Nie jesteś zalogowany/zarejestrowany na tej stronie. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Aby się zarejestrować kliknij tutaj...


Ta strona korzysta z plików cookiesKorzystając z naszej strony internetowej wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu zapewnienia Ci wygody podczas jej przeglądania.
Rozumiem. Nie pokazuj w przyszłości.
Panel użytkownika
     

Nie masz konta? Zarejestruj
Zapomniałeś hasła? Przypomnij

Forum Tizen OS!
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1422 1, 2, 3, 4, 5 ... 143  Następna strona
 Wgrywanie oprogramowania [Szczegółowa instrukcja]
1
Moderator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-09-14, 03:58
Online: 170d 19h 23m
Posty: 5197
Podziękowań: 1352
Podziękował: 350
Model: Wave S8500
Firmware: XPKJ1 - bada 2.0
Operator: Orange/Orange Free
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Theme Designer: Twórca motywów dla systemu bada. Dobroczyńca: Odznaczenie za pomoc dla Forum (2) Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum.
Napisane: 2011-04-18, 22:29 
Instrukcja wgrywania oprogramowania oraz wszystkie kluczowe informacje na ten temat zostały zebrane w jednym miejscu. Stary wątek został zamknięty, a wszystkie najważniejsze informacje zostały zawarte w nowym temacie.
Instrukcja wgrywania domyślnie dla modeli Wave S8500 oraz Wave II S8530 oraz pozostałych - Wave 3 S8600, Wave Y S5380 oraz Wave 533/723 (różnice dotyczące tych modeli zostały oznaczone kolorową czcionką).


Interpretacja firmware:
Spoiler: Pokaż


I Przygotowanie do wgrywania oprogramowania.
1. Wymagane oprogramowanie:
a) sterowniki USB, które należy zainstalować:
Link:

W przypadku wgrywania bady 2.0 należy użyć nowych sterowników, które zazwyczaj są w paczce razem z softem. Ewentualnie do pobrania stąd:
Link:

b) MultiLoader (wersja 5.62, 5.64 lub 5.65):
Link:

W przypadku wgrywania bady 2.0 zaleca się użycie ML 5.65 lub wyższej wersji 5.67 (do pobrania tutaj).

2. Pobranie paczki z softem.
Oprogramowanie możemy pobrać z działu Oprogramowanie układowe, który znajduje się na forum.

Istnieją dwa rodzaje softów. FULL oraz UPDATE.
Wgrywając oprogramowanie w wersji FULL tracimy wszystkie dane z telefonu: kontakty, wiadomości, ustawienia, pliki i aplikacje zapisane w pamięci telefonu. Soft w wersji FULL możemy wgrać na każdy soft.
Soft UPDATE to nakładka, którą możemy wgrać, tylko wtedy, gdy posiadamy odpowiednią wersję oprogramowania. Wgrywając nakładkę nic nie tracimy. Kontakty, wiadomości, ustawienia i zainstalowane aplikacje pozostają na telefonie.
Informację o tym, czy soft jest w wersji Full czy Update znaleźć możemy w temacie poświęconym odpowiedniej wersji oprogramowania. Dodatkowo, jeśli w pobranej paczce z softem znajduje się folder BOOTFILES, to znaczy, że soft jest w wersji Full.
Lista wszystkich niebrandowanych softów.

3. Wykonanie kopii zapasowej i przygotowanie telefonu do wgrywaniu softu Full. TYLKO W PRZYPADKU WGRYWANIA OPROGRAMOWANIA W WERSJI FULL.
Jeśli wgrywasz soft w wersji Update, przejdź od razu do punktu 4.
Ponieważ wgrywając oprogramowanie w wersji Full tracimy wszystkie dane, trzeba zrobić kopię zapasową.
Kopię zapasową można zrobić za pomocą programu Kies w zakładce KOPIA ZAPASOWA i przywrócić po wgraniu nowego firmware.
3.1. Kopia zapasowa.
a) Kontakty, kalendarz, notatki:
Podłączamy telefon do komputera w trybie KIES i uruchamiamy program Samsung KIES. Z dolnego paska wybieramy ikonę Kontakty, przechodzimy do zakładki Urządzenie i klikamy na Zapisz na komputerze. To samo robimy z kalendarzem i notatkami. Niestety wiadomości możemy jedynie zapisać na komputerze, program KIES nie daje możliwości ich późniejszego przywrócenia.
b) Pliki w pamięci telefonu:
Podłączamy telefon do komputera w trybie Pamięć masowa. Otwieramy Mój komputer, a następnie dysk wymienny, który odpowiada pamięci telefonu. Możemy poznać po pojemności dysku, która wynosi niecałe 400 MB, lub po plikach, jakie znajdują się w pamięci telefonu. Kopiujemy wszystko co jest na tym dysku na komputer.
c) Zainstalowane aplikacje:
Zapisujemy bądź zapamiętujemy nazwy wszystkich zainstalowanych aplikacji.
3.2. Przygotowanie telefonu.
a) Wyłączamy telefon, wyjmujemy kartę pamięci oraz kartę SIM i uruchamiamy telefon.
b) Dobrze jest wykonać hard reset przed wgrywaniem (ale nie jest to konieczne). W tym celu wpisujemy kod *2767*3855#. Cierpliwie czekamy aż telefon się zresetuje, może to potrwać kilka minut. HARD RESET WYKONUJEMY Z WYJĘTĄ KARTĄ SIM.

4. Przygotowanie telefonu do wgrywania oprogramowania.
ŁADUJEMY BATERIĘ, NAJLEPIEJ DO PEŁNA. Podczas wgrywania bateria nie jest ładowana, więc lepiej nie ryzykować wgrywania z rozładowaną baterią.
Jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy, to wyłączamy telefon i wyjmujemy kartę pamięci oraz kartę SIM (dla pewności, że proces wgrywania oprogramowania przebiegnie bez problemów).

II Wgrywanie oprogramowania.
1. Włączenie trybu download. Upewnij się, że wyłączyłeś telefon, jak jest napisane w punkcie wyżej.
a) Podłączamy kabel USB do gniazda w komputerze (ważne, żeby nie korzystać z żadnych rozgałęźników, HUB itp.).
b) Przytrzymujemy (najlepiej w tej kolejności) przycisk ściszania, przycisk blokady oraz przycisk wyłączania telefonu (czerwoną słuchawkę). Wszystkie trzy muszą być wciśnięte. W przypadku Wave 3 S8600 oraz Wave Y S5380 przytrzymujemy przycisk ściszania, środkowy przycisk menu oraz przycisk wyłączania telefonu (blokady ekranu). W przypadku modeli 533/723 przytrzymujemy przycisk ściszania, przycisk aparatu oraz przycisk wyłączania telefonu.
c) Na ekranie powinien się pojawić napis "Download Mode", puszczamy klawisze.
d) Podłączamy kabel USB do gniazda w telefonie (już po pokazaniu się napisu Download Mode lub w trakcie trzymania tych trzech przycisków).

2. Ustawienie odpowiednich opcji w MultiLoaderze podczas wgrywania softu FULL. TYLKO PODCZAS WGRYWANIA OPROGRAMOWANIA W WERSJI FULL.
Jeśli wgrywasz nakładkę, omiń ten punkt i przejdź do następnego.
Uruchamiamy program MultiLoader. W sekcji Control wybieramy LSI lub LSI6410, zależnie od wersji MultiLoadera. W przypadku Wave 3 S8600 zaznaczamy MSM7x30. W przypadku Wave Y S5380 oraz Wave 723 zaznaczamy BRCM2153. W przypadku Wave 533 zaznaczamy BRCM2133.
Poniżej zaznaczamy opcje Boot Change oraz Full Download, tak jak to jest na obrazku:

Obrazek

W przypadku wgrywania bady 2.0 można (TYLKO W MODELACH WAVE S8500 oraz WAVE II S8530!) dodatkowo zaznaczyć opcję MASTER ROM (czasami pomaga to uniknąć jakichś błędów w działaniu oprogramowania). W takim wypadku telefon po wgraniu oprogramowania pozostanie w trybie Download Mode. Aby z niego wyjść, najlepiej przytrzymać przycisk wyłączania telefonu do czasu aż się zresetuje (lepiej nie wyłączać go poprzez wyjęcie baterii).
Następnie klikamy na Boot i w nowym oknie odszukujemy folder z plikami oprogramowania (w tym przypadku jest to oprogramowanie JL2 Full). Rozwijamy folder, zaznaczamy folder BOOTFILES i klikamy na OK.
JEŚLI W PACZCE Z SOFTEM NIE MA FOLDERU BOOTFILES, TO ZNACZY ŻE JEST TO SOFT UPDATE. W TAKIM RAZIE PRZEJDŹ DO NASTĘPNEGO PUNKTU.

Obrazek

Po ustawieniu odpowiednich opcji i wczytaniu folderu BOOTFILES przechodzimy do punktu 4.

3. Ustawienie odpowiednich opcji w MultiLoaderze podczas wgrywania softu UPDATE. TYLKO PODCZAS WGRYWANIA OPROGRAMOWANIA W WERSJI UPDATE.
Uruchamiamy program MultiLoader. W sekcji Control wybieramy LSI lub LSI6410 zależnie od wersji MultiLoadera. W przypadku Wave 3 S8600 zaznaczamy MSM7x30. W przypadku Wave Y S5380 oraz Wave 723 zaznaczamy BRCM2153. W przypadku Wave 533 zaznaczamy BRCM2133.
Opcje Boot Change oraz Full Download pozostawiamy ODZNACZONE, tak jak to jest na obrazku:

Obrazek

4. Wczytanie do MultiLoadera odpowiednich plików.
Pliki wczytujemy poprzez kliknięcie w pole w lewej kolumnie, a następnie wybranie odpowiedniego pliku. Pliki identyfikujemy po nazwie i rozszerzeniu.
Amss - amms.bin
Apps - apps_compressed.bin
Rsrc1 - plik z rozszerzeniem rc1 (np.: Rsrc_S8500_Open_Europe_Common.rc1)
Rsrc2 - plik z rozszerzeniem rc2 (np.: Rsrc2_S8500_Open_Euro_Common(Low).rc2)
Factory FS - plik z rozszerzeniem ffs (np.: FactoryFs_S8500_Open_Europe_Common.ffs)
CSC - plik z rozszerzeniem csc (np.: CSC_S8500_Open_Europe_Common_OXA_XXJL2.csc)
SHP APP - ShpApp.app
FOTA - plik z rozszerzeniem fota (np.: bplib_S8500OpEuroCommon.fota)
PFS - plik z rozszerzeniem pfs (np.: PFS_S8500_Open_Europe_Common_XXJJ9.pfs)
Wczytujemy WSZYSTKIE pliki, które były w paczce z softem. Jeśli któregoś pliku nie było w paczce (np. pliku FOTA), zostawiamy to miejsce puste.
Po wczytaniu wszystkich plików klikamy na Port Search, a następnie na Download.

Obrazek

Rozpocznie się proces wgrywania, który może potrwać od kilku do kilkunastu minut. Po udanym wgraniu nowego oprogramowania telefon się zrestartuje. Chyba że zaznaczono opcję Master Rom, wtedy trzeba przytrzymać czerwoną słuchawkę do czasu aż się zrestartuje. Po tym wszystkim możemy odłączyć kabel USB i zamknąć MultiLoadera.
W przypadku wgrywania bady 2.0 może zaistnieć konieczność obniżenia Debug Level oraz zmiany Product Code (informacja o tym zazwyczaj jest podana w temacie o danym oprogramowaniu).
Zmiana Product Code - z poziomu klawiatury: *#5239870*# >> Pre-configuration >> wpisać: *#27236*# i wybrać XEO, w efekcie następuje Hard Reset, więc najlepiej zrobić to od razu po wgraniu oprogramowania.
Obniżenie Debug Level - z poziomu klawiatury: *#7092463*# >> Debug >> Debug Level >> Low >> Save lub *#33284*# >>> Low


III Przywrócenie kopii zapasowej i zainstalowanych aplikacji. TYLKO W PRZYPADKU WGRYWANIA OPROGRAMOWANIA W WERSJI FULL.
Jeśli została utworzona kopia zapasowa za pomocą programu Kies w zakładce KOPIA ZAPASOWA, można ją przywrócić właśnie w tamtym menu.
1. Kontakty, kalendarz, notatki.
Podłączamy telefon do komputera w trybie KIES i uruchamiamy program Samsung KIES. Z dolnego paska wybieramy ikonę Kontakty, przechodzimy na zakładkę Komputer i klikamy na Przesyłanie do urządzenia. To samo robimy z kalendarzem i notatkami.
2. Pliki z pamięci telefonu.
Podłączamy telefon do komputera w trybie Pamięć masowa. Otwieramy Mój komputer, a następnie dysk wymienny, który odpowiada pamięci telefonu. Otwieramy folder, do którego skopiowaliśmy pliki przed zmianą oprogramowania i kopiujemy wszystko do pamięci telefonu.
3. Przywrócenie ikon zainstalowanych aplikacji.
Ponieważ wgrywanie oprogramowania nie miało żadnego wpływu na pliki znajdujące się na karcie pamięci, wszystkie aplikacje, ich ustawienia i save'y gier wciąż się na niej znajdują. Jednak żeby przywrócić ikony tych aplikacji do menu, trzeba je jeszcze raz pobrać z Samsung Apps. Najpierw musimy przenieść całą zawartość folderu bada_applications ("Others/__@@bada_applications@@__/") z karty pamięci na komputer. Możemy to zrobić za pomocą zewnętrznego czytnika kart lub podłączając telefon w trybie Pamięci masowej. Teraz uruchamiamy Samsung Apps w telefonie lub w programie KIES i pobieramy wszystkie aplikacje, jakie mieliśmy zainstalowane przed zmianą oprogramowania. Jeśli jakaś aplikacje w międzyczasie zniknęła ze sklepu, możemy ją odnaleźć wchodząc w zakładkę Pobrane w Samsung Apps w telefonie. Po pobraniu wszystkich aplikacji usuwamy wszystko z folderu bada_applications na karcie pamięci i w to miejsce kopiujemy wszystkie foldery, które przenieśliśmy wcześniej na komputer.

Co zrobić w przypadku błędów podczas wgrywania oprogramowania?

Błędy w oknie MultiLoadera.
Jeśli wystąpią błędy podczas wgrywania bady 2.0, najpierw najlepiej próbować ponownie wgrać soft bez odłączania telefonu od komputera jeśli wciąż jest w trybie Download Mode. Zwłaszcza jeśli chodzi o błędy przy wgrywaniu Bootloadera.
W przypadku wystąpienia w MultiLoaderze błędów typu: "Serial port open", "Error: Dbl Erase/Write" i innych, w większości wypadków pomaga wyjęcie baterii na kilka minut i ponowna próba wgrania softu. Jeśli błąd występuje tylko przy wgrywaniu jednego z plików, możliwe, że plik ten pochodzi z innego softu.
Telefon restartuje się po włączeniu lub podczas wykonywania określonych czynności.
Możliwe, że oprogramowanie nie zostało wgrane prawidłowo. Sprawdź, czy opcje Boot Change oraz Full Download były odpowiednio ustawione dla wgrywanej wersji oprogramowania i wgraj oprogramowanie jeszcze raz.
Telefon się nie uruchamia.
Sprawdź, czy opcje Boot Change oraz Full Download były odpowiednio ustawione dla wgrywanej wersji oprogramowania i wgraj oprogramowanie jeszcze raz.

Najczęstsze pytania.

Jakie oprogramowanie to bada 1.2?
Dla Wave'a S8500 jest to JID, JJ9, JK1, JL2 i nowsze. Dla S8530 - wszystkie. Oczywiście oprócz najnowszych softów bada 2.0, są wyraźnie oznaczone w nazwach tematów w dziale Oprogramowanie Układowe.
Czy mogę wrócić do poprzedniej wersji oprogramowania bez utraty danych, ustawień?
Nie, nie ma takiej możliwości. Można zrobić kopię zapasową tylko niektórych elementów.
Chciałbym wgrać poprzednią wersję oprogramowania. W jaki sposób to zrobić?
Musisz wgrać poprzednie oprogramowanie w wersji Full. Na przykład chcąc wrócić z JL2 na JK1, musisz wgrać najpierw soft JID, który jest softem Full. Następnie wgrać JJ9 (Update) i dopiero JK1 (Update). W tym przypadku jest możliwe wgranie JK1 z pominięciem JJ9.
Czy mogę wgrać oprogramowanie z S8500 na S8530?
Nie, tylko oprogramowanie dedykowane na konkretny model.

_________________________________________________________________________
Nie wyrażam zgody na kopiowanie na inne strony i fora bez uprzedniego kontaktu ze mną.

_________________
Obrazek


Zobacz profil

Podziękowania przyznane za post: 45

 Re: [S8500] Wgrywanie oprogramowania [Szczegółowa instrukcja
2
Staż: 20%
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-04-12, 20:23
Online: 2d 7h 52m
Posty: 32
Lokalizacja: SOSNOWIEC
Podziękował: 4
Model: s8530
Firmware: 1.2
Operator: play
Napisane: 2011-05-04, 23:07 
witam na mojej żony telefonie s5330 nawet nie da się włączyć funkcji DOWNLOAD próbowałem ze sto razy i nic jedynie co mi zostaje to chyba zanieś telefon do serwisu niech oni się meczą bo ja go dośćZobacz profil Gadu-Gadu


 Re: [S8500] Wgrywanie oprogramowania [Szczegółowa instrukcja
3
Staż: 0%
Dołączył(a): 2011-05-05, 09:54
Online: 1h 14m
Posty: 1
Napisane: 2011-05-05, 13:05 
Witam,
po przeczytaniu instrukcji mam pewne wątpliwości.

Posiadam samsung wave 8500 z najnowszym softem ery aktualizowanym przez Kiesa: JL1

Chcę zainstalować bada 1.2, ale nie chcę instalować FULL tylko UPDATE (nie chcę stracić aplikacji i danych w telefonie). W powyższej instrukcji jest napisane "Soft UPDATE to nakładka, którą możemy wgrać, tylko wtedy, gdy posiadamy odpowiednią wersję oprogramowania" - co to znaczy odpowiednia wersja oprogramowania? Czy jeśli mam wersję JL1 to muszę ściągnąć wersję JL2 (bada 1.2) i zrobić UPDATE? Czy może do mojego softu inna wersja jest odpowiednia?Zobacz profil


 Re: [S8500] Wgrywanie oprogramowania [Szczegółowa instrukcja
4
Moderator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-09-14, 03:58
Online: 170d 19h 23m
Posty: 5197
Podziękowań: 1352
Podziękował: 350
Model: Wave S8500
Firmware: XPKJ1 - bada 2.0
Operator: Orange/Orange Free
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Theme Designer: Twórca motywów dla systemu bada. Dobroczyńca: Odznaczenie za pomoc dla Forum (2) Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum.
Napisane: 2011-05-05, 13:23 
Tylko aktualizując przez KIES możesz przejść z bada 1.0 na 1.2 bez utraty danych, o ile taka aktualizacja będzie dostępna. W dodatku masz brandowane oprogramowanie (JL1) a chcesz przejść na niebrandowane (JL2). Nie da się tego zrobić bez utraty danych. Nakładki można wgrywać tylko posiadając wgrane już odpowiednie oprogramowanie, np. soft JJ9 i JK1 można wgrać tylko gdy wgrany jest JID. Zazwyczaj w opisie softu jest podane do jakiego softu jest to update. Pozostaje Ci czekać, aż w KIES-ie będzie dostępne oprogramowanie bada 1.2 od Ery, skoro nie chcesz tracić danych.

_________________
Obrazek


Zobacz profil


 Re: [S8500] Wgrywanie oprogramowania [Szczegółowa instrukcja
5
Staż: 20%
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-04-12, 20:23
Online: 2d 7h 52m
Posty: 32
Lokalizacja: SOSNOWIEC
Podziękował: 4
Model: s8530
Firmware: 1.2
Operator: play
Napisane: 2011-05-05, 14:57 
witam i dzisiaj sprawdzałem czy na moim telefonie da się załączyć Download Mode i się udało, ale czemu się nie da się tego zrobić na telefonie s5330 mojej żony męczyłem się długo i nic może na nim inaczej się to załącza
proszę o pomocZobacz profil Gadu-Gadu


 Re: [S8500] Wgrywanie oprogramowania [Szczegółowa instrukcja
6
Staż: 0%
Dołączył(a): 2011-04-24, 13:24
Online: 12h 56m
Posty: 4
Podziękował: 2
Napisane: 2011-05-06, 20:26 
U mnie w S5800 trzeba było wciskać po kolei. Też się męczyłem chyba ze 30 min.Zobacz profil


 Re: [S8500] Wgrywanie oprogramowania [Szczegółowa instrukcja
7
Staż: 5%
Dołączył(a): 2011-05-03, 21:22
Online: 1d 4h 58m
Posty: 10
Model: 8500
Firmware: 1,2
Operator: PLAY
Napisane: 2011-05-09, 19:22 
już nic problem rozwiązałem sam fajny ten updeyt do 1.2
ino jak zrobić aby kies widział telefon pisze że mam bade S8500XXJID z wersji softu S8500XXJID polskie menu litery i wogóle
ale mi kies nie łączy się z tym systemem (tutaj dodam ze najnowszy kies 2)-
po resecie systemu kies już chodzi .

1 pisze że tej wersji urządzenia nie można aktualizować
2 nie moge zainstalować żadnego programu z appsa po ściągnięciu programu opcja instaluj jest siwa(nie aktywna) wie ktoś jak to obejść ??Zobacz profil Gadu-Gadu


 Re: [S8500] Wgrywanie oprogramowania [Szczegółowa instrukcja
8
Staż: 35%
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-04-02, 07:46
Online: 3d 20h 48m
Posty: 51
Lokalizacja: Warszawa
Podziękowań: 3
Podziękował: 11
Model: Wave S8500
Firmware: MA1
Operator: T-Mobile
Napisane: 2011-05-11, 19:10 
Witam.
Podczas, gdy flashowałem do wersji JID multiloader wykryl mi blad "Errror:Write failed" czy coś w tym stylu. Zastosowalem sie do porady, aby wyjac baterie na kilka minut. Po wlozeniu telefon nie reaguje - nie chce sie wlaczyc ani tez nie moge wejsc z tryb download..
jakies sugestie ? czy moze uwalilem telefon ? :D

_________________
:>


Zobacz profil


 Re: [S8500] Wgrywanie oprogramowania [Szczegółowa instrukcja
9
Staż: 10%
Dołączył(a): 2011-05-07, 00:00
Online: 1d 12h 19m
Posty: 17
Podziękował: 2
Model: s8500
Operator: play
Napisane: 2011-05-13, 01:23 
mam u siebie JF6 i chciałbym przejść na JK1. Mam zainstalować najpierw JID, który jest softem Full. Następnie wgrać JJ9 (Update) i dopiero JK1 (Update)?Zobacz profil


 Re: [S8500] Wgrywanie oprogramowania [Szczegółowa instrukcja
10
MEMBER!
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-04-11, 23:17
Online: 12d 11h 8m
Posty: 192
Lokalizacja: Łódź
Podziękowań: 19
Podziękował: 34
Model: S8500
Firmware: 2.0
Operator: Play
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika Dobroczyńca: Odznaczenie za pomoc dla Forum
Napisane: 2011-05-13, 01:49 
nygus, tak

_________________
Jesteś lepszym, gdy się uśmiechasz!:)


Zobacz profil Gadu-Gadu


Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1422 1, 2, 3, 4, 5 ... 143  Następna strona
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
cron
Powered by phpBB © 2011 phpBB Group
Copyright © 2011 bada-WORLD.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie lub rozpowszechnianie jakiejkolwiek części serwisu (grafiki czy tekstów) bez zgody właściciela jest całkowicie zabronione.
Nasi partnerzy: TizenOs.com.pl | gsmManiaK.pl | Smitebuild.pl | PaladinsDecks.pl
phpBB SEO
| Forum o systemie Tizen Forum TizenOs.com.pl
smite wymagania | smite download