszej strony internetowej wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu zapewnienia Ci wygody podczas jej przeglądania.
Rozumiem. Nie pokazuj w przyszłości.
Panel użytkownika
     

Nie masz konta? Zarejestruj
Zapomniałeś hasła? Przypomnij

Forum Tizen OS!
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 129 Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Miazdzaca krytyka Windows Phone .
101
MEMBER!
Dołączył(a): 2011-03-03, 21:08
Online: 17d 14h 48m
Posty: 210
Podziękowań: 16
Podziękował: 10
Model: Lumia 800
Operator: Play
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2012-06-28, 09:54 
MS dąży do ujednolicenia trzech platform i wg mnie to bardzo dobry krok z jego strony. Jak na razie nacisk idzie na tablet <-> pc ale widać, że o systemie na telefony nie zapominają. Może zbytnio uogólniłem ale nie chodzi mi o jeden system na wszystkich trzech platformach (aż takim laikiem nie jestem ;) a RT będzie po prostu uboższą wersją, przeznaczoną bardziej do rekreacji). Przy mobilnej ósemce pisanie aplikacji będzie odbywało się w C++ (a przynajmniej bardzo zbliżonym schemacie, pojawi się też obsługa directx audio a portowanie silników graficznych przestanie być problemem - zapowiedź Havoc na WP8 (tak wiem wiem, to tylko zapowiedź). I żadnej czarodziejskiej różdżki nie będzie trzeba, zobaczysz o ile łatwiejszy będzie port z tabletu na telefon.

Ja osobiście widzę to w ten sposób: MS chce bardzo ujednolicić doświadczenie korzystania z jego produktów jak i dla deweloperów tak i dla użytkowników także mając telefon czy tablet (skupmy się na razie bardziej na tablecie) z okienkami, będziesz z niego korzystał w bardzo podobny sposób jak z komputera, synchronizacja znacznie się uprości jak również wybór i korzystanie z aplikacji. Ale ten akapit to tylko moje odczucie po tym, co pokazał MS.

Dlatego ja też od jakiegoś czasu piszę, że aktualizacja obecnej i starszej generacji WP do 8 nie ma sensu, bo sama 8mka wprowadza 3-4 podstawowe rzeczy z którymi nie poradziły by sobie te telefony (obsługę multicore, natywnego języka programowania (znacznie ujednoliconego w stosunku do Windows 8 jak i RT - jeśli już chcemy być tacy dokładni), wyższe rozdzielczości i wsparcie NFC). No to już jasno widać, że to głównie z powodów sprzętowych Osiem nie ma sensu na obecnych telefonach.
7.8 można nazywać jak się chce, ale jest po prostu pełnoprawną aktualizacją, która przyniesie wszystkie funkcje, jakie jest w stanie obsłużyć telefon (bez zniszczenia doświadczenia korzystania z niego - czyli po prostu zawieszania się i utraty płynności.
Teraz wracając do aplikacji i ich kompatybilności - tak, aplikacje pisane w nowym frameworku C++ nie ruszą na 7.8 natomiast XNA/Silverlight dalej będzie w grze. Jeśli ktoś napisze aplikację w tym właśnie języku to W8 jak i 7.8 odtworzy ją bez problemu. Dlatego też ładnie wyszczególniałem, że C++ tyczy się głównie bardziej wymagających aplikacji i gier, bo korzystanie z silników graficznych jaki obsługi directx i audio to raczej działka takich właśnie programów. Także można by rzec, że będzie to wyglądało do pewnego stopnia jak teraz jest z Badą. Czyli porównując obecną generacje WP do W1/2 a W8 do W3, będą aplikacje, które będą działały wyłącznie na W8 (głównie gry) jak i również aplikacje działające na całą rodzinę telefonów - wszystko zależy od dewelopera i tego, jaki język do programowania wybierze. W przypadku W1 a W3 to może skok technologiczny nie jest faktycznie duży, ale biorąc pod uwagę, że W8 powita nas raczej od razu telefonami z minimum 2 rdzeniami, to jednak będzie to zrozumiałe.
No i nie przesadzajmy. Użytkownicy jak zawsze znajdą się tacy, którzy uważają, że należy im się bezterminowe wsparcie. Okej, dla posiadaczy Lumii 900 i Titana II jest to może i krzywdzący zabieg ale cała reszta... bez przesady.



Zobacz profil


 Miazdzaca krytyka Windows Phone .
102
SUPER MEMBER!
Dołączył(a): 2011-03-09, 00:31
Online: 6d 1h 51m
Posty: 344
Podziękowań: 17
Podziękował: 35
Model: s3
Operator: play
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika Aniołek b-W.pl: Specjalny medal dla kobiety, która wkradła się w serce administratora :)
Napisane: 2012-06-29, 00:40 
[quote="Gravemind"]
Tylko tak na prawdę czego się ludzie spodziewali po 8ce i dlaczego taki problem jest z 7.8? Przecież ósemka nie rezygnuje z kafelek, nie ma tapet i motywów także żadne znaczące zmiany nikogo nie ominą, bo nowy UI jest zawarty również w 7.8.
Wg. mnie cały problem wynika z niewiedzy i niedoinformowania ludzi, no ale mało komu chce się oglądać obszerne filmiki z konferencji (w sumie nie dziwie się) lub czytać artykuły na ten temat - tu informacje są w bardziej skondensowanej formie i nie powinno być problemu z wychwyceniem zmian.[/quote]
Wiesz, problem polega na tym, że wyjdą aplikacje na 8 a 7.8 zostanie w tyle. Analogicznie jak z bada 2.0 - odkąd jest dostępna, mniej się opłaca tworzyć aplikacje pod 1.2 czy nawet 1.0. A że na 2.0 nie zawsze można polegać i pojawili się właściciele telefonów, którzy wypróbowali i wrócili do 1.2, to pikuś. Tak, to może kilka procent użytkowników, ale istnieją i raczej oni są bardziej zorientowani 'co telefon może', co oznacza również świadome instalowanie aplikacji. Wiele osób mających mniejsze doświadczenie zostawia badę 2.0 nawet jak nie działa (nie musieli instalować, oddali telefon do serwisu i wrócił po zmianie). I dla tych kilku procent nie jest obojętne, że potrzebują pewnych aplikacji, a nie mogą ich mieć bo akurat są dostępne ale tylko na 2.0 chociaż mogłyby działać i na 1.2. A potem się ewakuują z bady i kupują androida. Wcale nie lepszego, ale są potrzebne aplikacje. Jeśli nie będzie potrzebnych rzeczy dla 7.8, to bardziej doświadczeni użytkownicy zrezygnują z takiego systemu. Bo co czekać miesiącami na coś, co może nigdy się nie zmaterializować w wersji dostosowanej dla starszych telefonów?
M.



Zobacz profil


 Miazdzaca krytyka Windows Phone .
103
MEMBER!
Dołączył(a): 2011-03-03, 21:08
Online: 17d 14h 48m
Posty: 210
Podziękowań: 16
Podziękował: 10
Model: Lumia 800
Operator: Play
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2012-06-29, 01:38 
Ja doskonale rozumiem problem, który opisujesz. Tylko tak jak piszesz, zależy to od użytkownika. W moim mniemaniu WP7 na chwile obecną zaspokaja 90% moich potrzeb jeśli chodzi o aplikacje użytkowe. Aplikacje, które będą wychodziły na 8mkę i będą z nią tylko kompatybilne to w głównej mierze będą gry (na WP wychodzi ich coraz więcej i są to na prawdę fajne tytuły, dodatkowo jest tam cała "zajawka" z XBL i osiągnięciami). Na pewno użytkownicy będą odczuwali pewien niedosyt i tym bardziej złość, że na 8 jest a na 7.8 nie ma, bo to nieuniknione tylko kwestia tego kto tak na prawdę jest power userem.
Ja ze spokojem nawet po wyjściu 7.8 mógłbym moim rodzicom zaproponować telefony z systemem 7.8 i byłby spokój i sam nie planuję zaraz po premierze przeskakiwać na 8 z powodu aplikacji.
Android nie jest lepszy, to po prostu alternatywa. Każdy system nazwałbym alternatywą, bo każdemu podpasuje inny.
Podsumowując: problem, który opisałaś będzie, bo chociażby na przykładzie Bady widać, jak ludzie podchodzą do takich rozwiązań. Ale niestety postęp jest nieunikniony i starsze telefony wiecznie wspierane nie będą, trzeba sobie z tego zdać sprawę i albo często zmieniać telefon, albo polubić to, co się ma.



Zobacz profil


 Miazdzaca krytyka Windows Phone .
104
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-12-27, 18:20
Online: 28d 15h 26m
Posty: 728
Podziękowań: 114
Podziękował: 152
Model: Wave 1, Galaxy Note
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Widget Dev: Developer widgetów dla systemu bada. Newsman: Laur dla osób, które dbają, aby na forum były nowe tematy do dyskusji.
Napisane: 2012-07-15, 16:33 
WP mial byc takim strzalem w 10-tke a dzis pisza ze to juz koniec produkcji lumi ! - [code]http://www.gsmmaniak.pl/129595/nokia-wstrzymala-produkcje-lumii/[/code]

Jak to mowil osiolek ze Shreka "no i skończyło się rumakowanie..."



Zobacz profil


 Miazdzaca krytyka Windows Phone .
105
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-09-09, 22:55
Online: 67d 8h 42m
Posty: 1531
Lokalizacja: Poznań
Podziękowań: 236
Podziękował: 204
Model: S8500 sgs3
Firmware: KF3, 4.1.2
Operator: Play
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Liczymy: Nagroda za napisanie w swoim poście pełnego tysiąca. (2)
Napisane: 2012-07-15, 16:46 
Kolejne gdybanie o niczym w artykule. Informacja o tym, że Nokia przedstawi wyniki finansowe i plotka z powietrza o zaprzestaniu produkcji serii Lumia, co może być prawdą i nie jest niczym nadzwyczajnym, wyprodukowano wystarczającą ilość telefonów i niedługo ruszą WP8 a w tym czasie lumie się wyprzedadzą.
Oczywiście prowokujący post musi się pojawić żeby drzeć koty znowu ?

_________________
Jeśli pomogłem to kliknij po prawej stronie mojego postu -->[img]http://bada-world.pl/styles/OfficialTheme/imageset/thankposts.gif[/img]
Do wszystkiego można się przyzwyczaić...


Zobacz profil


 Miazdzaca krytyka Windows Phone .
106
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-12-27, 18:20
Online: 28d 15h 26m
Posty: 728
Podziękowań: 114
Podziękował: 152
Model: Wave 1, Galaxy Note
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Widget Dev: Developer widgetów dla systemu bada. Newsman: Laur dla osób, które dbają, aby na forum były nowe tematy do dyskusji.
Napisane: 2013-02-05, 18:25 
Jakie darcie kotow? Producent sam sobie podklada mala rozowa swinke pod swoj system. Odsylam do newsu [b]Nokia Lumia 800: Aktualizacja do WP7,8 przyczyną niskiej głośności muzyki?[/b] - [code]http://www.telix.pl/artykul/nokia-lumia-800--aktualizacja-do-wp7-8-przyczyna-niskiej-glosnosci-muzyki?-3,53136.html[/code]



Zobacz profil


 Odp: Miazdzaca krytyka Windows Phone .
107
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-09-21, 16:25
Online: 38d 16h 19m
Posty: 502
Lokalizacja: Malopolska
Podziękowań: 114
Podziękował: 167
Model: Wave II
Firmware: bada 2.0
Operator: HEYAH
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Liczymy: Nagroda za napisanie w swoim poście pełnego tysiąca. Theme Designer: Twórca motywów dla systemu bada. Bada Moder: Specjalista od modyfikacji systemu bada.
Napisane: 2013-02-05, 18:31 
[b]pisul[/b] gratulacje
[img]http://img688.imageshack.us/img688/5375/odkop.jpg[/img]

Wysłane z Samsunga Galaxy S II za pomocą Tapatalk

_________________
[size=110]Zapraszam na [url=http://galaktyczny.pl][i][color=#898989]Galaktyczny.pl[/color][/i][/url] [/size]


Zobacz profil


 Miazdzaca krytyka Windows Phone .
108
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-10-25, 21:18
Online: 32d 20h 21m
Posty: 2147
Podziękowań: 412
Podziękował: 553
Model: HTC 8X
Firmware: WP8 DGR3
Operator: PLAY
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Dobroczyńca: Odznaczenie za pomoc dla Forum (2) Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. Uploader: Umieszcza nowe pliki w dziale Download.
Napisane: 2013-02-05, 23:24 
Za taki okres czasu należy mi się złota łopata :)



Zobacz profil


 Miazdzaca krytyka Windows Phone .
109
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-12-27, 18:20
Online: 28d 15h 26m
Posty: 728
Podziękowań: 114
Podziękował: 152
Model: Wave 1, Galaxy Note
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Widget Dev: Developer widgetów dla systemu bada. Newsman: Laur dla osób, które dbają, aby na forum były nowe tematy do dyskusji.
Napisane: 2013-02-06, 00:17 
A mnie to smieszy ze super os z kaflami a uzytkownicy tak sluchaja multimediow

[img]http://i-cdn.phonearena.com/images/article/39451-image/Windows-Phone-7.8-update-causing-volume-problems-with-the-Nokia-Lumia-800[/img]


Wyslane z mojego starego laptopa za pomoca Rąk.
_________________



Zobacz profil


 Odp: Miazdzaca krytyka Windows Phone .
110
Staż: 10%
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2013-02-04, 23:21
Online: 4h 20m
Posty: 15
Podziękowań: 2
Model: sony XP
Firmware: ics
Operator: play
Napisane: 2013-02-06, 07:45 
Bo to sztuka sama w sobie, sprzedawać gówno, wmawiając ludziom że to złoto." szkoły na to pójdą!"

Wysyłane z mojego LT22i za pomocą Tapatalk 2



Zobacz profil


Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 129 Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
cron
Powered by phpBB © 2011 phpBB Group
Copyright © 2011 bada-WORLD.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie lub rozpowszechnianie jakiejkolwiek części serwisu (grafiki czy tekstów) bez zgody właściciela jest całkowicie zabronione.
Nasi partnerzy: TizenOs.com.pl | gsmManiaK.pl | Smitebuild.pl | PaladinsDecks.pl
phpBB SEO
| Forum o systemie Tizen Forum TizenOs.com.pl
smite wymagania | smite download