Nie jesteś zalogowany/zarejestrowany na tej stronie. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Aby się zarejestrować kliknij tutaj...


Ta strona korzysta z plików cookiesKorzystając z naszej strony internetowej wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu zapewnienia Ci wygody podczas jej przeglądania.
Rozumiem. Nie pokazuj w przyszłości.
Panel użytkownika
     

Nie masz konta? Zarejestruj
Zapomniałeś hasła? Przypomnij

Forum Tizen OS!
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 125 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
 Newsy o porcie Androida na Wave
1
SUPER MEMBER!
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-10-21, 11:20
Online: 7d 18h 59m
Posty: 318
Lokalizacja: Polska
Podziękowań: 44
Podziękował: 41
Model: Galaxy S II
Operator: Play
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2011-12-16, 16:44 
[size=150][color=red][b]Każdy post nie zawierający newsa będzie nagradzany ostrzeżeniem!
Dyskusja tutaj: instalacja-mody/dyskusja-o-postepach-pracy-nad-portem-androida-t10873.html[/color][/size][/b]

[color=#0000FF]W tym wątku piszemy o nowościach związanych z portem Androida na Wave. //Altair[/color]
[color=#4000FF]Oficjalny twitter Mike'a Gapinskiego, gdzie zamieszcza informacje o porcie androida [code]http://mikegapinski.androidus.pl/[/code]
Oficjalna strona Polish Blood [code]http://mikegapinski.androidus.pl/ i polishblood.pl[/code][/color]

Rebellos odezwał się na forum xda. Napisał, że Serg potwierdził działanie sterowników ekranu dla S8500 (pewnie dotyk będzie działał dużo sprawniej niż dotychczas) i pracują nad sterownikami do S8530. Ponadto Serg pokazał bootscreen w Gingerbreadzie. Ponadto Rebellos skończył wersje alpha sterowników do modemu i czeka na wyniki ich działania, które testuje KB_Jetdroid. Dodatkowo Rebellos prosił o zrobienie obrazka .bmp , który zastąpi ten napis Galaxy S, który pojawiał się dotychczas przy uruchamianiu androida. Myślę, że to dobre wieści bo widać, że się projekt posuwa do przodu. Piszę to tu dla tych, którzy nie znają angielskiego lub nie śledzą tematów na xda.


Ostatnio edytowano 2012-08-02, 16:32 przez schreder, łącznie edytowano 1 raz _________________
Chcesz otrzymać darmowe gigabajty na dropbox'ie? Zarejestruj się pod adresem [url]http://db.tt/JILaxoM9[/url], a dodatkowo pomożesz mi powiększyć mój obecny dysk :)


Zobacz profil

Podziękowania przyznane za post: 5

 Newsy o porcie Androida na Wave
2
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-01-27, 20:06
Online: 53d 7h 20m
Posty: 1499
Podziękowań: 717
Podziękował: 647
Model: S8500
Firmware: S8500XXJK1
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Widget Dev: Developer widgetów dla systemu bada. Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum.
Napisane: 2011-12-19, 16:33 
[size=150][b]Ale zrobiliście z tematu syf, serio, to jest godne podziwu! [color=#0000FF]Altair[/color] grzecznie prosił by umieszczać tu tylko FAKTY o porcie Androida. A to się wszystko przerosło w gigantyczną dyskusję pełną nienawiści, plucia na siebie, że ten ukradł to, że ten coś jeszcze innego... Ludzie, załatwiajcie sobie takie sprawy na PW!

Proszę tu wypisywać tylko INFORMACJE co chłopaki robią z portem, dyskusję będę kasował i nagradzał warnem![/b]

Koledzy schreder i Qron otrzymali ode mnie warna.[/size]

_________________
[center][url=http://dl.dropbox.com/u/20183001/zabawki/Startuj.html][img]http://dl.dropbox.com/u/20183001/zabawki/full.png[/img][/url][/center]
[center][img]http://img859.imageshack.us/img859/9461/44746.gif[/img][/center]


Zobacz profil

Podziękowania przyznane za post: 7

 Newsy o porcie Androida na Wave
3
SUPER MEMBER!
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-10-21, 11:20
Online: 7d 18h 59m
Posty: 318
Lokalizacja: Polska
Podziękowań: 44
Podziękował: 41
Model: Galaxy S II
Operator: Play
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2011-12-26, 12:53 
[b]Sunday 18 December [/b]
Rebellos: ,,I identified what's causing issue with device nodes today. Just gotta walk around it."

Moje tłumaczenie ( nie wiem czy do końca dobre, jak źle to niech ktoś poprawi):

[b]Niedziela 18 grudnia[/b]
Rebellos: ,,Zidentyfikowałem co powoduje problemy z "węzłami urządzenia(?)". Muszę po prostu pomyśleć nad tym.

[color=#FF0000]Przypominam, że na forum.xda-developers.com można za pomocą paypal wspomóc finansowo ekipe tworzącą port androida na nasze fale.[/color]

Może nie komentujcie nic w tym temacie. Niech w tym temacie tylko będą nowości związane z portem androida bez komentarzy i innego spamu.

-- 2011-12-22, 23:12 --

[b]Wednesday 21 December[/b]
Rebellos : I'm able to boot kernel with damaged moviNAND, by loading it through USB using bTerm during runtime, it also speeds up testing of new builds alot, because it does skip step of rebooting bada and loading zImage to partition. I just need to port bTerm to linux.

[b]Środa 21 Grudnia[/b]
Rebellos: Jestem w stanie uruchomić kernel z uszkodzonym moviNAND, poprzez załadowanie go przez USB używając bTerm w takcie jego pracy, przyspiesza to bardzo testowanie nowych "buildów" ( nie wiem jak to nazwać po Polsku), ponieważ to przeskakuje krok restartowania bady i ładowania zImage do partycji. Po prostu muszę przeportować bTerm do linuxa.

@ Zapewne tak jak mi wiele wam to nie mówi no ale zawsze jakieś info ;p Komuś wtajemniczonemu pewnie mówi to sporo na temat sytuacji.

---------------22.12.2011r.---------------

Napisałem do Rebellosa wiadomość z kilkoma pytaniami na temat androida (jak tam prace idą, jak się sprawują sterowniki nowe itd.) i cytuję odpowiedź , którą otrzymałem:

[code] Rebellos:
Cześć.
Większość z odpowiedzi można znaleźć rozrzucone po postach, niebawem pojawi się temat podsumowujący wszystko "w jedno".

Pozdrawiam i życzę wesołych świąt
DM[/code]

Ciekaw jestem kto zedytował wiadomość od Rebellosa i usunał część, w której wyraża swoja opinie na temat tego forum oraz admina głównego.

//Altair: Ja. Niech zachowa swoją opinię dla siebie./
-- 2011-12-25, 23:15 --

------------------------------25.12.2011r---------------------------------------
Bardzo dobre wieści:

Tigrouzen : I work in porting GB and in progress, Rebellos make's GB kernel recognize SDHC... Reviving our Wave with Rebellos modified version from B.kubica bterm, works now on linux too. GSM incoming too, now have much information. Uploading screenshot GB later.

Tigrouzen : Pracuję nad przeportowaniem GB (gingerbread przyp. tłumacz). Rebellos stworzył krenel GB rozpoznający (?) SDHC... Ożywienie naszych Wave'ów z Rebellosem zmodyfikowana wersją od B.kubica bterm, pracuje teraz także na linuxie. GSM też nadchodzi, teraz mamy dużo informacji na ten temat. Wgram zdjęcia z GB później.

Sorry za kiepskie tłumaczenie ale Tigrouzen jakoś dziwnie pisze po angielsku (wg. mnie), niestety nie mogłem niektórych zdań "zczaić o co chodzi". Ale tak czy siak znaczy to tyle, że do androida bliżej niż dalej i śmiem twierdzić, że pewnie szybciej zobaczymy go niż bade 2.0 (oficjalną). Tak jak widać nowym androidem na wave bedzie gingerbread, na którym prawdopodobnie będzie działał moduł GSM. O aparacie nic nie pisali ale mnie tam akurat aparat nie potrzebny, moge robic foty na badzie.

_________________
Chcesz otrzymać darmowe gigabajty na dropbox'ie? Zarejestruj się pod adresem [url]http://db.tt/JILaxoM9[/url], a dodatkowo pomożesz mi powiększyć mój obecny dysk :)


Zobacz profil

Podziękowania przyznane za post: 6

 Newsy o porcie Androida na Wave
4
Super moderator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-01-13, 16:07
Online: 133d 23h 49m
Posty: 5340
Lokalizacja: Ze świata
Podziękowań: 1008
Podziękował: 477
Model: Note 3
Firmware: Android 5.0
Operator: Virgin Mobile
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Liczymy (Obrazki): Nagroda za napisanie postu zawierającego obrazek z liczbą 500, 1000, itd. Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. Andro Expert: Expert w dziedzinie instalowania i modyfikacji systemu Android.
Napisane: 2011-12-26, 13:42 
[size=150]Spokój! Co napisał wxtester kilka postów wyżej? [/size]
@[b]Gomez[/b], Takie rzeczy to na PW się załatwia.
@[b]schreder[/b], Usunąłem część wypowiedzi Rebellosa bo była obrażliwa dla naszej administracji. Powinienem nagrodzić Cię ostrzeżeniem za publikowanie takich treści, ale daruje Ci to tym razem.
Jak chcecie mi odpisać zapraszam na PW.[t][/t]



Zobacz profil Gadu-Gadu


 Newsy o porcie Androida na Wave
5
SUPER MEMBER!
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-10-21, 11:20
Online: 7d 18h 59m
Posty: 318
Lokalizacja: Polska
Podziękowań: 44
Podziękował: 41
Model: Galaxy S II
Operator: Play
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2012-01-02, 21:32 
[b]Tigrouzen usunął swoja wiadomość z nie wiadomych nikomu powodów (tą o gingerbreadzie i sterownikach GSM).[/b]
[b]
Wednesday 28 December[/b]
Rebellos : "GB kernel and initramfs is able of mounting MMC interfaces now. Modem driver development goes ahead, however I wouldn't expect any results too soon. Currently I'm working with Oleg on S8530 LCD driver. "

[b]Środa 28 Grudnia[/b]
Rebellos: "GB kernel i initramfs są teraz gotowe do zamotowania w interfejsie MMC. Tworzenie sterownika modemu idzie do przodu, ale nie spodziewałbym się żadnych rezultatów zbyt szybko. Obecnie pracuję z Oleg'iem nad sterownikami LCD do S8530"

Tak więc podsumowując: jak widać Oleg nadal pracuję nad tworzeniem androida na wave i jak widać sterowniki do Wave II są właśnie tworzone. Ciekawi mnie tylko dlaczego Tigrouzen usunał swoją "wiadomość" ale mam nadzieję, że znajdę odpowiedź na to pytanie w najbliższym czasie. Pozwolę sobie ten powód tu zamieścić gdyż uważam, że pewnie wiele osób ( tak jak ja) są ciekawi dlaczego ją usunął.

Na chwilę obecną na konta developerów od androida na wave wpłynęło łącznie: [b][color=#FF0000]€116,81 [/color][/b].

-- 2011-12-29, 13:05 --

-------------29.12.2011-----------------
Temat do dotacji został zamknięty, a pieniądze wpłacone zostaną zwrócone ich poprzednim właścicielom. [b][color=#FF0000]NIE OZNACZA TO, ŻE PROJEKT ZOSTAŁ ZAMKNIĘTY[/color][/b], po prostu Rebellos założy nowy temat do dotacji, w którym będzie można pieniądze przelewać bezpośrednio do developerów. Także jeżeli ktoś coś wpłacił to niech napisze to Tigrouzen'a z forum xda. Niedługo pojawi się nowy temat, w którym będą obecne postępy wpisywane bezpośrednio przez developerów. Pozwolę go sobie w całości wkleić tu i przetłumaczyć wszystko co będzie w nim zawarte (nawet jeśli będzie się to powtarzać z poprzednimi informacjami).

-- 2012-01-01, 16:34 --

[b]schreder[/b]: Rebellos, when we can expect your new thread with information about progress?

[b]Rebellos[/b]: I don't know. I want to post it when I finish current tasks with Oleg. But can't promise how much will it take. Then I've got end-semester exams so I'll slowdown or stop working on the project for few weeks.
About modem handling - still don't want to spoil anything, but probably first functionallity we get will be SMS texting. Calls are more complex, but this comes next. GPRS and 3G are most complicated, huge things.

[b]schreder[/b]: Rebellos, kiedy możemy oczekiwać tematu założonego przez ciebie z informacjami o postępach?

[b]Rebellos[/b]: Nie wiem. Chcę go zamieścić kiedy skończę obecne zadania z Oleg. Ale nie mogę obiecać ile to zajmie. Później mam egzamin semestralny więc zwolnię albo zatrzymam moją pracę nad projektem na kilka tygodni. O postępach w modemie - nadal nie chcę nic mówić, ale prawdopodobnie pierwszą jego funkcjonalnością będzie wysyłanie wiadomości SMS. Rozmowy są bardziej złożone, ale to przyjdzie później. GPRS i 3G są najbardziej skomplikowane, trudne rzeczy.
-- 2012-01-02, 14:39 --
[b]Tigrouzen:[/b] After too many work's and to many white night GB now working, off course there's no GSM waitin to Rebellos and Oleg work's on. Thank's for them to make this possible.

Update later now go to sleep some cause to tired !!!. This ddms because S8530 no lcd then S8500 can use it with LCD view.

Update :
First pre-alpha
Work : Touch screen, Screen rotate...
Don't work : Wifi, Audio...

[/b]Tigrouzen [/b] Po wielu dniach i nocach GB działa, oczywiście nie działa GSM bo czekam aż Rebellos i Oleg znajdą rozwiązanie tego problemu. Dziękuje im za to, że to umożliwili.
Zaktualizuje później , a teraz idę spać bo jestem zmęczony !!!. To ddms ponieważ do S8530 nie ma sterowników do LCD ale posiadacze S8500 mogą używać go z widokiem LCD.

Aktualizacja:
pierwszy android pre-alpha
Działa: dotyk ekranu, obracanie ekranu...
Nie działa : Wifi, Audio itp...

Zdjęcia:

[img]http://i41.servimg.com/u/f41/11/21/09/84/captur12.png[/img]

[img]http://i41.servimg.com/u/f41/11/21/09/84/captur13.png[/img]

-- 2012-01-02, 21:32 --

Wygląda na to, że najbliższa wersja androida będzie wersją na kartę sd.

_________________
Chcesz otrzymać darmowe gigabajty na dropbox'ie? Zarejestruj się pod adresem [url]http://db.tt/JILaxoM9[/url], a dodatkowo pomożesz mi powiększyć mój obecny dysk :)


Zobacz profil

Podziękowania przyznane za post: 6

 Newsy o porcie Androida na Wave
6
SUPER MEMBER!
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-05-08, 14:24
Online: 43d 12h 18m
Posty: 363
Podziękowań: 25
Podziękował: 7
Model: S8530
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2012-01-24, 11:15 
nowinki ze świata andka

[code]http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=21719125&postcount=2899[/code]

[code]http://samsung.hdblog.it/2012/01/24/android-su-samsung-wave-pronti-i-driver-del-display-lcd-e-del-modem-gsm-per-wave-2/[/code]



Zobacz profil

Autor postu otrzymał podziękowanie

 Newsy o porcie Androida na Wave
7
SUPER MEMBER!
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-10-21, 11:20
Online: 7d 18h 59m
Posty: 318
Lokalizacja: Polska
Podziękowań: 44
Podziękował: 41
Model: Galaxy S II
Operator: Play
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2012-01-30, 16:49 
-----------------21 stycznia 2012---------------------------
ENG:
[b]Oleg[/b]: "The video driver for the S8530 is written by me and was send to Rebellos yesterday.
Also yesterday Rebellos finished analyzing the modem protocol, which means soon we can await a working version of sec-ril library for Android on S8500 (S8530)
After that GSM (3G) and GPS should work."

PL:
[b]Oleg[/b]: "Napisałem sterownik video dla s8530 i wysłałem do Rebellos'a wczoraj. Wczoraj Rebellos skończył anlizować protokół modemu, który oznacza, że niedługo możemy spodziewać się działającej wersji sec-ril library do androida na s8500(s8530). Po tym GSM (3g) i GPS powinnien działać".

Drugi news:
ENG:
[b]Oleg[/b]: "Since I don`t have a S8530 device, Rebellos tested the videodriver.
It worked and we are working on it so the colors are shown correctly by the device. There you have it - Android for the S8530.
When it comes to Cyanogenmod - When the fully working kernel for S8500/S8530 is ready then you can do just about anything, which also means Cyanogen. "

PL:
[b]Oleg[/b]: "Ponieważ nie mam S8530, Rebellos testuje sterownik video. Sterownik działa i kolory są wyświetlane poprawnie przez urządzenie. To znaczy, że mamy androida na s8530. Przejdzmy do Cyanogenmoda- Kiedy uzyskamy w pełni dziłający kernel dla S8500/S8530 będziemy mogli robić wszystko , co oznacza również, że będziemy mieli Cyanogenmod".

[img]http://dl.dropbox.com/u/32145655/20120122.jpg[/img] "Zwiastun" działającego ekranu w S8530.

@Te newsy znalazł jako pierwszy użytkownik [b]ciacho[/b] na forum xda. Ja tym razem tylko przetłumaczyłem ;)
Gdyby ktoś się nie mógł doczekać newsów to może śledzić wątek na xda po angielsku pod adresem [code]forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1459391[/code] Jeśli nie znacie angielskiego to zapewne dosyć szybko znajdziecie je w tym wątku po polsku.

_________________
Chcesz otrzymać darmowe gigabajty na dropbox'ie? Zarejestruj się pod adresem [url]http://db.tt/JILaxoM9[/url], a dodatkowo pomożesz mi powiększyć mój obecny dysk :)


Zobacz profil

Autor postu otrzymał podziękowanie

 Newsy o porcie Androida na Wave
8
Staż: 5%
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-08-07, 15:59
Online: 8h 52m
Posty: 9
Podziękowań: 2
Podziękował: 2
Model: 8500
Firmware: 2
Operator: Play
Napisane: 2012-02-08, 10:28 
xda-developers, a dokładnie użytkownikowi Oleg [color=#000000][b]udało się częściowo uruchomić modem[/b][/color] (3G, połeczenia itd.) na 8500 z Adroidem. Paczkę udostępnią w najbliższym czasie, bo narazie są w fazie testowania.

_________________
[url]http://niechcemisiepisac.blogspot.com[/url]


Zobacz profil

Podziękowania przyznane za post: 2

 Newsy o porcie Androida na Wave
9
SUPER MEMBER!
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-06-08, 23:14
Online: 27d 9h 33m
Posty: 455
Lokalizacja: Warszawa
Podziękowań: 140
Podziękował: 22
Model: HTC Evo 3D
Firmware: 4.0.3
Operator: Play
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2012-02-12, 01:45 
Oleg_k na badablog.ru poinformował, że udało mi się skończyć w pełni działający sterownik ekranu dla S8530.

[code]http://badablog.ru/forum/topic683start780.html-sid=688df46ae35acc7dde525fe00bdc8c86[/code]

_________________
Ericsson PH388 > Alcatel OT 311 > Nokia 3510 > Sony-Ericsson K700i > BenQ-Siemens EF81 > Nokia 5220 > Samsung S8500 > HTC Evo 3D


Zobacz profil


 Newsy o porcie Androida na Wave
10
MEMBER!
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-03-04, 17:11
Online: 26d 14h 33m
Posty: 170
Podziękowań: 16
Podziękował: 34
Model: Galaxy Note II
Firmware: XXALIH
Operator: Orange
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2012-02-12, 23:38 
oleg_k powiadomił, że w tym tygodniu dostępna będzie wersja Alpha androida na S8530.

[code]http://badablog.ru/forum/topic683start790.html[/code]



Zobacz profil Gadu-Gadu


Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 125 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
cron
Powered by phpBB © 2011 phpBB Group
Copyright © 2011 bada-WORLD.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie lub rozpowszechnianie jakiejkolwiek części serwisu (grafiki czy tekstów) bez zgody właściciela jest całkowicie zabronione.
Nasi partnerzy: TizenOs.com.pl | gsmManiaK.pl | Smitebuild.pl | PaladinsDecks.pl
phpBB SEO
| Forum o systemie Tizen Forum TizenOs.com.pl
smite wymagania | smite download