Nie jesteś zalogowany/zarejestrowany na tej stronie. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Aby się zarejestrować kliknij tutaj...


Ta strona korzysta z plików cookiesKorzystając z naszej strony internetowej wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu zapewnienia Ci wygody podczas jej przeglądania.
Rozumiem. Nie pokazuj w przyszłości.
Panel użytkownika
     

Nie masz konta? Zarejestruj
Zapomniałeś hasła? Przypomnij

Forum Tizen OS!
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 129 Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna strona
 Miazdzaca krytyka Windows Phone .
71
MEMBER!
Dołączył(a): 2011-02-01, 18:15
Online: 13d 10h 52m
Posty: 178
Podziękowań: 7
Podziękował: 7
Model: Lumia 800
Firmware: 12070
Operator: PLAY
Napisane: 2012-05-22, 21:10 
@up
Przeglądam regularnie fora o WP i na nic takiego nie trafiłem. Lumię mam już od miesiąca i ani razu nic takiego się nie wydarzyło. Być może jest to związane ze starą wersją firmware.



Zobacz profil


 Miazdzaca krytyka Windows Phone .
73
MEMBER!
Dołączył(a): 2011-03-03, 21:08
Online: 17d 14h 48m
Posty: 210
Podziękowań: 16
Podziękował: 10
Model: Lumia 800
Operator: Play
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2012-05-22, 23:39 
Też mam Lumię i w życiu mnie takie zwiechy nie spotkały. Jeśli ktoś ma taki problem to niech idzie do serwisu, sprawa na pewno zostanie załatwiona.
Kiedyś na Telepolis czytałem komentarze nt. Wave (przed jego kupnem) i też było sporo nie pochlebnych.
Jeśli uważasz, że takie działanie systemu jest normalne i dlatego go nie kupisz, no to muszę chyba gratulacje złożyć ;)



Zobacz profil


 Miazdzaca krytyka Windows Phone .
75
MEMBER!
Dołączył(a): 2011-03-03, 21:08
Online: 17d 14h 48m
Posty: 210
Podziękowań: 16
Podziękował: 10
Model: Lumia 800
Operator: Play
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2012-05-24, 16:16 
O, a tego to nie widziałem. No, bardzo bym się cieszył, gdyby wszedł taki do produkcji i byłoby mnie stać ;). Fajnie, że seria Lumia (z wykluczeniem 710 i 610) odstaje od zaokrąglonych mydelniczek.
A co do zaufania to zawsze możesz poczekać, aż Lumia 710 jeszcze trochę pójdzie w dół i wyrwać jakąś niedrogą sztukę aby się przekonać. To chyba najlepszy sposób na sprawdzenie systemu na własnej skórze ale jednak kosztuje.



Zobacz profil


 Miazdzaca krytyka Windows Phone .
77
MEMBER!
Dołączył(a): 2011-03-03, 21:08
Online: 17d 14h 48m
Posty: 210
Podziękowań: 16
Podziękował: 10
Model: Lumia 800
Operator: Play
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2012-05-24, 17:50 
Ok, także zaczynam:
Na Lumię 900 w europie jeszcze będzie trzeba poczekać
1. Navi działa bardzo fajnie (błyskawicznie łapie fixa, nawet w mieszkaniu) Teraz były to 4 sekundy od włączenia apki jakieś 3 metry od okna. Jest offline, ściągasz mapy za darmo i wszystko działa. Problemem, który opisywałem już jest jak na razie zbytnio uproszczony UI a przez to i ograniczone możliwości samej nawigacji. Nie ma zapisywania ulubionych miejsc, nie można wyznaczyć trasy z jednego miejsca do drugiego w trybie offline (przeprowadzić symulacji). Nawigacja ma jedynie opcje wprowadzenia celu i poprowadzi trasę z ostatniego znanego położenia (jeśli nie masz włączonej lokalizacji) do tego celu. Ogólnie działa bardzo szybko i przejrzyście, lektor jest fajny ale brakuje jej opcji. Chociaż zbliża się aktualizacja Nokia Drive, która zniesie te problemy i wzbogaci możliwości apki [url]http://www.wpcentral.com/nokia-drive-30-and-nokia-transport-20-windows-phone-detailed[/url] Tu link do recenzji wersji 3.0 i zmian jakie wprowadzi).

2. Wi-Fi oceniam lepiej jak w Wave I. Poliwęglanowa obudowa bardziej sprzyja trzymaniu sygnału i zwykle objawia się tym, że mam lepszy odbiór sygnału w miejscach, gdzie Wave go gubił lub nie dostrzegał sieci.

3. Oczywiście, że jest możliwość przełączania między 2G/3G (Omnia na prawdę tego nie ma?!). Jest Darmowa aplikacja, która pozwala Ci umieścić na pulpicie skróty kafelek do Wi-Fi, Transmisji danych + 2G/3G, BT, Trybu Offline. Kafelki są oczywiście Live i informują Cie czy Wi-Fi jest włączone itd.

4. Niestety nie doszukałem się opcji blokady nieznanych numerów. Można to zrobić przez operatora, ale w telefonie jak na razie nie spotkałem się z taką opcją.

5. W Lumii 800 Jest 1450 ;). Ciężko mi porównywać do Wave, bo z Lumii korzystam zdecydowanie częściej. Najlepszym wynikiem w moim wypadku były chyba 4 dni. Zwykle są to 2 dni bez ładowania, lub półtorej (co dzień minimum godzinka korzystania z Endomondo + muzyka w tle, jakaś gra, gdy jadę w autobusie lub jestem na przerwie w pracy, trochę internetu...). Każdy inaczej użytkuje telefon, ale wg. mnie trzyma okej - żeby zjeść ją w dzień to telefon na prawdę musiałby cały czas być podświetlony i użytkowany. Dużo zależy też od tego ilu zadaniom pozwolisz działać w tle (e mail, aktualizacja live tiles, ich ilość na pulpicie...).

6. Masz preinstalowaną aplikację Office. Za jej pomocą otwierasz wszelkie dokumenty znajdujące się na telefonie (od pdf. jest Adobe). Po otwarciu appki masz podział na Notatki (One Note) i Dokumenty (Word/Excell/PP...) Oraz lokalizacje. Jeśli chcesz przeszukać konkretną lokalizację (Telefon/Skydrive/Sharepoint) do tego służy Ci "Lokalizacje", klikasz odpowiednio i dostajesz listę. Natomiast w pozostałych masz listę tego, co znajduje się na Skydrive/Telefonie. Oczywiście telefon jest bardzo zżyty ze Skydrivem (co bardzo mi się podoba) i masz możliwość błyskawicznej synchronizacji z serwerem, otwierania z niego dokumentów itd. Tak to mniej więcej wygląda z poziomu Office Hub [url]http://www.microsoft.com/global/windowsphone/en-us/PublishingImages/howto/wp7/block/office-callout-office-hub.png[/url]

Edycja dokumentów oczywiście jest. Może nie tak zaawansowana jak na desktopie, ale są proste opcje formatowania - wcięcie, czcionka, jej kolor, tło... Ciężko by to wszystko opisywać, bo mało jak na razie z Officem pracowałem.

Na prawdę genialną sprawą jest OneNote - cudo. Notatki możesz zsynchronizować z wieloma telefonami/komputerami jednocześnie, każdy może dorzucić swoje zmiany i na bierząco będą się one aktualizować. Bardzo się to przydaje w życiu codziennym i kontaktach z innymi ludźmi, zresztą podobna sytuacja występuje z innymi dokumentami ale od tego jest SharePoint.

Chyba na tyle. Gdybyś miał jakieś konkretniejsze możliwości, możesz podrzucić pytanie na PW, to wyjaśnię bardziej sprawę.



Zobacz profil

Podziękowania przyznane za post: 2

 Miazdzaca krytyka Windows Phone .
78
Staż: 15%
Dołączył(a): 2012-03-21, 01:51
Online: 14h 10m
Posty: 22
Model: Wave 3
Firmware: BSLD2
Operator: Play
Napisane: 2012-05-29, 00:40 
osobiście nie rozumie porównania wave'a do lumii 800. to są zupełnie inne polki cenowe. między telefonem za 800zł a za 2000zł musi istnieć jakas różnica.
co do lumii. wygląd ma fajny. natomiast samym telefonem pozbawiłem się 10 minut na stoisku. jak dla mnie interfejs tego systemu jest niezrozumialy. przez dobre 5 minut zastanawiałem się gdzie w tym systemie jest menu a później jak tutaj uruchomić w ogóle program. nawigacja w nokiach zawsze była bardzo dobra. co do telefonu jest to kwestia przyzwyczajenia, jednak po lumii i windows mango spodziewałem się więcej. sam windows długo uruchamia aplikacje. na pewno są to telefony nie warte swojej kosmicznej ceny



Zobacz profil


 Miazdzaca krytyka Windows Phone .
79
MEMBER!
Dołączył(a): 2011-03-03, 21:08
Online: 17d 14h 48m
Posty: 210
Podziękowań: 16
Podziękował: 10
Model: Lumia 800
Operator: Play
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2012-05-29, 08:30 
Windows długo uruchamia aplikacje...? Dobre sobie - mierzyłeś to z zegarkiem w ręku, czy porównujesz do czegoś konkretnego?
Wydedukowanie, że tapnięcie uruchamia aplikacje (jak w każdym mobilnym os) to chyba nie trudna sprawa? No ale czego spodziewać się po krótkim zapoznaniu się w salonie. Może zacznij od jakiejś recenzji z YT.
Lumia nie kosztuje 2000 złotych chyba, że chcecie uparcie wzorować się na sklepie Nokii, no ludzie. Na allegro chodzą już pewnie po 1k a wszyscy dalej swoje, że Lumia 800 kosztuje 2k. To weźcie do porównania 710, która jest w cenie Wave'a (na allegro) a ma ten sam hardware co L800.



Zobacz profil


 Miazdzaca krytyka Windows Phone .
80
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2012-02-01, 14:40
Online: 8d 11h 11m
Posty: 227
Podziękowań: 11
Podziękował: 6
Model: Wave S8500
Firmware: XXLG1 Lite
Operator: Play
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2012-05-29, 10:59 
[b]Gravemind[/b],
Recenzje wspominają właśnie, że zewnętrzne aplikacje na Lumii 800 uruchamiają się dłużej niż na telefonach konkurencji (ale to jest normalne, zważywszy na to, że wszyscy uważają za konkurencję Lumii 2-rdzeniowce z Androidem).

Co do ceny - masz racje, powinniśmy mówić o realnej cenie na rynku, nie o cenie producenta, która jest okropnie zawyżona.

_________________
Era Post PC? Dobre sobie...

Jeśli Ci pomogłem, podziękuj.


Zobacz profil Gadu-Gadu


Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 129 Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna strona
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
cron
Powered by phpBB © 2011 phpBB Group
Copyright © 2011 bada-WORLD.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie lub rozpowszechnianie jakiejkolwiek części serwisu (grafiki czy tekstów) bez zgody właściciela jest całkowicie zabronione.
Nasi partnerzy: TizenOs.com.pl | gsmManiaK.pl | Smitebuild.pl | PaladinsDecks.pl
phpBB SEO
| Forum o systemie Tizen Forum TizenOs.com.pl
smite wymagania | smite download