Nie jesteś zalogowany/zarejestrowany na tej stronie. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Aby się zarejestrować kliknij tutaj...


Ta strona korzysta z plików cookiesKorzystając z naszej strony internetowej wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu zapewnienia Ci wygody podczas jej przeglądania.
Rozumiem. Nie pokazuj w przyszłości.
Panel użytkownika
     

Nie masz konta? Zarejestruj
Zapomniałeś hasła? Przypomnij

Forum Tizen OS!
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6
 Rozkłady jazdy MPK i PKS ! (wiele różnych miast)
1
Staż: 5%
Dołączył(a): 2014-01-04, 20:10
Online: 8h 21m
Posty: 11
Model: GT 8500
Firmware: BADA 2
Operator: PLAY
Napisane: 2014-01-08, 18:55 
Przeszukując internet w celu znalezienia jakichś przydatnych aplikacji do komórki przypadkiem trafiłem na stronę, z której można pobrać [b]masę[/b] rozkładów jazdy do naprawdę sporej ilości polskich miast.
O dziwo, znajdują się one na stronie, która ma w nazwie [b][color=#000080]MPK[/color][/b], jednak wybierając miasto mamy [color=#000080][b]sporo dostępnych rozkładów jazdy także PKS[/b][/color].

Portal oferuje wersję na Androida i na Javę.
Wersja na Andka jest bogatsza (niestety):
[url=http://www.mmpk.info/rozklad_jazdy_na_androida,74,.html]Rozkłady jazdy na Androida[/url]

Wersja na Javę (działa również pod Bada Vave I, II i III):
[url=http://www.mmpk.info/o_aplikacji,12,.html]Rozkłady jazdy na Javę[/url]


[b]INSTALACJA wersji JAVA[/b]
Po wejściu na stronę wybieramy miasto jakie nas interesuje. Wybieramy czy interesuje nas skromniejsza wersja Light czy płatna Pro (cena Pro to jedynie 1,67 zł/miesięcznie).

Wybrać jaka ikonka ma reprezentować w naszym fonie aplikację, zaakceptować warunki licencji i kliknąć "Dalej".

Na kolejnej stronie mamy wybór czy chcemy by fon pobrał program działający poprzez WAP, czy też bez łączenia się z bazą.
Ja Zdecydowałem się na wersję offline.
Mamy tutaj 2 pliki do wyboru:
- mmpk.jad
- mmpk.jar

Ustawiłem fon by łączył się z komputerem poprzez USB w trybie Pamięć Masowa (Ustawienia/Komunikacja/Ustawienia USB Pamięć Masowa)
Osobiście wgrałem ten z rozszerzeniem .jar do folderu głównego karty pamięci.
Potem wyłączyłem tryb komórki z Pamięć Masowa (można również rozłączyć po prostu kabel USB z kompem),
Wszedłem na komórkę używając ikony "Moje pliki"
Przełączyłem na pokazywanie plików z Karty pamięci i kliknąłem na nazwę pobranego pliku by go zainstalować.

Program zainstaluje się w aplikacji Java i tam proszę szukać jego ikonki uruchamiającej pod nazwą MMPK.

That's all

W moim przypadku, instalowałem na kom. Samsung GT-S8500. (bangla, choć wizualnie nie oszałamia).

Jeśli ktoś będzie instalował na Androida, to może wklei opis jak to robić w kolejnym poście?



Zobacz profil


 Rozkłady jazdy MPK i PKS ! (wiele różnych miast)
2
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-12-30, 13:02
Online: 27d 45m
Posty: 675
Lokalizacja: Gdynia
Podziękowań: 195
Podziękował: 77
Model: S8530
Firmware: MIUI 6.2
Operator: orange
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika Dobroczyńca: Odznaczenie za pomoc dla Forum
Napisane: 2014-01-09, 08:51 
Na badę od dawna, jeszcze za czasów bada 1 był program rozkład jazdy .poszukaj w samsung apps .Tak samo jak złap taxi też fajny.

_________________
Moje małe hobby. [code] http://chomikuj.pl/andrenak/Galeria [/code]


Zobacz profil


 Rozkłady jazdy MPK i PKS ! (wiele różnych miast)
3
Staż: 5%
Dołączył(a): 2014-01-04, 20:10
Online: 8h 21m
Posty: 11
Model: GT 8500
Firmware: BADA 2
Operator: PLAY
Napisane: 2014-01-09, 13:38 
Dobrze, że napisałeś "był". Bo faktycznie był. Obecnie Samsung Apps oferuje rozkłady jazdy MPK 2 miast Łodzi i Trójmiasta, z czego Łodzi całkowicie nie działający.
Co w porównaniu z rozkładami jazdy MPK i PKS aż 49 obecnie miast stanowi chyba jednak sporą różnicę.



Zobacz profil


 Rozkłady jazdy MPK i PKS ! (wiele różnych miast)
4
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-12-30, 13:02
Online: 27d 45m
Posty: 675
Lokalizacja: Gdynia
Podziękowań: 195
Podziękował: 77
Model: S8530
Firmware: MIUI 6.2
Operator: orange
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika Dobroczyńca: Odznaczenie za pomoc dla Forum
Napisane: 2014-01-09, 21:42 
Tak Masz rację

_________________
Moje małe hobby. [code] http://chomikuj.pl/andrenak/Galeria [/code]


Zobacz profil


 Rozkłady jazdy MPK i PKS ! (wiele różnych miast)
5
Staż: 95%
Dołączył(a): 2011-04-04, 21:30
Online: 8d 5h 44m
Posty: 145
Lokalizacja: Wrocław
Podziękowań: 2
Podziękował: 6
Model: S8530
Firmware: JK2
Operator: Play
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2014-01-19, 22:48 
A jak Ci działa mmpk? Bo mając jeszcze Badę 1.2 aplikacja sprawowała się bardzo dobrze. Ale pod 2.0 to nie dało się użytkować. Cięła się strasznie podczas przewijania listy czy to z przystankami, albo konkretnym rozkładem.



Zobacz profil Gadu-Gadu


 Rozkłady jazdy MPK i PKS ! (wiele różnych miast)
6
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-12-30, 13:02
Online: 27d 45m
Posty: 675
Lokalizacja: Gdynia
Podziękowań: 195
Podziękował: 77
Model: S8530
Firmware: MIUI 6.2
Operator: orange
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika Dobroczyńca: Odznaczenie za pomoc dla Forum
Napisane: 2014-01-20, 06:52 
Ja mam rozkład jazdy Trójmiasto .Jest ok.
Mały problem z niektórymi planszami z powodu nieprawidłowego koloru czcionki do tła ,ale daję radę.

_________________
Moje małe hobby. [code] http://chomikuj.pl/andrenak/Galeria [/code]


Zobacz profil


Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
cron
Powered by phpBB © 2011 phpBB Group
Copyright © 2011 bada-WORLD.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie lub rozpowszechnianie jakiejkolwiek części serwisu (grafiki czy tekstów) bez zgody właściciela jest całkowicie zabronione.
Nasi partnerzy: TizenOs.com.pl | gsmManiaK.pl | Smitebuild.pl | PaladinsDecks.pl
phpBB SEO
| Forum o systemie Tizen Forum TizenOs.com.pl
smite wymagania | smite download