Nie jesteś zalogowany/zarejestrowany na tej stronie. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Aby się zarejestrować kliknij tutaj...


Ta strona korzysta z plików cookiesKorzystając z naszej strony internetowej wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu zapewnienia Ci wygody podczas jej przeglądania.
Rozumiem. Nie pokazuj w przyszłości.
Panel użytkownika
     

Nie masz konta? Zarejestruj
Zapomniałeś hasła? Przypomnij

Forum Tizen OS!
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10
 Telefon pożera środki z karty pre-paid
1
Staż: 0%
Dołączył(a): 2013-06-22, 20:24
Online: 26m
Posty: 2
Model: Wave3
Napisane: 2013-06-22, 20:35 
Witam!


Kupiłem mamie Wavea 3. Ona ma karte Orange a telefon był salonowy z t-mobile - brandowany. Ostatnio zrobiłem jej flash na czysty firmware S8600XXLB1. Od tamtej pory, mimo wyłączonych róznych aktualizacji lub przesyłania danych w tle oraz wyłączenia tych wiadomości sieciowych od operatora, czasami zaczyna przychodzić masa smsow z orange "brak środkó na koncie" a wszystkie złotówki z doładowania nagle są przez coś zużywane.
Teraz zrobiłem flasha v10 Turko i nie wiem czy włączyć transmisjędanych Edge aby mogła odbierać mmsy czy lepiej jej to zablokować bo znowu coś skorzysta z edge i zje jej wszystkie złotówki z konta. Nie wiem co siedzi w tym telefonie, że co jakiśczas, bez reguły, jest tydzień spokoju a potem coś w tle zeżre jej wszystkie pieniądze. W ostatni 2 tyg już jej tak doładowałem za ponad 120 zł i nie wiem o co chodzi.

Do tej pory tak nie było, mama jest też dość ogarnięta i nie wydzwania nie wiadomo ile. Raczej nie gada przez telefon, nie korzysta z internetu i innych funkcji prócz aparatu i kalkulatora.



Zobacz profil


 Telefon pożera środki z karty pre-paid
2
Administrator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-12-28, 14:06
Online: 79d 6h 43m
Posty: 5930
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękowań: 1439
Podziękował: 556
Model: Lumka 1520
Firmware: W10M RS2
Operator: T-Mobile
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Liczymy: Nagroda za napisanie w swoim poście pełnego tysiąca. (3) Theme Designer: Twórca motywów dla systemu bada. Bada Moder: Specjalista od modyfikacji systemu bada. Newsman: Laur dla osób, które dbają, aby na forum były nowe tematy do dyskusji. Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. Uploader: Umieszcza nowe pliki w dziale Download. Tizen Expert: Ekspert w dziedzinie znajomości systemu Tizen.
Napisane: 2013-06-22, 20:52 
[b]cavist[/b], temat już był poruszany tu wielokrotnie. Bada synchronizuje się z netem w celu sprawdzenia aktualizacji idt. itp.
Taka cecha systemów w smartfonach, że bez internetu się nie obejdzie.
Z mojej strony w takiej sytuacji polecałbym dwie możliwości:
1. usunąć wszystkie profile internetowe oprócz tych od mms (Ustawienia -> Sieć -> Konfiguracja profili)
2. Wykupić jakiś najtańszy dostępny pakiet internetowy.



Zobacz profil Gadu-Gadu


 Telefon pożera środki z karty pre-paid
3
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-12-16, 19:34
Online: 20d 13h 21m
Posty: 490
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękowań: 80
Podziękował: 68
Model: Xperia Z1 Compact
Operator: Play
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika Liczymy: Nagroda za napisanie w swoim poście pełnego tysiąca.
Napisane: 2013-06-22, 22:36 
Oj dawno nie zaglądałem na to forum... ale jest sesja, więc mam nadmiar wolnego czasu :D

Co do problemu z netem... internet i mms skonfiguruj sobie poprawnie (nie musisz usuwać profili tak jak to mówi [b][color=#1073c9]Danielos[/color][/b] :) )
Jeżeli twoja mama nie chce kupować żadnych pakietów internetowych (wifi jej starczy), to wyłącz "Ustawienia>Sieć>Użyj danych pakietowych". Po tym zabiegu w przeciągu kilku minut może wyskoczyć komunikat (próba połączenia się z netem), "czy włączyć dane pakietowe" wtedy zaznaczasz "nie pokazuj więcej komunikatu" i klikasz nie.
Tym sposobem masz spokój aż do zrestartowania telefonu (wtedy znowu wyskoczy komunikat z zapytaniem i znowu zaznaczasz i klikasz nie).

MMS nie mają nic do pakietów danych, więc można je spokojnie odbierać.
Odkąd mam Bade 2.0, to nie straciłem jeszcze nic kasy za taki internet + wysyłam i odbieram mms-y kiedy chcę.

P.S. Również ani razu nie kupiłem pakietu internetowego :)

_________________
[b]Pomogłem? Kliknij [/b][img]http://bada-world.pl/styles/OfficialTheme/imageset/thankposts.gif[/img]


Zobacz profil


 Telefon pożera środki z karty pre-paid
4
Super moderator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-10-05, 17:56
Online: 149d 58m
Posty: 4089
Podziękowań: 1303
Podziękował: 895
Model: ,s3,4,5,htc-820,idol
Firmware: Najnowsze
Operator: Orange
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Liczymy: Nagroda za napisanie w swoim poście pełnego tysiąca. Liczymy (Obrazki): Nagroda za napisanie postu zawierającego obrazek z liczbą 500, 1000, itd. Dobroczyńca: Odznaczenie za pomoc dla Forum (4) Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. Uploader: Umieszcza nowe pliki w dziale Download. S.O.O.A: Specjalne odznaczenie od Administracji
Napisane: 2013-06-22, 23:22 
[b][color=#ff9400]d_mek[/color][/b],
wydaje mi się, że wprowadzasz kolegę w błąd bo wiadomości MMS są płatne i wykorzystują pakiet danych i nie będzie inaczej :)

[b]cavist[/b],
proponował bym ci zmienić w ustawieniach, Tryb pracy sieci i tam zmień z automatycznego na GSM 900/1800 i pakiet wyłączony.
Kasy ci już nie wyssie z konta :)

_________________
[size=85][i][color=#40BF40]W życiu piękne są tylko chwile.[/color][/i][/size] :)
[spoiler][i][b]Koluniu a ty czego tu szukasz? Zgubiłeś tu coś? [/b][/i][color=#008000][i][b]TO SPADAJ MI STĄD[/b][/i][/color][/spoiler]



[center][img]http://i.imgur.com/PXrc5YM.gif[/img][/center]


Zobacz profil Gadu-Gadu


 Telefon pożera środki z karty pre-paid
5
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-12-16, 19:34
Online: 20d 13h 21m
Posty: 490
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękowań: 80
Podziękował: 68
Model: Xperia Z1 Compact
Operator: Play
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika Liczymy: Nagroda za napisanie w swoim poście pełnego tysiąca.
Napisane: 2013-06-22, 23:30 
[b][color=#1073c9]maniek0928[/color][/b], wysyłanie płatne, odbieranie nie... przynajmniej mi kasa za pobieranie mms nie schodzi. (nawet z pustym kontem odbierałem mmsy)

_________________
[b]Pomogłem? Kliknij [/b][img]http://bada-world.pl/styles/OfficialTheme/imageset/thankposts.gif[/img]


Zobacz profil


 Telefon pożera środki z karty pre-paid
6
Super moderator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-10-05, 17:56
Online: 149d 58m
Posty: 4089
Podziękowań: 1303
Podziękował: 895
Model: ,s3,4,5,htc-820,idol
Firmware: Najnowsze
Operator: Orange
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Liczymy: Nagroda za napisanie w swoim poście pełnego tysiąca. Liczymy (Obrazki): Nagroda za napisanie postu zawierającego obrazek z liczbą 500, 1000, itd. Dobroczyńca: Odznaczenie za pomoc dla Forum (4) Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. Uploader: Umieszcza nowe pliki w dziale Download. S.O.O.A: Specjalne odznaczenie od Administracji
Napisane: 2013-06-22, 23:38 
[b][color=#ff9400]d_mek[/color][/b],
MMS-a nie pobierzesz przez wifi sprawdzałem to wiele razy i na wielu fonach i nie da rady :)

_________________
[size=85][i][color=#40BF40]W życiu piękne są tylko chwile.[/color][/i][/size] :)
[spoiler][i][b]Koluniu a ty czego tu szukasz? Zgubiłeś tu coś? [/b][/i][color=#008000][i][b]TO SPADAJ MI STĄD[/b][/i][/color][/spoiler]



[center][img]http://i.imgur.com/PXrc5YM.gif[/img][/center]


Zobacz profil Gadu-Gadu


 Telefon pożera środki z karty pre-paid
7
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-12-16, 19:34
Online: 20d 13h 21m
Posty: 490
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękowań: 80
Podziękował: 68
Model: Xperia Z1 Compact
Operator: Play
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika Liczymy: Nagroda za napisanie w swoim poście pełnego tysiąca.
Napisane: 2013-06-23, 12:52 
o.O oczywiście, że nie przez wi-fi xD xD xD xD <padłem>
Mówiłem, że trzeba normalnie skonfigurować usługi w danej sieci.
Do odbieranie mms-ów potrzebny jest gprs (tak jak do internetu pakietowego), ale opłaty za jedno i za drugie, to 2 zupełnie inne sprawy.

_________________
[b]Pomogłem? Kliknij [/b][img]http://bada-world.pl/styles/OfficialTheme/imageset/thankposts.gif[/img]


Zobacz profil


 Telefon pożera środki z karty pre-paid
8
Super moderator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-10-05, 17:56
Online: 149d 58m
Posty: 4089
Podziękowań: 1303
Podziękował: 895
Model: ,s3,4,5,htc-820,idol
Firmware: Najnowsze
Operator: Orange
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Liczymy: Nagroda za napisanie w swoim poście pełnego tysiąca. Liczymy (Obrazki): Nagroda za napisanie postu zawierającego obrazek z liczbą 500, 1000, itd. Dobroczyńca: Odznaczenie za pomoc dla Forum (4) Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. Uploader: Umieszcza nowe pliki w dziale Download. S.O.O.A: Specjalne odznaczenie od Administracji
Napisane: 2013-06-23, 13:46 
Ale za korzystanie z GPRS też są pobierane opłaty :D

_________________
[size=85][i][color=#40BF40]W życiu piękne są tylko chwile.[/color][/i][/size] :)
[spoiler][i][b]Koluniu a ty czego tu szukasz? Zgubiłeś tu coś? [/b][/i][color=#008000][i][b]TO SPADAJ MI STĄD[/b][/i][/color][/spoiler]



[center][img]http://i.imgur.com/PXrc5YM.gif[/img][/center]


Zobacz profil Gadu-Gadu


 Telefon pożera środki z karty pre-paid
9
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-06-18, 23:11
Online: 57d 23h 13m
Posty: 1925
Lokalizacja: Polska?
Podziękowań: 230
Podziękował: 12
Model: Wave&WaveM
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. bada-os.info: Administrator oraz redaktor bloga bada-os.info
Napisane: 2013-06-23, 14:29 
Może po prostu niektórzy operatorzy pobierają za to opłaty, a niektórzy nie. Co to za problem zrobić jakiś wyjątek, jak to było np. w przypadku strony wap.plus.pl, czy jakoś tak w sieci Plus.

W każdym razie najlepszym rozwiązaniem jest po prostu wyłączenie pobierania danych pakietowych i włączanie tego tylko wtedy, kiedy dostaniemy właśnie MMS-a lub sami chcemy wejść na jakąś stronę internetową.

_________________
[url=http://tizenlog.pl][img]https://dl.dropboxusercontent.com/u/2973076/logo.png[/img][/url]


Zobacz profil Gadu-Gadu

Autor postu otrzymał podziękowanie

 Telefon pożera środki z karty pre-paid
10
Staż: 0%
Dołączył(a): 2013-06-22, 20:24
Online: 26m
Posty: 2
Model: Wave3
Napisane: 2013-06-23, 22:27 
Dziękuję za odpowiedzi. Mam świadomośc, że Android, bada korzystają z netu do synchronizacji i sprawdzania aktualizacji dlatego wiekszość tego ustrojstwa powyłączałem razem z tymi dziwnymi aplikacjami w Bada, których nie można odinstalowac. Sądziłem, że to załatwi sprawę jednak się myliłem. Oczywiście mmsy są częścią danych pakietowych więc wyłączenie danych = wyłjam fakt, że niektórzy operatorzy mogą je odblokować i nie pobierać opłat za ruch przez edge lub 3g dotyczący mmsów ale to zalezy pewnie od konkretnego operatora i taryfy. Aktualnie wyłączyłem jej dane pakietowe i zobaczymy jak to będzie wyglądało w praniu.



Zobacz profil


Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
cron
Powered by phpBB © 2011 phpBB Group
Copyright © 2011 bada-WORLD.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie lub rozpowszechnianie jakiejkolwiek części serwisu (grafiki czy tekstów) bez zgody właściciela jest całkowicie zabronione.
Nasi partnerzy: TizenOs.com.pl | gsmManiaK.pl | Smitebuild.pl | PaladinsDecks.pl
phpBB SEO
| Forum o systemie Tizen Forum TizenOs.com.pl
smite wymagania | smite download