Nie jesteś zalogowany/zarejestrowany na tej stronie. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Aby się zarejestrować kliknij tutaj...


Ta strona korzysta z plików cookiesKorzystając z naszej strony internetowej wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu zapewnienia Ci wygody podczas jej przeglądania.
Rozumiem. Nie pokazuj w przyszłości.
Panel użytkownika
     

Nie masz konta? Zarejestruj
Zapomniałeś hasła? Przypomnij

Forum Tizen OS!
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3
 jak telefon liczy cykle ładowania?
1
SUPER MEMBER!
Dołączył(a): 2011-03-09, 00:31
Online: 6d 1h 51m
Posty: 344
Podziękowań: 17
Podziękował: 35
Model: s3
Operator: play
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika Aniołek b-W.pl: Specjalny medal dla kobiety, która wkradła się w serce administratora :)
Napisane: 2015-05-22, 01:12 
Być może uznacie, że to durne pytanie, ale naprawdę nie wiem.
Jak telefon (z androidem i pewnie dowolny inny) liczy cykle ładowania?
[b]Czy dla telefonu KAŻDE podpięcie ładowarki łącznie z kopiowaniem np. jednego pliku z komputera jest osobnym cyklem ładowania, czy osobnym cyklem ładowania jest jedynie ładowanie do pełnej baterii?[/b]

To wyskoczyło z ostatnich pomysłów większości producentów z niewymienialnymi albo trudno wymienialnymi bateriami.
Pan w sklepie tłumaczył osobie pytającej o jakiś telefon sony a ja stałam obok podziwiając tablet z3 compact i udając, że nie podsłuchuję.
Nie bardzo wypadało się wtrącić i dopytywać.
Wg tego pana sprzedawcy każda bateria wytrzymuje "około 300 cykli ładowania" ale w przypadku telefonów sony nie należy się absolutnie martwić bo baterie mają dużo lepsze niż np. konkurencyjne samsungi i bez problemu wytrzymają nawet po 2-3 dni intensywnego używania czyli pełne 2 lata a potem przecież i tak podpisuje się nową umowę z nowym telefonem i wszystko jest w porządku.
Mam wątpliwości bo w moim ostatnim s3 baterię wymieniałam już w styczniu a 2 lata miał dopiero w maju, a kupiłam go nowego i z zabezpieczonym pudełkiem - czyli poprzedni użytkownik nie zdążył załatwić baterii a potem wystawić telefonu na alledrogo. Gdyby takie coś przytrafiło się telefonowi z trudno wymienialną baterią, będzie poważny problem. Nawiasem mówiąc to jest mój pierwszy telefon w ogóle, któremu baterię należało wymienić aż tak wcześnie. Nawet w poprzednim s2 padła jakieś 3 miesiące po przekroczeniu 2 lat.



Zobacz profil

Autor postu otrzymał podziękowanie

 jak telefon liczy cykle ładowania?
2
Super moderator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-10-05, 17:56
Online: 149d 58m
Posty: 4089
Podziękowań: 1303
Podziękował: 895
Model: ,s3,4,5,htc-820,idol
Firmware: Najnowsze
Operator: Orange
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Liczymy: Nagroda za napisanie w swoim poście pełnego tysiąca. Liczymy (Obrazki): Nagroda za napisanie postu zawierającego obrazek z liczbą 500, 1000, itd. Dobroczyńca: Odznaczenie za pomoc dla Forum (4) Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. Uploader: Umieszcza nowe pliki w dziale Download. S.O.O.A: Specjalne odznaczenie od Administracji
Napisane: 2015-05-22, 22:55 
[b]migotka21[/b],
Do pełnego naładowania. :)

_________________
[size=85][i][color=#40BF40]W życiu piękne są tylko chwile.[/color][/i][/size] :)
[spoiler][i][b]Koluniu a ty czego tu szukasz? Zgubiłeś tu coś? [/b][/i][color=#008000][i][b]TO SPADAJ MI STĄD[/b][/i][/color][/spoiler]



[center][img]http://i.imgur.com/PXrc5YM.gif[/img][/center]


Zobacz profil Gadu-Gadu

Autor postu otrzymał podziękowanie

 jak telefon liczy cykle ładowania?
3
Staż: 0%
Dołączył(a): 2015-10-16, 13:26
Online: 21m
Posty: 3
Napisane: 2016-01-08, 11:30 
W większości nowych telefonów baterie są wbudowane. Wszyscy specjaliści twierdzą, że częste doładowywanie telefonu znacząco skraca żywotność tych baterii. Zaleca się rozładowywanie baterii prawie do końca i ładowanie jej do 100%.

W momencie kiedy telefon podłączamy prawie za każdym razem wsiadając do telefonu, fakt mamy co chwilę 100% i możemy cieszyć się pełną baterią i mieć spokój ale w tym momencie nie dajemy baterii poprawnie funkcjonować. Przestanie ona dużo szybciej trzymać i konieczna będzie wymiana.

_________________
[i]"Dobre samopoczucie i zdrowa rodzina to dar nie do ocenienia. Zadbaj o komfort w swoim domu i wpuść do niego świeży powiew przez [url=http://www.ecocomfort.pl/strefa-specjalisty/rekuperatory/]rekuperator[/url]"[/i]


Zobacz profil


Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
cron
Powered by phpBB © 2011 phpBB Group
Copyright © 2011 bada-WORLD.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie lub rozpowszechnianie jakiejkolwiek części serwisu (grafiki czy tekstów) bez zgody właściciela jest całkowicie zabronione.
Nasi partnerzy: TizenOs.com.pl | gsmManiaK.pl | Smitebuild.pl | PaladinsDecks.pl
phpBB SEO
| Forum o systemie Tizen Forum TizenOs.com.pl
smite wymagania | smite download