Nie jesteś zalogowany/zarejestrowany na tej stronie. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Aby się zarejestrować kliknij tutaj...


Ta strona korzysta z plików cookiesKorzystając z naszej strony internetowej wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu zapewnienia Ci wygody podczas jej przeglądania.
Rozumiem. Nie pokazuj w przyszłości.
Panel użytkownika
     

Nie masz konta? Zarejestruj
Zapomniałeś hasła? Przypomnij

Forum Tizen OS!
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 1, 2, 3, 4  Następna strona

Android vs Bada (jako systemy)
Andek :) 42%  42%  [ 49 ]
Bada :D 58%  58%  [ 68 ]
Liczba głosów : 117
 ANDROID vs BADA
1
Staż: 75%
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-08-29, 21:15
Online: 2d 23h 52m
Posty: 111
Podziękowań: 1
Podziękował: 15
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2010-09-09, 19:59 
[i]Po dwóch tygodniach użytkowania smartphonu z badą na pokładzie postanowiłem podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami związanymi z tym system oraz tym jak wypada on na tle androida :) [/i]

Więc tak zacznę od krótkiego wstępu... Androida używałem na leciwym już telefonie z stajni HTC mianowicie MAGIKU. Moja przygoda z tą platformą trwała jakieś 4 miesiące. Tlefon został zROOTowany ( prawa roota, administratora ). Dzięki temu na telefon trafił niebrandowany android w wersji 2.1 ( Smoki 0.7.6 ). Wave jak już wspomiałęm używam od dwóch tygodni. Porównanie będzie skupiało sięna OSach ale pewnei zachaczę też o walory techniczne obu marek.

[b]1. Interfejs[/b]

-Samsung touch wiz 3.0.. model sterowania bardzo inticyjny, możliwość powiększania ilości pulpitów do AŻ 10 ! :P Heh.. tylko coż nam z tego skoro nie mamy czym ich zapełnić ? widgetów jest jak na lekarstwo albo mniej.. ikonki w menu nie są brzydkie :D ale urodą napewno nie powalają..

-android z nakładką od HTC sense UI.. 7 pulpitów, kilkanaście niezwykle przydatnych i wręcz pięknych widgetów wbudowanych PLUS setki jak nie tysiące oferowanych przez android market.. możliwośc tworzenia katalogów, folderów na pulpitach, głowny pulpit ten środkowy ( szybsze przemieszczanie się do tych kraĂącowych), cudowny dialer(ten od samsunga się nie umywa.. heh zresztą takowego nawet nie ma)

[b]
2. Modyfikacja[/b]

- Bada.. jak wiemy system w praktyce zamknięty skutkuje to brakiem jakichkolwiek ROMów nieoficjalnych.. innymi słowy MODYFIKACJI SYSTEMU BRAK

- Android. Większość telefonów została zrootowana, a jak tego dokonać dokładnie opisane i opublikowawane.. co to daje ? Daje nam to ogrooomne możliwości, począwszy od przerabionia romów, koĂącząc na mozliwosci backupu dosłwnie wszystkiego co mamy na telefonie. Dzięki temu ze moj magik został zrootowany mogłem wgrać androida 2.1, kiedy to wczesniej miał 1.5, a oficjalnego 2.1 sie nie doczekał i tylko root dał mi mozliwosc radochy z nowszego OS

[b]3. Samsung apps vs android market [/b]

- Samsung apps.. aplikacji jest blisko tysiąc.... ni gdyby to było 1000 aplikacji przydatnych, użytnecznych czy cos w tym stylu to byłaby to wcale nie mała ilosc aplikacji.. ale aplikacji uzytecznych jest tak naprawde KILKANAŚCIE, JAK NIE KILKA.... taka prawda..

- Android.. heh.. tysiące funkcjonalnych aplikacji, zaczynając od programu TV, dobrego tłumacza, gadudroida, koncząc na discovery w tele czy ipla.. innymi słowy BAJKA

[b]4. Podsumowanie & funkcjonalność[/b]

Porównując Bade 1.0 z androidem 1.0 samsungowski OS wygra i to na całej lini... ale czas specjalnie dla samsunga się nie zatrzyma.. wszytsko idzie do przudu.. a porównując bade 1 z adnkiem chocby 2.1.. heh.. poprostu brak porównania.. Oczywiscie... wave ma wrecz doskonaly jak na te czasu hardware, chodzi naprawe szyyybko, ale jezeli chodzi ofunkcjonalnosc to androidowi nie dorównuje do pięt, nawet do paluszków :D Chodzi o to ze na badzie sie zwyczajnie nudze.. noo zainstalowalem kilka aplikacji pogrąłem w gry.. i co dalej. ? na andka nie dosc ze aplikacje nowe moglem testowac wrecz codziennie i cigle odkrywac co nowe pozyteczne to mialem mozliwosc modyfikowania systemu, wgrywania nowych ulepszopnych OSów itd.. poprostu więcej możliwości..

[b]5. Co wybrać, :) Magika za 600 PLN czy WAVA za 1000 PLN [/b]( uwzględniając cenę, sprzęt itd )

Jesli szukasz tele do SMSów, dzwonienia, robienia zdjęc i filmów, oglądania kliów itd to WAve jest dla Ciebie :) lecz jesli lubisz bawic sie telefonem, co chwila zmieniac rom i odkrywac swoje urządzenie na nowo.. to bierz smartphona z andkiem...

Moim zdnaiem poprostu android jest duuuuzo bardziej funkcjonalny, głwonie z racji funkcjonalnych aplikacji, wlasnei takich jak program tv itd ktorych na samsung apps tak naprwdę nie ma wogÓle..

PS. Dodam jeszcze ze bada polega pod wzgledem serfowania po necie... magic wraz z tackbalem i operą dopsłownie WYMIATAŁ.

Narazie zostane z wave bo nie mam juz sił i ochoty bawic sie w sprzedaz kupno itd nowego tele z andkiem.. ale jak staneije milestone to bede probował pozbyc sie bady.. no chyba ze do tego czasu sie polepszy coś z nią..



[size=150]Teraz kolej na wasze zdanie ;)[/size]



Zobacz profil


 
2
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-09-09, 22:55
Online: 67d 8h 42m
Posty: 1531
Lokalizacja: Poznań
Podziękowań: 236
Podziękował: 204
Model: S8500 sgs3
Firmware: KF3, 4.1.2
Operator: Play
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Liczymy: Nagroda za napisanie w swoim poście pełnego tysiąca. (2)
Napisane: 2010-09-13, 18:26 
no cóż najważniejsze rzeczy już wymieniłeś . Warto dodać, że Bada OS jest i będzie tylko na telefonach samsunga niestety . Wolniejszy rozwój ale większa kontrola producenta nad słuchawkami- patrz iOS .

W tej chwili w domu jest pare telefonów,między innymi LG Swift i Samsung Wave. Prosto z pudełka, "na starcie" wave o wiele przyjemniej się obsługuje, łatwiej wszystko znaleźć . Android market bez odblokowania tzn. tylko na polske to same śmieci i nie ma tam naprawdę nic . Jednak gdy zaczniemy grzebać w telefonie jest lepiej. O ile lepiej ? Trudno powiedzieć nie chciało mi się rootować GT540 itd. Po prostu trawie ekrany tylko i wyłącznie pojemnościowe, przy "oporowych" dostaje szewskiej pasji. Patrząc na zażółcony ekran tego LG z obrzydzeniem :? .
No dobra, odszedłem troszkę od tematu, to telefony z innej półki cenowej .

Z osądami na temat aplikacji w samsung apps poczekam na zakoĂączenie "wielkiego" Bada Cup .
Chociaż przyznam, że to troche irytuje (ilość przydatnych aplikacji i gier wykorzystujących świetny hardware GT-S8500 jak np. Epic Citadel na iphone 3GS i 4 [code]http://www.youtube.com/watch?v=jqYi_WRq6M4[/code] ) . Jestem mocno rozpieszczony przez cydia store i appstore ponieważ na co dzieĂą korzystam z ipoda Touch- wielu rzeczy brakuje a jak są to gorzej to wygląda pod względem obsługi niż na iOS, np. chociażby palringo.

[size=75][ [i]Komentarz dodany przez: [b]Matej[/b]: 2010-09-13, 19:01[/i] ][/size]
[color=red]//Koduj linki[/color]


Ostatnio edytowano 2010-09-13, 19:01 przez Damix, łącznie edytowano 1 raz

Zobacz profil


 
3
Staż: 10%
Dołączył(a): 2010-07-09, 13:11
Online: 18h 8m
Posty: 17
Napisane: 2010-09-21, 23:12 
Czy ktoś wie coś na temat tego który z systemów bada czy android jest bardziej funkcjonalny (chodzi mi tu o czysty system nie o ilość aplikacji) i łatwiejszy w pisaniu aplikacji i który pozwala na bardziej zaawansowane aplikacje Bada pisana w C++ czy android w Javie?? co ma większe możliwości Java czy C++
A może oba systemy posiadają takie same możliwości??



Zobacz profil


 
4
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-06-18, 23:11
Online: 57d 23h 13m
Posty: 1925
Lokalizacja: Polska?
Podziękowań: 230
Podziękował: 12
Model: Wave&WaveM
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. bada-os.info: Administrator oraz redaktor bloga bada-os.info
Napisane: 2010-09-22, 00:31 
Nie wiem na co pozwala bada, jednakże wiem, że [b]C++ jest jednym z najlepszych języków do programowania[/b].

W C++ często[i](a w zasadzie to chyba najczęściej)[/i] pisane są programy na PC-ty, jednakże trzeba uważać z tym ile zjadają RAM-u. W javie aż tak ten problem nie rzuca się w oczy i nie trzeba aż tak na to uważać.

Co do większych możliwości - tego chyba nie da się określić. To co da się napisać w C++, zapewne da się też napisać w Javie, jednakże z tego co się orientuję - java "zużywa" więcej linijek kodu[i](czyli są dłuższe "komendy")[/i].

[i]Według mnie lepszym rozwiązaniem jest C++ w badzie, jednakże nie jestem pewien czy w Androidzie korzysta się z bibliotek javy.[/i]



Zobacz profil Gadu-Gadu


 Re: ANDROID vs BADA
5
Staż: 0%
Dołączył(a): 2010-11-13, 12:57
Online: 0s
Posty: 3
Model: S7230
Firmware: brak
Operator: 36i6
Napisane: 2010-11-13, 13:16 
Jak na dziś dzień wypada porównanie androida z bada os? Zastanawiam się nad i5700 Spica a S7230. Jak wygląda sprawa aktualizacji dla telefonów z bada? Telefony z androidem są często szybko porzucane jeśli chodzi o oficjalne update'y.
Jak wygląda teraz sprawa z aplikacjami na bada? Jaki jest stosunek aplikacji zamkniętych do darmowych (%), nie ma problemu z tym marketem tak jak to było na początku z android marketem? Znajdę na badę np. emulator GBA, angry birds, coś ze stajni gameloftu, jakieś dobre komunikatory, przeglądarki internetowe... ?

pozdrawiam



Zobacz profil


 Re: ANDROID vs BADA
6
Recenzent
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-11-13, 14:14
Online: 110d 20h 5m
Posty: 801
Lokalizacja: Włodzimierzów
Podziękowań: 66
Podziękował: 38
Model: S8500/Nexus 7
Firmware: KL6
Operator: Plus
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum.
Napisane: 2010-11-15, 23:22 
ja powiem albo napisze tak nie porownoj kilku mieszecznego osa do kilku letniego bo to nic nie da porownaj androida ltory byl w tym samym wieku i moge sie zalozyc ze bada jest i bedzie lepsza mam w domu desire i jedno co jest w nim lepsze to przekatna ekranu

_________________
[center]Pomogłem to podziękuj.
[img]http://i32.tinypic.com/23jhhtv.gif[/img]
Zapraszam na "[b]Zagrajmy w[/b]" i "[b]Recenzje[/b]":
http://www.youtube.com/user/eMPlayOriginal
http://www.youtube.com/user/pasiur123[/center]


Zobacz profil Gadu-Gadu


 Re: ANDROID vs BADA
7
SUPER MEMBER!
Dołączył(a): 2010-11-13, 13:58
Online: 8d 18h 2m
Posty: 399
Podziękowań: 10
Podziękował: 12
Model: S8500
Firmware: Bada 2.0
Operator: 36i6
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2010-11-15, 23:39 
bada ma już Rok a to nie jest kilka miesięcy : jak jej nie uśmiercą i będą dość długo wspierać telefony z aktualizacjami będzie dobrze

_________________
[color=#0040FF][b]Jeśli pomogłem Kliknij Podziękuj :)[/b][/color]


Zobacz profil Gadu-Gadu


 Re: ANDROID vs BADA
8
Recenzent
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-11-13, 14:14
Online: 110d 20h 5m
Posty: 801
Lokalizacja: Włodzimierzów
Podziękowań: 66
Podziękował: 38
Model: S8500/Nexus 7
Firmware: KL6
Operator: Plus
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum.
Napisane: 2010-11-16, 16:56 
moze ma rok ale pierwszy tel z baa do sprzedazy wszedl w marcu czy kwietniu wiec to nie jest rok ale to nie zmienia postaci zeczy ze kiedys wolalem WM niz androida bo byl zaufany a do Iphona i tak nie mam zaufania i nadal uwazam ze android jest gorszy wole jeszcze pobawic sie troche moim tytnem

_________________
[center]Pomogłem to podziękuj.
[img]http://i32.tinypic.com/23jhhtv.gif[/img]
Zapraszam na "[b]Zagrajmy w[/b]" i "[b]Recenzje[/b]":
http://www.youtube.com/user/eMPlayOriginal
http://www.youtube.com/user/pasiur123[/center]


Zobacz profil Gadu-Gadu


 Re: ANDROID vs BADA
9
EXPERT MEMBER!
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-10-08, 12:56
Online: 12d 13h 21m
Posty: 1124
Lokalizacja: Supraśl
Podziękowań: 45
Podziękował: 6
Model: Lg L9/Nokia 5300
Firmware: 4.1.2
Operator: Play,Orange,A 2,Lyca
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Dobroczyńca: Odznaczenie za pomoc dla Forum
Napisane: 2010-11-16, 22:56 
W Polsce Wave się pojawił w maju :)



Zobacz profil Gadu-Gadu


 Re: ANDROID vs BADA
10
Staż: 70%
Dołączył(a): 2010-11-20, 19:14
Online: 15h 45m
Posty: 102
Lokalizacja: Włocek
Podziękowań: 1
Podziękował: 11
Firmware: S8500XXJEC
Operator: 36i6
Napisane: 2010-11-22, 23:52 
szkoda ze w Wavie nie ma Androdia;/ ojjj szkoda telefon byłby o wiele fajniejszy. Jednak pozostaje nam wierzyć w to że nasza koreańska firma zainwestuje jeszcze więcej kasiory w Fale.

pozdrawiam

_________________
[img]http://i787.photobucket.com/albums/yy153/hudzitson/carter.gif[/img]
http://www.charazay.com/?act=user&code=2&ref=163007 Wirtualny Manager Koszykówki.


Zobacz profil Gadu-Gadu


Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 1, 2, 3, 4  Następna strona
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
cron
Powered by phpBB © 2011 phpBB Group
Copyright © 2011 bada-WORLD.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie lub rozpowszechnianie jakiejkolwiek części serwisu (grafiki czy tekstów) bez zgody właściciela jest całkowicie zabronione.
Nasi partnerzy: TizenOs.com.pl | gsmManiaK.pl | Smitebuild.pl | PaladinsDecks.pl
phpBB SEO
| Forum o systemie Tizen Forum TizenOs.com.pl
smite wymagania | smite download