Nie jesteś zalogowany/zarejestrowany na tej stronie. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Aby się zarejestrować kliknij tutaj...


Ta strona korzysta z plików cookiesKorzystając z naszej strony internetowej wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu zapewnienia Ci wygody podczas jej przeglądania.
Rozumiem. Nie pokazuj w przyszłości.
Panel użytkownika
     

Nie masz konta? Zarejestruj
Zapomniałeś hasła? Przypomnij

Forum Tizen OS!
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 1, 2, 3, 4  Następna strona
 [RECENZJA] DON'T PANIC Polska
1
Administrator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-11-12, 21:31
Online: 154d 4h 28m
Posty: 3601
Lokalizacja: okolice Warszawy
Podziękowań: 488
Podziękował: 258
Model: GT-S8500
Firmware: XXLG1
Operator: Orange Free na Kartę
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Widget Dev: Developer widgetów dla systemu bada. Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. S.O.O.A: Specjalne odznaczenie od Administracji
Napisane: 2011-12-10, 17:49 
Obrazek DON'T PANIC Polska

Dnia 25 listopada w SamsungApps miała premierę kolejna nawigacja dla systemu bada OS - DON'T PANIC Polska firmy Mireo z mapami dostarczonymi przez Spółkę Emapa. Aplikacja jest trzecią po Sygicu i Ndrive aplikacją sprzedawaną z dedykowanymi mapami dla Polski. Znajdziemy ją pod adresem LINK w cenie 60zł przecenionej ze 100zł. Producent zdecydował się na rabat do końca roku. Aplikacja waży 192MB i działa na badzie 1.2+. Osobiście testowałem ją na badzie 1.2 KF3, ale użytkownicy piszą że bez problemu działa również na badzie 2.0. W niniejszej recenzji postaram się opisać wygląd i intuicyjność aplikacji oraz napiszę o własnych odczuciach podczas jej testowania.

Obrazek Obrazek Obrazek

Producent podaje wiele zalet swojego oprogramowania, ale należy wyróżnić:
+ Ostrzeżenia o fotoradarach
+ Budynki 3D i obrysy budynków 2D
+ Pełna integracja z portalem geolokalizacyjnym Foursquare (tysiące POI generowanych przez użytkowników)
+ Inteligentny system wyszukiwania nawet w przypadku częściowych nazw lub „literówek”
+ Pełny zakres gestów dotykowych podczas wyświetlania mapy (przesuwanie, obracanie, chwytanie, przybliżanie i oddalanie)

Poniżej postaram się opisać jak wygląda to w praktyce.

Zacznijmy od prezentacji ekranu, który ujrzymy zaraz po włączeniu aplikacji. Większość ekranu pokrywa mapa w beżowym kolorze lub ciemno zielonym w zależności od pory dnia. Bardzo ciekawie rozwiązane jest poruszanie się po samej mapie i jej manipulowanie, o czym napisał sam producent. Oprócz standardowego przybliżania i oddalania za pomocą uszczypnięcia ekranu możemy zmieniać kąt patrzenia na mapę za pomocą dwóch palców przesuwanych w górę lub dół oraz obracać za pomocą dwóch palców przesuwanych w dwóch różnych kierunkach. Możemy również sterować jednym palcem zmieniając funkcje kropką znajdującą się po lewej stronie. Kropka po prawej pozwala na oddalanie i przybliżanie mapy. Na dole mapy mamy również przycisk do szybkiego przejścia do naszej aktualnej pozycji. W przypadku pionowej orientacji na górze mamy pasek zawierający poziom sygnału GPS w formie graficznej, aktualną prędkość, godziną oraz stan naładowania baterii. Układ przypomina nam belkę znaną z bady 2.0. Na dole znajdziemy 4 przyciski funkcyjne:
:arrow: WYSZUKIWANIE – pozwala na odnalezienie interesującego nas punktu, celu podróży poprzez wpisanie adresu, nazwy POI lub długości i szerokości geograficznej. Przy wpisywaniu kolejnych liter aplikacja podpowiada nam nazwy ulic lub punktów POI. Do dyspozycji mamy wygodną dużą klawiaturę wbudowaną w aplikację w układnie QWERTZ w przypadku polskiej wersji lub dobrze znanej wszystkim QWERTY. Zmiana następuje poprzez kliknięcie ikony trybu znajdującej się obok spacji. Mimo wszystko można by pozwolić użytkownikowi na użycie klawiatury systemowej zyskując tym samym możliwość wpisywania przy pomocy T9 Trace i rozpoznawania głosowego.
:arrow: POZIOM DŹWIĘKU – za pomocą suwaka ustawiamy odpowiadającą nam głośność komunikatów głosowych i innych dźwięków. Regulacja klawiszami dedykowanymi nic nie zmienia.
:arrow: SKRÓT – skrót do opcji dostępnej w MENU, z której ostatnio korzystaliśmy
:arrow: MENU
W przypadku orientacji poziomej informacje z górnej belki trafiają na dół co można zobaczyć na poniższym screenie.

Obrazek

W MENU znajdziemy 6 ikon:
:arrow: DO DOMU – Nazwa mówi sam za siebie. Pozwala na szybkie wyznaczenie trasy do wcześniej zdefiniowanego przez nas punktu oznaczonego jak DOM.
:arrow: TRASA - Drugą ikoną wejdziemy do szczegółowych informacji oraz opcji wyznaczonej trasy. Ekran podzielony jest na 3 ekrany. Na startowym znajdziemy przycisk do zatrzymania/wznowienia nawigacji oraz informacje o długości i czasie przejazdu trasy, punkt początkowy i końcowy z możliwością szybkiego ich odnalezienia na mapie. Mamy możliwość również zmiany opcji wyznaczonej trasy, które niestety są dość ubogie, bo pozwalają jedynie na wyznaczenie trasy najszybszej lub najkrótszej z pominięciem autostrad, dróg płatnych lub gruntowych oraz promów. Dodatkowo możemy odwrócić trasę oraz ją zapisać. Producent nie zapomniał również o opcji symulacji trasy. Niestety nie znalazłem opcji przewinięci symulacji. Na kolejnym ekranie znajdziemy KONSOLĘ wyświetlającą aktualną prędkość, kierunek jazdy, wysokość N.P.M, dokładność pozycji GPS oraz współrzędne geograficzne w ładnej oprawie graficznej. Na 3 karcie znajduje się LISTA MANEWRÓW, które wykonamy podczas przejazdu wyznaczoną trasą.
:arrow: ULUBIONE – Lista zapisanych przez Nas tras i miejsc, których możemy użyć podczas wyznaczania kolejnej trasy przejazdu.
:arrow: HISTORIA – Lista użytych przez Nas punktów docelowych i tras.
:arrow: USTAWIENIA – Ustawień nie ma zbyt wiele, ale te które są w zupełności wystarczą niewymagającym użytkownikom. Mamy możliwość włączenia/wyłączenia informowania o przekroczeniu dozwolonej prędkości, fotoradarach i ważnych punktach POI. Znajdziemy także opcję zmiany trybu wyświetlania mapy – dzienny, nocy i automatyczny (zmiana następuje po 20). Z poziomu ustawień możemy zmienić język nawigacji, lektora (w standardzie otrzymujemy głos polski oraz angielski, w których mamy dodatkowo kobiecy lub męski) oraz jednostki (metryczne lub imperialne). I to właściwie wszystko. W tej dziedzinie według mnie nawigacja poległa najbardziej. Brakuje takich podstawowych rzeczy jak: wyłączenia efektów mapy (budynki 3D), ustawień dotyczących ograniczeń prędkości i odległości informowania o nich jak i manewrach.
:arrow: SKLEP – Miejsce w którym możemy zakupić dodatkowe mapy lub pobrać dodatkowe głosy do naszej nawigacji. Ceny wahają się od 40zł za Bośnię i Hercegowinę oraz Chorwację do 100zł w przypadku map dla pojedynczych państw. Mamy również możliwość zakupu map dla całej Europy zachodniej lub Wschodniej w cenie 200zł. Jeśli kogoś interesuje zakup map naszych zachodnich sąsiadów to w cenie 100zł dostajemy mapy DACH (Niemcy, Austria oraz Szwajcaria)

Obrazek

Poruszanie po interfejsie aplikacji mamy już opanowane, więc napiszę teraz o mapach dostarczonych przez spółkę Emapa. W moim odczuciu mapy są bardzo dokładne. Do tej pory testowałem Sygica i Ndrive, ale żadna z tych aplikacji nie pokazywała poprawnie dróg w mojej miejscowości. Jednej z nich nie było, a inna droga dojazdowa była podawana jako przejezdna i na dodatek przesunięta o kilkadziesiąt metrów względem rzeczywistości. Tutaj mam wszystko na swoim miejscu. Inne niewielkie miejscowości w mojej okolicy również są bardzo dobrze pokryte. Producent udostępnił swoje mapy do przeglądania on-line pod adresem: http://emapi.pl/ . Może tam przeczytać również o szczegółowości map:
• 100% pokrycia,
• 5392 planów miejscowości,
• szczegółowe plany wszystkich miast,
• 70 302 miejscowości,
• kompletna sieć drogowa wraz z kierunkowością,
• kompletna baza kodów pocztowych,
• bogata baza POI (Punktów Użyteczności Publicznej).
• obrysy budynków 2D, numeracja adresowa, budynki 3D
Większości nie jestem w stanie sprawdzić na ile podane wartości są prawdziwe, ale co do tych dwóch ostatnich to mogę powiedzieć że punktów POI jest naprawdę dużo. Dodatkowo w aplikacji mamy listę punktów Foursquare pobieranych z Internetu. Obrysy budynków 2D oraz budynki 3D są, ale tylko w większych miastach. Budynków 3D znalazłem naprawdę nie wiele. Poza tym aplikacja wyraźnie spowalnia podczas ich wyświetlania. Nie ma także opcji ich wyłączenia. Numeracja adresowa jest właściwie na każdej ulicy i nawet dość dokładna.

Obrazek

To byłoby na tyle o samej aplikacji. Postaram się teraz opisać intuicyjność aplikacji i odczucia po przejechaniu niewiele, bo zaledwie niecałych 150km z tą aplikacją. Nie jest to dużo jak na test systemu nawigacji, ale używałem innych aplikacji i wiem na co zwrócić szczególną uwagę. Po pierwsze aplikacja uruchamia się bardzo szybko. Mapy wczytują się również w mgnieniu oka, ale za tę szybkość i płynności płacimy podczas przeglądania mapy. Drogi generują się z lekkim opóźnieniem, ale podczas normalnej nawigacji jest to niezauważalne. U mnie aplikacja otrzymywała pozycję nawet w budynku w kilkadziesiąt sekund, ale wiadomo że nie jest to zależne od aplikacji. Ja używam również wspomagania za pomocą A-GPS. Niestety nie mamy powiadomienia w przypadku wyłączonej opcji Lokalizacji w Ustawianiach. Za pierwszym razem czekałem 15 minut na mrozie żeby aplikacja złapała FIX-a zanim się zorientowałem że coś jest nie tak :)
Samo wyznaczenie trasy nie jest trudne. Najpierw ustawiamy punkt docelowy. Możemy to zrobić przez wyszukiwarkę lub ręcznie wyszukując punkt na mapie i przytrzymując na nim palec. Po znalezieniu adresu/punktu i kliknięciu na niego otwiera nam się nowe okno z możliwością ustawienia go jako celu podróży lub miejsca startowego w przypadku jeśli chcemy zasymulować trasę. Mamy również możliwość wyszukania najbliższych POI i miejsc Foursquare z możliwością filtrowania Dopiero przed chwilą odkryłem opcję filtrowania. Wcześniej myślałem że producent nie uwzględnił w programie tak podstawowej rzeczy. Oczywiście oprócz tego mamy możliwość dodania do ULUBIONYCH i ustawienia miejsca jako DOM. Aplikacja pozwala również na dodanie wielu punktów pośrednich w naszej podróży. Robimy to podobnie jak podczas wyznaczani celu z tą różnicą że klikamy „Dodaj jako punkt pośredni”. Brakuje jednak opcji wyznaczenia automatycznej optymalne trasy przez nasze punkty. Musimy sami wybrać kolejność. Zmiany dokonujemy w menu TRASA i kliknięciu w punkt pośredni. Po wyznaczeniu naszej aktualnej pozycji i wyznaczeniu celu możemy ruszyć w drogę. Aplikacja informuje nas miłym kobiecym głosem o kolejnych manewrach po wykonaniu poprzedniego oraz gdy znajdujemy się 200 i 50 metrów od niego na terenie zabudowanym i 300 oraz 150 na terenie niezabudowanym. O przekroczeniu prędkości oraz fotoradach znajdujących się odpowiednio pół kilometra oraz 750 metrów przed nami jesteśmy informowani irytującymi według mnie dwoma piknięciami głośniejszymi niż ustawienia lektora. Nie ma możliwości również ich wyłączenia. W przypadku wyłączenia opcji powiadamiania w ustawianiach tracimy również informacji graficzne, które czasami mogą się przydać. Na wyświetlaczu mamy również wyświetlone najbliższe zjazdy na stacje benzynowe co widzę po raz pierwszy w tego typu aplikacji oraz informacje o odległości jaka została do kolejnego manewru i celu podróży. Aplikacja posiada również Asystenta Pasa Ruchu, ale ja nie miałem możliwości jej przetestowania, więc nie wypowiem się jak się spisuje i jak szybko jesteśmy o tym informowani. W drodze podczas spokojnej jazdy nie miałem żadnych opóźnienie jakie występowały w Ndrive w przypadku przejazdy przez skrzyżowania, ale podczas jazdy 90-100 km/h już można zauważyć pewne nieścisłości w tym co widzimy przez przednia szybę, a tym co widzimy na mapie. Opóźnienie jest prawie nie widoczne i w normalnej jeździe w zupełności nie przeszkadza, bo jesteśmy odpowiednio szybko informowani przed zjazdem i po zwolnieniu wszystko się ładnie zgrywa. Aplikacja bardzo dobrze radzi sobie również z przeliczeniem nowej trasy po zjechaniu z aktualnie wyznaczonej. Nie wybierałem zbyt odległych punktów, ale przy przeliczeniu nowej 30 kilometrowej trasy radziła sobie w sekundę lub dwie.

Obrazek Obrazek Obrazek

Podsumowując, aplikacja nie jest idealna, ale niewymagającym użytkownikom na spokojnie wystarczy i poprowadzi poprawnie do celu. Niektórym (w tym mi) może też nie odpowiadać kolorystyka samej aplikacji. Nie chciałem się o tym rozpisywać, bo to indywidualna sprawa gustu. Producent nie pomyślał niestety o możliwości zmiany skórki. Na plus tej aplikacji na pewno przemawiają dostarczone mapy z czerwca tego roku. Brakuje oczywiście informacji o korkach i aktualnych utrudnieniach, które jak widać są dostępne w wersji online, a powoli stają się standardem w nawigacjach. Mimo tych braków mogę z przyjemnością polecić tę aplikację, która jest jedną z ciekawszych propozycji w SamsungApps. Dodatkowo dostałem informację od pracownika Spółki Emapa o pracach nad dodaniem nowych funkcji i w najbliższy aktualizacjach możemy spodziewać się takich opcje jak Traffic oraz większych możliwości konfiguracji samej aplikacji. Czekam z niecierpliwością na pojawienie się jedynki przy ikonie SamsungApps :)

_________________
ObrazekObrazekObrazek Obrazek


Zobacz profil Gadu-Gadu

Podziękowania przyznane za post: 9

 [RECENZJA] DON'T PANIC Polska
2
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-08-10, 18:42
Online: 34d 14h 26m
Posty: 2404
Lokalizacja: Mielec
Podziękowań: 212
Podziękował: 142
Model: GT-S5330
Firmware: S5330XXLD1
Operator: Play
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2011-12-10, 17:53 
Gratulacje QmarXX. :)

_________________
Dobrze, że nie wiesz co u mnie, bo pękło by Ci serce..


» Wszystkie wideotesty techManiaK-a w jednym miejscu


Zobacz profil Gadu-Gadu


 [RECENZJA] DON'T PANIC Polska
3
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-08-01, 14:35
Online: 109d 14h 7m
Posty: 1203
Lokalizacja: Trójmiasto/Gdynia/Oksywie
Podziękowań: 150
Podziękował: 194
Model: Samsun Wave
Firmware: 2.0 SWEET!
Operator: PLAY
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Widget Dev: Developer widgetów dla systemu bada. Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. Tizen Expert: Ekspert w dziedzinie znajomości systemu Tizen.
Napisane: 2011-12-10, 18:35 
Kurde mieć taką nawigacje ;(

Super recenzja! Super nawigacja!

Pozdrawiam!

_________________
były S.mod bada-world.pl and support programmer
tizenos.com.pl
php(mysql), js (jquery), html(css), as(nauka)
i5 2500k, 4x2gb good ram 1333mhz, 6950 2gb, asrock extreme 4, ocz vertex 4 64gb SSD windows 8 64

xbl: Gomezik93


Zobacz profil Gadu-Gadu


 [RECENZJA] DON'T PANIC Polska
4
SUPER MEMBER!
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-09-21, 21:17
Online: 17d 22h 40m
Posty: 295
Podziękowań: 23
Podziękował: 16
Model: S I9070, S8500
Operator: Play
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2011-12-11, 01:17 
no czekamy na ten konkurs czekamy ;)

_________________
Nawet horyzont nie może nas ograniczać ;) Jeśli pomogłem, podziękuj, zmotywuje mnie to tylko do dalszej pracy ;)


Zobacz profil


 [RECENZJA] DON'T PANIC Polska
5
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-08-10, 18:42
Online: 34d 14h 26m
Posty: 2404
Lokalizacja: Mielec
Podziękowań: 212
Podziękował: 142
Model: GT-S5330
Firmware: S5330XXLD1
Operator: Play
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2011-12-11, 13:06 
A wiesz kto go wymyśla?
Ekipa. ^^
P.S
Bynajmniej do mnie pisano, żebym spróbował coś wykminić. :D
[ Post napisany z urządzenia mobilnego. ] Obrazek

// Bynajmniej to nie przynajmniej :P
//Trzebiat xD

//Dobrze tato. :trollface: //HappyMan. ;D
//Gomez Bawimy się w edycje?:d Moim skromnym zdaniem konkurs powinien wygrać każdy!Zobacz profil Gadu-Gadu


 [RECENZJA] DON'T PANIC Polska
6
SUPER MEMBER!
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-02-12, 16:50
Online: 4d 9h 55m
Posty: 470
Lokalizacja: Dolnośląskie
Podziękowań: 66
Podziękował: 42
Model: GT-I9100
Firmware: 4.0
Operator: plej fresz
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2011-12-11, 18:19 
Kawał dobrej roboty ;)

_________________
Pomogłem? Podoba Ci się moja wstawka? Kliknij Obrazek


Zobacz profil Gadu-Gadu


 [RECENZJA] DON'T PANIC Polska
7
SUPER MEMBER!
Dołączył(a): 2011-01-12, 20:42
Online: 10d 15h 31m
Posty: 323
Podziękowań: 13
Podziękował: 18
Model: GT-S8500
Firmware: 2.0
Operator: Plus
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika Dobroczyńca: Odznaczenie za pomoc dla Forum
Napisane: 2011-12-11, 22:25 
To mi trochę rozjaśniło sprawę. Chyba sobie ją kupię :)
Mam jedno pytanie. Jest w niej coś takiego jak "blokada drogi na odcinku..." jak w NDrive?Zobacz profil


 [RECENZJA] DON'T PANIC Polska
8
Administrator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-11-12, 21:31
Online: 154d 4h 28m
Posty: 3601
Lokalizacja: okolice Warszawy
Podziękowań: 488
Podziękował: 258
Model: GT-S8500
Firmware: XXLG1
Operator: Orange Free na Kartę
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Widget Dev: Developer widgetów dla systemu bada. Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. S.O.O.A: Specjalne odznaczenie od Administracji
Napisane: 2011-12-12, 12:00 
O ile dobrze Cię rozumiem to nie ma czegoś takiego jak wykluczenie miejscowości lub drogi przez którą nie chcemy przyjeżdżać.
W recenzji opisałem wszystko co jest możliwe :)

_________________
ObrazekObrazekObrazek Obrazek


Zobacz profil Gadu-Gadu


 [RECENZJA] DON'T PANIC Polska
9
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-06-18, 23:11
Online: 57d 23h 13m
Posty: 1925
Lokalizacja: Polska?
Podziękowań: 230
Podziękował: 12
Model: Wave&WaveM
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. bada-os.info: Administrator oraz redaktor bloga bada-os.info
Napisane: 2011-12-12, 13:23 
prusaq, można wybrać punkty pośrednie pomijając jakąś miejscowość/drogę :)

_________________
Obrazek


Zobacz profil Gadu-Gadu


 [RECENZJA] DON'T PANIC Polska
10
Administrator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-11-12, 21:31
Online: 154d 4h 28m
Posty: 3601
Lokalizacja: okolice Warszawy
Podziękowań: 488
Podziękował: 258
Model: GT-S8500
Firmware: XXLG1
Operator: Orange Free na Kartę
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Widget Dev: Developer widgetów dla systemu bada. Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. S.O.O.A: Specjalne odznaczenie od Administracji
Napisane: 2011-12-13, 19:02 
O to o tym nie widziałem. Muszę poszukać tej opcji.

_________________
ObrazekObrazekObrazek Obrazek


Zobacz profil Gadu-Gadu


Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 1, 2, 3, 4  Następna strona
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
cron
Powered by phpBB © 2011 phpBB Group
Copyright © 2011 bada-WORLD.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie lub rozpowszechnianie jakiejkolwiek części serwisu (grafiki czy tekstów) bez zgody właściciela jest całkowicie zabronione.
Nasi partnerzy: TizenOs.com.pl | gsmManiaK.pl | Smitebuild.pl | PaladinsDecks.pl
phpBB SEO
| Forum o systemie Tizen Forum TizenOs.com.pl
smite wymagania | smite download