Nie jesteś zalogowany/zarejestrowany na tej stronie. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Aby się zarejestrować kliknij tutaj...


Ta strona korzysta z plików cookiesKorzystając z naszej strony internetowej wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu zapewnienia Ci wygody podczas jej przeglądania.
Rozumiem. Nie pokazuj w przyszłości.
Panel użytkownika
     

Nie masz konta? Zarejestruj
Zapomniałeś hasła? Przypomnij

Forum Tizen OS!
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 1, 2  Następna strona

Czy Ciebie też wku**** Samsung Apps?
Tak 65%  65%  [ 24 ]
Nie 35%  35%  [ 13 ]
Liczba głosów : 37
 Samsung Apps (głównie) + S8500
1
Staż: 75%
Dołączył(a): 2011-06-24, 15:54
Online: 3d 17h 52m
Posty: 111
Podziękowań: 15
Podziękował: 2
Model: S8500
Firmware: Bada 1.2 KF3
Operator: T-Mobile
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2011-09-09, 22:48 
Witam wszystkich :)
Wiem, że recenzje S8500 już były, ale mój temat tylko troszkę zahaczy o recenzję tego telefonu.
Ok, zaczynamy:

Bardzo długo szukałem sobie telefonu, który spełniłby moje wymagania.
Słuchanie muzyki na przyzwoitym poziomie, dobry dotykowy ekran, smsy, dzwonienie.
W sumie wymagań niby nie miałem wygórowanych, ale mama też wpajała mi przez lata powiedzenie:
"Tylko bogatego stać na tanie rzeczy" - więc nie szukałem nic pokroju Monte.

Moje spostrzeżenia odnośnie S8500:
+ Telefon bardzo intuicyjny - wcześniej miałem Samsunga Omnię I i Toshibę G900 (oba na WM), więc przesiadka bardzo mi się podobała.
+ Wymiary telefonu mi bardzo odpowiadają - nie chciałem nic z ekranem >3,5", więc Galaxy S był poza zakresem (zresztą cenowym też)
+ Osprzęt (procek 1 GHz sprawuje się rewelacyjnie)
+ Wykonanie - to chyba powinno być co 2 punkt. Wykonanie tego telefonu jest wspaniałe.

- Reset telefonu przy przytrzymaniu "czerwonej słuchawki" przez 10 sekund. Naprawdę programiści z Samsunga są na tyle głupi, żeby nadal tego nie zmienić? Np na kombinację 2 klawiszy? Przykładowo blokady ekranu + "czerwona słuchawka" ...
- Samsung Apps

I tutaj zaczyna się "recenzja"... W sumie to nie będzie recenzja, tylko wieszanie psów na tym czymś

1. 95% aplikacji w tym sklepie jest płatne
No wybaczcie, ale czy w Samsungu się coś komuś nie [color=#FF0000]***********[/color]?? Ja wiem o tym, że wzorują się na Apple Store, tylko Apple ze swoim iOS może sobie pozwolić na płatne aplikacje.
Samsung idzie chyba nie w tym kierunku. . Android nie dość, że ma parokrotnie tyle aplikacji to jeszcze większość z nich jest za darmo!!
A Samsung z miesiąca na miesiąc traci klientów za swoja politykę... Ja nie wiem kto tam odpowiada za marketing i sprzedaż produktów, ale mam nadzieję, że to nie jest tresowana małpa...
Raz dziennie wchodzę na Samsung Apps - na 10 aplikacji jest 9 płatnych i jedna bezpłatna tandeta ! Bardzo często jest to trial...
No [cenzura] - w dzisiejszych czasach dema na telefony komórkowe??
[to jeszcze rozwinę, ale na razie brak mi słów]

2. Ceny / przelicznik walut
Ta "buźka" "Are You F*cking Kiddin' Me" IDEALNIE oddaje to co czuję...
a) Kto winduje te ceny. [cenzura] mać! 4.92 zł za najtańszą płatną aplikację to PONAD 1€ !!
To Niemcy, którzy zarabiają średnio 3 razy tyle co Polacy mają po 1€... Wg jakiego kursu są [cenzura] mać ustalane te ceny??
Jak to jest, że Polak, który ma średnią krajową w przeliczeniu o 2/3 niższą od Niemca płaci więcej za aplikację??
Czy kogoś nie [color=#FF0000]**********[/color] do reszty??
b) Sama ilość płatnych aplikacji jest przerażająca... Nie zdziwcie się barany z Samsunga jak 99% użytkowników Samsunga Wave zmieni softa na BadaAndroida ...
Po prostu to jest żenujące to co wy wyprawiacie !!

3. Wystroje pulpitu :zartujesz:
Nosz [color=#FF0000]k******[/color] - te [color=#FF0000]*******[/color] nie dość, że w 80% płatne (kto płaci za wygląd pulpitu na swoim telefonie 5 zł?? :O), to jeszcze zajmują połowę listy "Nowych aplikacji"....
[color=#FF0000]***************[/color] - OGARNIJCIE SIĘ !
Albo wywalcie to coś z listy nowych programów, albo przed każdym Themesem dajcie dopisek [Theme], żeby chociaż człowiek nie przeglądał nawet tego...

4. Dema :zartujesz:
To jest jakiś nieśmieszny żart, prawda?? Dema na telefony komórkowe??

5. Tandetne programy (które są płatne!!):
Poziomica - możecie mi powiedzieć, kto będzie wieszał szafki, albo budował dom przy użyciu poziomicy w telefonie??
I podobne smaczki, których nie chce mi się teraz szukać w tym [color=#FF0000]*********** [/color]Samsung Apps...

"Podsumowując" - bo będę to rozwijał:
Kiedyś czytałem, że wadą Samsunga Wave jest tylko 10 stron na aplikacje - mam 5 zajęte - i nie widzę na horyzoncie nic co miałoby mi zając kolejne strony.
W sumie to aż brak mi obecnie słów na podsumowanie tego sklepu. Mógłbym coś napisać na jego temat, ale wyglądałoby to mniej więcej tak:
[cenzura] [cenzura] [cenzura] [cenzura] [cenzura] [cenzura] [cenzura] :zabije:

[post albo będzie edytowany, albo coś napiszę w następnych postach w tym temacie...]


Ostatnio edytowano 2011-10-17, 15:55 przez pawlakpl, łącznie edytowano 1 raz
Wstyd za użytkownika...


Zobacz profil


 Samsung Apps (głównie) + S8500
2
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-01-07, 19:06
Online: 36d 1h 15m
Posty: 1386
Lokalizacja: Kamień Pomorski
Podziękowań: 345
Podziękował: 243
Model: Wave GT-S8500
Firmware: XELF1 + ICS
Operator: Plus
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Dobroczyńca: Odznaczenie za pomoc dla Forum (2) Uploader: Umieszcza nowe pliki w dziale Download.
Napisane: 2011-09-09, 22:58 
Samsung nie decyduje o cenie produktu sprzedawanego w Samsung Apps. To developer, który umieszcza swoją aplikację w sklepie o niej decyduje.
To z tym resetem nie jest aż taką tragedią. Jeśli jakiś program nie jest Ci przydatny po prostu go omijaj. Większość dobrych aplikacji co prawda jest płatnych, ale 4,92 za aplikację, z której będziesz często korzystał i będzie Ci przydatna to naprawdę niewiele. Chyba, że jest droższa.. Co do motywów- na prawdę przegięcie. Powinno być w opcjach coś takiego, żebyśmy mogli sobie odznaczyć motywy i żeby ich po prostu nie było. Jednak niektóre motywy, np. Trzebiata są warte swojej ceny. :)

_________________
[center][img]https://dl.dropbox.com/s/1bh7c63kd62hzke/Sygnatura1.png?dl=1[/img][/center]


Zobacz profil Gadu-Gadu


 Samsung Apps (głównie) + S8500
3
Staż: 75%
Dołączył(a): 2011-06-24, 15:54
Online: 3d 17h 52m
Posty: 111
Podziękowań: 15
Podziękował: 2
Model: S8500
Firmware: Bada 1.2 KF3
Operator: T-Mobile
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2011-09-09, 23:08 
[quote]Samsung nie decyduje o cenie produktu sprzedawanego w Samsung Apps. To developer, który umieszcza swoją aplikację w sklepie o niej decyduje.[/quote]

1. Wszystkie aplikacje przez sprawdzanie Samsunga i mogliby się dogadać co do ceny.
2. Jest wiele aplikacji z konkursów Samsung Developer, gdzie developer już raz dostał kasę i chce drugi raz za sprzedaż programu...

[quote]To z tym resetem nie jest aż taką tragedią. [/quote]

Racja - już się nauczyłem - jak noszę w kieszeni to tyłem telefonu do nogi...

[quote]Większość dobrych aplikacji co prawda jest płatnych, ale 4,92 za aplikację, z której będziesz często korzystał i będzie Ci przydatna to naprawdę niewiele.[/quote]

Niby tak. Ale:
1. 4,92 zł to jest za jedną pieprzoną aplikację. A jak chcę np. 4 takie to już jest prawie 20 zł! Tyle to ja miesięcznie mam abonamentu!
Poza tym jako, że jestem informatykiem, to w tej dziedzinie już nauczyłem się wyszukiwać Freeware... I tego samego oczekiwałbym po Samsung Apps.
2. A przelicznik?
Niemiec płaci 1€ - Polak 4,92 zł !! Weź mi kurde powiedz wg jakiego kursu? Bo mi wychodzi to 1.14€!!
Jak to kuźwa jest, ze mniej zarabiający Polak płaci więcej za aplikacje niż bogatszy Niemiec?! :evil:

[quote]Jednak niektóre motywy, np. Trzebiata są warte swojej ceny[/quote]

Ja za motyw nie zapłaciłbym nawet 1 zł... Nawet nie wiem jaki teraz mam... Jakiś darmowy - Glass czy jakoś tak. I tak nie zwracam na to uwagi...



Zobacz profil


 Samsung Apps (głównie) + S8500
4
SUPER MEMBER!
Dołączył(a): 2010-11-26, 23:43
Online: 11d 16h 10m
Posty: 312
Podziękowań: 15
Podziękował: 18
Model: s8500
Firmware: 1.2
Operator: Play
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2011-09-09, 23:22 
4,92 jak sms'em płacisz. 4 zł normalnie- kartą. Czyli przy obecnym kursie to jakieś 0,93 Jurka :) I dla pocieszenia dodam, że przy obecnym rynku walutowym, przewiduję że będziemy płacić poniżej 0,9 Jurka. Także chyba faktycznie będziesz musiał edytować posta ;)



Zobacz profil


 Samsung Apps (głównie) + S8500
5
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-06-18, 23:11
Online: 57d 23h 13m
Posty: 1925
Lokalizacja: Polska?
Podziękowań: 230
Podziękował: 12
Model: Wave&WaveM
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. bada-os.info: Administrator oraz redaktor bloga bada-os.info
Napisane: 2011-09-09, 23:42 
[i]"1. 95% aplikacji w tym sklepie jest płatne"[/i]
Dane z 27.08.2011:
Aplikacje bezpłatne: 4403 — liczba znalezionych elementów (-591 motywów = 3812)
Aplikacje płatne: 5799 — liczba znalezionych elementów (-3626 motywów = 2173)
Jest więc wciąż więcej aplikacji darmowych..

[i]"2. Ceny / przelicznik walut"[/i]
1 euro to 4.30PLN. Aplikacje kosztowały 4PLN w Polsce, ale to [b]użytkownicy chcieli wprowadzenie płatności SMS[/b] - Samsung musiał wprowadzić podatek VAT, żeby wyrównać ceny.

[i]"3. Wystroje pulpitu"[/i]
To są motywy i ich zadaniem nie jest zmiana wyłącznie pulpitu. Zresztą - jak wyżej, to użytkownicy chcieli udostępnienia narzędzi do tworzenia motywów.

[i]"4. Dema"[/i]
Wyżej narzekałeś na wysokie ceny aplikacji przez zły przelicznik - chyba lepiej móc je przetestować?

[i]"5. Tandetne programy (które są płatne!!):"[/i]
To nie Samsung tworzy te aplikacje, ale jak widać - niektórzy tego nie rozumieją. Nikt Ci nie każe kupować niepotrzebnych aplikacji!

_________________
[url=http://tizenlog.pl][img]https://dl.dropboxusercontent.com/u/2973076/logo.png[/img][/url]


Zobacz profil Gadu-Gadu


 Samsung Apps (głównie) + S8500
6
Staż: 75%
Dołączył(a): 2011-06-24, 15:54
Online: 3d 17h 52m
Posty: 111
Podziękowań: 15
Podziękował: 2
Model: S8500
Firmware: Bada 1.2 KF3
Operator: T-Mobile
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2011-09-10, 13:15 
[quote][i]"1. 95% aplikacji w tym sklepie jest płatne"[/i]
Dane z 27.08.2011:
Aplikacje bezpłatne: 4403 — liczba znalezionych elementów (-591 motywów = 3812)
Aplikacje płatne: 5799 — liczba znalezionych elementów (-3626 motywów = 2173)
Jest więc wciąż więcej aplikacji darmowych..[/quote]

A ile z tych darmowych jest wartych ściągnięcia? Ile jest tam dem? Głupich aplikacji nikomu nie potrzebnych...

[quote][i]"2. Ceny / przelicznik walut"[/i]
1 euro to 4.30PLN. Aplikacje kosztowały 4PLN w Polsce, ale to [b]użytkownicy chcieli wprowadzenie płatności SMS[/b] - Samsung musiał wprowadzić podatek VAT, żeby wyrównać ceny.[/quote]

Co nie zmienia faktu, że w przeliczeniu to Niemiec zarabia 8000 zł / miesiąc i płaci (no niech będzie) - tyle samo co Polak, który ma średnio 2000 zł / miesiąc...
Skoro i tak z Samsung Apps łączy się na podstawie kraju w którym się znajduje, to niech dostosuje walutę oraz kwotę do zarobków...

[quote][i]"3. Wystroje pulpitu"[/i]
To są motywy i ich zadaniem nie jest zmiana wyłącznie pulpitu. Zresztą - jak wyżej, to użytkownicy chcieli udostępnienia narzędzi do tworzenia motywów.[/quote]

Co nie znaczy, że muszą zaśmiecać 80% działu "Nowych programów"...

[quote][i]"4. Dema"[/i]
Wyżej narzekałeś na wysokie ceny aplikacji przez zły przelicznik - chyba lepiej móc je przetestować?[/quote]

Racja, tylko samych dobrych gier na Wave jest wg mnie jak na lekarstwo...

[quote][i]"5. Tandetne programy (które są płatne!!):"[/i]
To nie Samsung tworzy te aplikacje, ale jak widać - niektórzy tego nie rozumieją. Nikt Ci nie każe kupować niepotrzebnych aplikacji![/quote]

Zgadzam się, tylko niech może zaczną tworzyć potrzebne/przydatne aplikacje... A nie po 10 razy to samo...



Zobacz profil


 Samsung Apps (głównie) + S8500
7
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-06-18, 23:11
Online: 57d 23h 13m
Posty: 1925
Lokalizacja: Polska?
Podziękowań: 230
Podziękował: 12
Model: Wave&WaveM
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. bada-os.info: Administrator oraz redaktor bloga bada-os.info
Napisane: 2011-09-10, 13:37 
[quote]A ile z tych darmowych jest wartych ściągnięcia? Ile jest tam dem? Głupich aplikacji nikomu nie potrzebnych... [/quote]

No wiem ile ich jest. Ale skoro już narzekasz na aplikacje umożliwiające przetestowanie pełnej wersji - proszę, oświeć mnie ile ich jest, najlepiej wraz z linkami do Samsung Apps.

[quote]Co nie zmienia faktu, że w przeliczeniu to Niemiec zarabia 8000 zł / miesiąc i płaci (no niech będzie) - tyle samo co Polak, który ma średnio 2000 zł / miesiąc...
Skoro i tak z Samsung Apps łączy się na podstawie kraju w którym się znajduje, to niech dostosuje walutę oraz kwotę do zarobków...[/quote]

Ale co kogo obchodzi ile zarabia polak? Developer sprzedaje swoją aplikację za 1 euro i Samsung nie może ceny jego aplikacji zmniejszyć, bo tak im się podoba.

[quote]Co nie znaczy, że muszą zaśmiecać 80% działu "Nowych programów"... [/quote]

Powiedz to ich autorom? Zwietrzyli dobry sposób na zarobek, to wstawiają setki motywów.

[quote]Zgadzam się, tylko niech może zaczną tworzyć potrzebne/przydatne aplikacje... A nie po 10 razy to samo...[/quote]

Nie widziałeś Android Marketu, albo Apple App Store. Każda aplikacja od siebie w jakimś stopniu się różni, każda może oferować coś innego - skoro ktoś chce stworzyć któryś z kolei kalkulator, to niech tworzy - co Ci w tym przeszkadza. Jeśli nikt go nie kupi to tylko developer stracił swój czas, Ty swoich pieniędzy nie musisz na niego wydawać :sciana:

_________________
[url=http://tizenlog.pl][img]https://dl.dropboxusercontent.com/u/2973076/logo.png[/img][/url]


Zobacz profil Gadu-Gadu


 Samsung Apps (głównie) + S8500
8
Moderator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-09-14, 03:58
Online: 170d 19h 23m
Posty: 5197
Podziękowań: 1352
Podziękował: 350
Model: Wave S8500
Firmware: XPKJ1 - bada 2.0
Operator: Orange/Orange Free
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Theme Designer: Twórca motywów dla systemu bada. Dobroczyńca: Odznaczenie za pomoc dla Forum (2) Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum.
Napisane: 2011-09-10, 14:38 
Jako niejaki ekspert lub coś w tym rodzaju, mogę się wypowiedzieć na temat motywów. Wysłanie jednego płatnego motywu do sklepu nie przyniesie zysków w wysokości pozwalającej na wypłacenie uzyskanych pieniędzy. Trzeba uzbierać ponad 150$ żeby móc dostać pieniądze, więc skoro już się umieści jeden, to trzeba brnąć w to dalej żeby coś zarobić. I dlatego motywów jest tak dużo, często zdarza się, że wiele wersji o tych samych ikonach ze zmienioną jedynie tapetą - wszyscy wiemy o co chodzi. A jeśli motywy będą badziewne - to kupi je bardzo mało osób, więc autorzy będą wypuszczać masę kolejnych badziewnych motywów, żeby w sumie uciułać tą minimalną do wypłacenia kwotę. A jak nie dadzą kolejnego motywu w przeciągu tygodnia, dwóch lub nawet miesiąca, to możliwe, że nikt się nie zainteresuje tymi co już wrzucili, a są na setnej stronie. A jak się pojawi nowy to można po autorze sprawdzić także jego pozostałe. A rzadko zdarza się stworzyć motyw, który stanie się na tyle popularny, że sam na siebie zarobi. Z moich trzydziestu paru motywów, które są płatne (dla WVGA i WQVGA) około 40-50% zysku mam z samego Wave Sense. I wciąż jest popularny. A gdyby nie on, to czekałbym pewnie jeszcze parę miesięcy (pierwszy wrzuciłem w maju) żeby móc dostać kasę na konto.
I teraz podliczyć: ileś tam osób wyśle w sumie po ileś tam motywów i już mamy tego masę. A ludzie je kupują. Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że nawet w Polsce sporo osób kupuje motywy, moich akurat najwięcej w Niemczech, Francji, Włoszech i Turcji. Dopóki będzie na to popyt, będą się pojawiały w sklepie. Takie są prawa rynku - jest popyt, jest podaż. Jedyne co można by na to poradzić (ale to tylko w gestii Samsunga) to możliwość niewyświetlania motywów na liście najnowszych aplikacji. Dla tych co zaraz będą krzyczeć, że motyw to nie aplikacja - do zainstalowania motywu z Samsung Apps potrzebna jest aplikacja i nic na to nie poradzicie. Tak jest skonstruowana bada i Samsung Apps.

Stawki cen narzuca odgórnie Samsung. I nie ma znaczenia ile średnio zarabia przeciętny mieszkaniec danego kraju. Nie będą do tego dostosowywać stawek cenowych.

Co do tego, żeby zaczęli tworzyć przydatne aplikacje, to wymień około 10 aplikacji jakie chciałbyś ujrzeć na badę, to pewnie większość będzie niemożliwa do realizacji, ze względu na ograniczenia w API i samej bady. Przynajmniej do tej pory na bada 1.0/1.2. Ja na przykład chciałbym ujrzeć SPB Mobile Shell na badę, ale co z tego skoro to niewykonalne pod obecny system. A co do aplikacji większych firm, to bada nie ma jeszcze silnej pozycji na rynku smartfonów, więc nie będą zainteresowani i nic na to nie poradzisz.

_________________
[center][url=http://bit.ly/trzebiat][img]http://dl.dropbox.com/u/24285319/Z/New.png[/img][/url][/center]


Zobacz profil


 Samsung Apps (głównie) + S8500
9
SUPER MEMBER!
Dołączył(a): 2010-11-26, 23:43
Online: 11d 16h 10m
Posty: 312
Podziękowań: 15
Podziękował: 18
Model: s8500
Firmware: 1.2
Operator: Play
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2011-09-10, 15:10 
[quote="aImLeSS"]

Co nie zmienia faktu, że w przeliczeniu to Niemiec zarabia 8000 zł / miesiąc i płaci (no niech będzie) - tyle samo co Polak, który ma średnio 2000 zł / miesiąc...
Skoro i tak z Samsung Apps łączy się na podstawie kraju w którym się znajduje, to niech dostosuje walutę oraz kwotę do zarobków...

[/quote]

Co za demagogia... Owszem, jest duża różnica, ale nie aż taka jak mówisz! Średnio na rękę w Niemczech wychodzi ok 6000zł, w Polsce średnia na rękę ok 2500zł (czyli 34xx brutto, oblicz sobie dokładnie), czyli nie 4 razy więcej, a 2,5. I tak, zgadzam się, jest to wciąż zbyt duża różnica, ale jeszcze kilka lat temu te różnice dochodziły do 6 razy więcej na rzecz Niemiec :) Pociesz się, że benzyna u nich to tylko nieco ponad 7zł ;)

I nikt nie stoi nad tobą z batem nakazując kupowanie aplikacji i pozostawanie w systemie bada.



Zobacz profil


 Samsung Apps (głównie) + S8500
10
Staż: 55%
Dołączył(a): 2010-12-22, 20:47
Online: 8d 9h 22m
Posty: 84
Podziękowań: 3
Podziękował: 12
Model: S8500
Firmware: 1.2 XXJL2
Operator: Plus
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2011-09-10, 22:34 
Do autora: aplikacji jest mało, to fakt, ale sam telefon moim zdaniem świetny, dlatego się go prędko nie pozbędę. Tobie polecam sprzedać, bo ilość appsów szybko się nie zmieni.
"Recenzja" zbyt tendencyjna, to chyba bardziej wyraz frustracji. Irytujące nadużywanie "buziek". Śmieszność żartu nie jest wprost proporcjonalna do częstotliwości używania.


Ostatnio edytowano 2011-09-10, 23:54 przez tcjc, łącznie edytowano 1 raz

Zobacz profil


Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 1, 2  Następna strona
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
cron
Powered by phpBB © 2011 phpBB Group
Copyright © 2011 bada-WORLD.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie lub rozpowszechnianie jakiejkolwiek części serwisu (grafiki czy tekstów) bez zgody właściciela jest całkowicie zabronione.
Nasi partnerzy: TizenOs.com.pl | gsmManiaK.pl | Smitebuild.pl | PaladinsDecks.pl
phpBB SEO
| Forum o systemie Tizen Forum TizenOs.com.pl
smite wymagania | smite download