Nie jesteś zalogowany/zarejestrowany na tej stronie. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Aby się zarejestrować kliknij tutaj...


Ta strona korzysta z plików cookiesKorzystając z naszej strony internetowej wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu zapewnienia Ci wygody podczas jej przeglądania.
Rozumiem. Nie pokazuj w przyszłości.
Panel użytkownika
     

Nie masz konta? Zarejestruj
Zapomniałeś hasła? Przypomnij

Forum Tizen OS!
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 xperia Z1, lg g2, galaxy s4 ?
11
SUPER MEMBER!
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-01-09, 23:32
Online: 7d 9h 22m
Posty: 313
Podziękowań: 46
Podziękował: 49
Model: Lg G2
Firmware: 4.4.2
Operator: orange
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2013-12-11, 00:45 
W Z1 boję się tego co się dzieje w mojej S-ce. Bo jak patrzę jak testują gry to trwa chwile. No i super chodzi na wszystkich.
Ale...
Moja S-ka radzi sobie z wymagacymi grami ale po 20minutach grania osiąga taką temperature, że traci na wydajności i widać że gry zaczynaja ścinać. Na początku super a potem widać że słabiej. Mowię to na podstawie NFS Most Wanted. Z początku płynniutko z dużymi detalami, a po nawet nie długim czasie gra mi zwalniała i ścinki.

Nie wiem czy Sony to poprawił. A ta obudowa może gromadzić ciepło. I to baaardzo.
A widziałem test g2 z grami i mówili, że po 30min lekko ciepły z tyłu, ale utrzymująca się temp. i telefon jak najbardziej nadaje sie do gier i wszystko bez zmian.

Obawiam się też że Z1 będzie troche klockiem, bo mówią że g2 leży fajnie w dłoni, a Z1 źle. Ale ocenie to w salonie.

Patrząc w praktyce na uruchamianie aplikacji Z1 a g2 to wiele w Z1 uruchamiało się ciut szybciej (nie wszystkie). Nie ma znaczenia te pół sekundy, oczywiście im szybciej tym lepiej i może to o czymś świadczyć.



Zobacz profil


 xperia Z1, lg g2, galaxy s4 ?
12
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-09-09, 22:55
Online: 67d 8h 42m
Posty: 1531
Lokalizacja: Poznań
Podziękowań: 236
Podziękował: 204
Model: S8500 sgs3
Firmware: KF3, 4.1.2
Operator: Play
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Liczymy: Nagroda za napisanie w swoim poście pełnego tysiąca. (2)
Napisane: 2013-12-11, 02:03 
G2 lepiej leży w ręce, tak samo S4. Co do thermal throttlingu to chyba w każdym telefonie występuje (oglądałem jakiś czas temu filmik na youtube gdzie sprawdzano po jakim czasie obniża się taktowanie procesora na galayx s4, nexus 4 i chyba xperia z), kwestia po jakim czasie, poszperaj w google może znajdziesz dokładniejsze informacje.

_________________
Jeśli pomogłem to kliknij po prawej stronie mojego postu -->[img]http://bada-world.pl/styles/OfficialTheme/imageset/thankposts.gif[/img]
Do wszystkiego można się przyzwyczaić...


Zobacz profil


 xperia Z1, lg g2, galaxy s4 ?
13
SUPER MEMBER!
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-01-09, 23:32
Online: 7d 9h 22m
Posty: 313
Podziękowań: 46
Podziękował: 49
Model: Lg G2
Firmware: 4.4.2
Operator: orange
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2013-12-11, 07:27 
No niestety...
http://www.youtube.com/watch?v=Dql1Gxr1qLo
W Z1 dzieje się prawdopodobnie dokładnie tak samo jak u mnie w Xperii S. Widocznie Sony ma z tym problem i ich telefony nie są stworzone do gier.



Zobacz profil


 Re: xperia Z1, lg g2, galaxy s4 ?
14
Super moderator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-10-05, 17:56
Online: 149d 58m
Posty: 4089
Podziękowań: 1303
Podziękował: 895
Model: ,s3,4,5,htc-820,idol
Firmware: Najnowsze
Operator: Orange
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Liczymy: Nagroda za napisanie w swoim poście pełnego tysiąca. Liczymy (Obrazki): Nagroda za napisanie postu zawierającego obrazek z liczbą 500, 1000, itd. Dobroczyńca: Odznaczenie za pomoc dla Forum (4) Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. Uploader: Umieszcza nowe pliki w dziale Download. S.O.O.A: Specjalne odznaczenie od Administracji
Napisane: 2013-12-11, 07:45 
Po kilku godzinach gry NFS tel s4 nie nagrzewa się tak bardzo. Bardziej grzeje się s2. Moze zalezy jak kto bardzo oblapuje swojego fona łapami podczas grania i dodatkowo go dogzewa.

_________________
[size=85][i][color=#40BF40]W życiu piękne są tylko chwile.[/color][/i][/size] :)
[spoiler][i][b]Koluniu a ty czego tu szukasz? Zgubiłeś tu coś? [/b][/i][color=#008000][i][b]TO SPADAJ MI STĄD[/b][/i][/color][/spoiler]



[center][img]http://i.imgur.com/PXrc5YM.gif[/img][/center]


Zobacz profil Gadu-Gadu


 xperia Z1, lg g2, galaxy s4 ?
15
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-09-09, 22:55
Online: 67d 8h 42m
Posty: 1531
Lokalizacja: Poznań
Podziękowań: 236
Podziękował: 204
Model: S8500 sgs3
Firmware: KF3, 4.1.2
Operator: Play
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Liczymy: Nagroda za napisanie w swoim poście pełnego tysiąca. (2)
Napisane: 2013-12-11, 13:04 
Po kilku godzinach to byś zajechał baterię na 0 % ;).

_________________
Jeśli pomogłem to kliknij po prawej stronie mojego postu -->[img]http://bada-world.pl/styles/OfficialTheme/imageset/thankposts.gif[/img]
Do wszystkiego można się przyzwyczaić...


Zobacz profil


 xperia Z1, lg g2, galaxy s4 ?
16
Super moderator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-10-05, 17:56
Online: 149d 58m
Posty: 4089
Podziękowań: 1303
Podziękował: 895
Model: ,s3,4,5,htc-820,idol
Firmware: Najnowsze
Operator: Orange
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Liczymy: Nagroda za napisanie w swoim poście pełnego tysiąca. Liczymy (Obrazki): Nagroda za napisanie postu zawierającego obrazek z liczbą 500, 1000, itd. Dobroczyńca: Odznaczenie za pomoc dla Forum (4) Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. Uploader: Umieszcza nowe pliki w dziale Download. S.O.O.A: Specjalne odznaczenie od Administracji
Napisane: 2013-12-11, 19:04 
Po trzech godzinach grania nie zajedziesz baterii :D w najgorszym wypadku zostaje 50-40% sprawdzane :)

_________________
[size=85][i][color=#40BF40]W życiu piękne są tylko chwile.[/color][/i][/size] :)
[spoiler][i][b]Koluniu a ty czego tu szukasz? Zgubiłeś tu coś? [/b][/i][color=#008000][i][b]TO SPADAJ MI STĄD[/b][/i][/color][/spoiler]



[center][img]http://i.imgur.com/PXrc5YM.gif[/img][/center]


Zobacz profil Gadu-Gadu


 xperia Z1, lg g2, galaxy s4 ?
17
SUPER MEMBER!
Dołączył(a): 2010-11-25, 14:23
Online: 19d 5h 47m
Posty: 292
Podziękowań: 22
Podziękował: 3
Operator: 257FW1
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2013-12-11, 22:42 
Nie chwaląc się w ub. tygodniu po 3 latach użytkowania podziękowałem mojemu poczciwemu Wave'ikowi.
Długo przebierałem i czytałem aż wybór zawęziłem do twojej trojki.
Jako pierwsze odpadło Sony ze względu na szklana obudowę i jak się okazało nienajlepszy ekran (kąty widzenia, generalnie przereklamowany), na placu boju został SGS4 i LG G2. I tu był problem bo S4 ma fajny ekran, na którym fajnie "świeca" kolory no i zdjęcia, które po wyświetleniu na ekranie monitora niestety wyglądają już trochę gorzej (nie są już tak podrasowane AMOLED'em) czyli wystęu\puje w moim przekonaniu zakrzywienie rzeczywistości :), a i jeszcze procesor Snapdragon 600 (prądożerny z gorszymi osiągami w porównaniu do rywala) oraz cena, która w sklepie na dzień dobry jest wyższa od ostatniego konkurenta.
I jak się można domyślać wybrałem LG G2, który w moim odczuciu ma kilka wad ... tylko 16GB (bez możliwości rozszerzenia), nagrywanie filmów do poprawy (widać ostrzenie w trakcie nagrywania). Od razu nadmieniam LG w ofercie na Europę nie ma wer. z 32GB czy też ze slotem na karty - sprzedawcy ściemniają - sprawdzalem w samym LG (weryfikowałem 3 różne kody z pudełek, jakie udostępnili mi sprzedawcy).

Reasumując moją urzekającą historie :D nie żałuję wyboru, tel idealnie trzyma się w ręku, jest super wykonany - nic nie trzeszczy, bateria wbrew temu co się słyszy jest wymienialna - zwykły "klocek" - na youtube'ie są filmy jak tego dokonać. Nie rozumiem też tych wszystkich, którzy narzekają na plastikową obudowę, nie wiem co można jej zarzucić oprócz tego, że jest z plastiku... no może jedno - widać odciski paluchów.
Jeśli chodzi o baterię to jestem miło zaskoczony bo 82 godz. i 50 min minęło od ostatniego ładowania i mam jeszcze 41%. Nie ukrywam, że ją obecnie testuję, a procedura testowania polega przede wszystkim na używaniu go jako tel., trochę wifi no i jeszcze sporadycznie zmieniam ustawienia w konfiguracji. Jeśli chodzi o gry to pograłem może z 10min w BADLANDS, ale jak wcześniej napisałem sprawdzam go jako tel. i porównuję do wydajności baterii Wave'a.
Drugi etap testu baterii będzie polegał na używaniu wszystkiego, bez zawężania jego użytkowania tylko do wcześniej wspomnianego tel.
Kolega swojego G2 podłączył do ładowania jak miał 5% baterii 5 i pół dnia używania (sporadycznie wifi, BT trochę więcej bo i parował z radiem w samochodzie jak i używał aplikacji TORQUE po BT). Z doświadczeń kolegi wynika, że bateria mocno leci na BT no i słuchaniu muzyki.
Na testy czeka też Modern Combat 4 (1,9GB danych :) ).

Doradzam LG G2 bo od samego odblokowywania telefonu poprzez 2 puki w ekran można się już uzależnić, to samo się tyczy przycisków na pleckach. Fajną sprawą jest dioda LED. Ale najlepiej pooglądaj sobie testy, których na sieci bezliku.

Po tygodniu używania nie żałuję zakupu no i mój kolega jest tego samego zdania.



Zobacz profil


 Re: xperia Z1, lg g2, galaxy s4 ?
18
Super moderator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-01-13, 16:07
Online: 133d 23h 49m
Posty: 5340
Lokalizacja: Ze świata
Podziękowań: 1008
Podziękował: 477
Model: Note 3
Firmware: Android 5.0
Operator: Virgin Mobile
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Liczymy (Obrazki): Nagroda za napisanie postu zawierającego obrazek z liczbą 500, 1000, itd. Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. Andro Expert: Expert w dziedzinie instalowania i modyfikacji systemu Android.
Napisane: 2013-12-11, 23:08 
@maniek0928
Nie wiem na jakim to telefonie i z jaką baterią, ale coś mi się wierzyć nie chce.

@comcio
Hardware ok, ale niestety software i wsparcie leży i kwiczy :P Wkrótce się o tym przekonasz.

_________________
[center][img]http://haft.blox.pl/resource/strzalka_w_dol.gif[/img]

[url=http://bit.ly/FAQ_bada2][img]http://i.imgur.com/L84CL.gif[/img][/url][/center]


Zobacz profil Gadu-Gadu


 xperia Z1, lg g2, galaxy s4 ?
19
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-09-09, 22:55
Online: 67d 8h 42m
Posty: 1531
Lokalizacja: Poznań
Podziękowań: 236
Podziękował: 204
Model: S8500 sgs3
Firmware: KF3, 4.1.2
Operator: Play
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Liczymy: Nagroda za napisanie w swoim poście pełnego tysiąca. (2)
Napisane: 2013-12-11, 23:13 
To mnie zmartwiłeś tym, że jedynie wersja 16GB jest w Polsce i to bez slotu :(.
Powiedz mi czy występują takie same problemy jak na Optimus G ? Chodzi mi o przeładowania nakładki czasem po wyjściu z gry czy przeglądarki. Jak z zasięgiem i autofocusem przy nagywaniu video ?

A myślę powili nad wymianą S3 na coś nowego. Ekran w Z1 wygląda słabiutko pod względem kontrastu, słabe kąty widzenia ... Na co dzień w domu mam do czynienia z Zetką, która ma zbliżony ekran i nie dałbym rady na dłuższą metę. W takim razie pozostaje mi czekać na to co pokażą na targach w styczniu lub ukazanie się nexusa 5 32GB w PL . Liczę na to,że sony w końcu pokaże flagowy produkt z dobrym ekranem i lepszą optymalizacją softu pod względem czasu działania na jednym ładowaniu bo jak Z1 wypada przy LG G2 wszyscy wiedzą.

_________________
Jeśli pomogłem to kliknij po prawej stronie mojego postu -->[img]http://bada-world.pl/styles/OfficialTheme/imageset/thankposts.gif[/img]
Do wszystkiego można się przyzwyczaić...


Zobacz profil


 xperia Z1, lg g2, galaxy s4 ?
20

Napisane: 2013-12-11, 23:35 
Altair, też mi się nie chce wierzyć w te 3h grania i 40-50%
Wsparcie takie same jak każdy inny telefon, dostanie 2-3 aktualizacje i koniec, potem można liczyć tylko na custom rom





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
cron
Powered by phpBB © 2011 phpBB Group
Copyright © 2011 bada-WORLD.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie lub rozpowszechnianie jakiejkolwiek części serwisu (grafiki czy tekstów) bez zgody właściciela jest całkowicie zabronione.
Nasi partnerzy: TizenOs.com.pl | gsmManiaK.pl | Smitebuild.pl | PaladinsDecks.pl
phpBB SEO
| Forum o systemie Tizen Forum TizenOs.com.pl
smite wymagania | smite download