Nie jesteś zalogowany/zarejestrowany na tej stronie. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Aby się zarejestrować kliknij tutaj...


Ta strona korzysta z plików cookiesKorzystając z naszej strony internetowej wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu zapewnienia Ci wygody podczas jej przeglądania.
Rozumiem. Nie pokazuj w przyszłości.
Panel użytkownika
     

Nie masz konta? Zarejestruj
Zapomniałeś hasła? Przypomnij

Forum Tizen OS!
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 380 1, 2, 3, 4, 5 ... 38  Następna strona

Jak oceniasz nawigację DON'T PANIC?
1 14%  14%  [ 24 ]
2 1%  1%  [ 1 ]
3 1%  1%  [ 2 ]
4 2%  2%  [ 4 ]
5 17%  17%  [ 28 ]
6 7%  7%  [ 11 ]
7 15%  15%  [ 26 ]
8 13%  13%  [ 21 ]
9 7%  7%  [ 12 ]
10 23%  23%  [ 39 ]
Liczba głosów : 168
 DON'T PANIC [dyskusja]
1
Uploader
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-09-04, 12:21
Online: 72d 16h 43m
Posty: 1028
Lokalizacja: Krasiejów
Podziękowań: 148
Podziękował: 107
Model: S8500;I9195
Firmware: Turko v9;4.2.2
Operator: Play
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2011-11-25, 16:43 
[center][img]http://img.samsungapps.com/product/2011/1018/000000152238/IconImage_20111018153555475_NEW_WEB_ICON_155_155.png[/img]

Opis:
DON’T PANIC to innowacyjna aplikacja do nawigacji GPS przeznaczona na smartfony i tablety stworzona przez jednego ze światowych liderów technologii nawigacyjnej, chorwacką firmę Mireo (www.mireo.hr). Emapa jest dostawcą mapy Polski i wyłącznym dystrybutorem DON’T PANIC w Polsce.

Adresowana do polskiego użytkownika aplikacja to rozwiązanie typu turn-by-turn, wyposażone w najdokładniejszą na rynku mapę Polski, obsługiwane przez system operacyjny iPhone’a oraz popularnego Androida.

Do podstawowych zalet aplikacji należą: szybkość działania, przyjazny interfejs i dokładne mapy. Pod względem szybkości i precyzji wytyczania trasy DON’T PANIC dystansuje wszelkie aplikacje do nawigacji dostępne dotychczas na polskim rynku. Dzięki zaawansowanym algorytmom, jakie zostały wykorzystane do obliczania najkrótszej możliwej trasy, DON’T PANIC zmienia kompatybilnego z nią smartfona w niezwykle skuteczne narzędzie GPS, nawet stukrotnie szybsze od innych rozwiązań tego typu. Natychmiastowe wyniki wyszukiwania (także z cząstkowych adresów) oraz szybka i płynna praca z mapą – bez zacinania się czy opóźnień w generowaniu widoku mapy – uzupełniają obraz najszybszej nawigacji, z jaką polski użytkownik miał dotąd do czynienia.

Najwyższej klasy aplikacja idzie w parze z najdokładniejszą mapą Polski dostarczoną przez Emapę, która z firmą Mireo współpracuje od lat. Dostrzegając duży potencjał na dynamicznie rozwijającym się, a ciągle słabo zagospodarowanym rynku smartfonów w Polsce, i jednocześnie doceniając wysoką klasę aplikacji DON’T PANIC, zdecydowaliśmy się rozszerzyć dotychczasową współpracę z Mireo w zakresie nawigacji GPS na kolejną płaszczyznę. Dzięki temu dane Emapy są już dostępne nie tylko w wielu dotychczasowych systemach nawigacyjnych w Polsce i zagranicą, ale od teraz mogą się nimi cieszyć również użytkownicy aplikacji DON’T PANIC.


Jak to wygląda w praktyce?
[spoiler]Na screenach w AppStore wygląda całkiem przyjemnie i przejrzyście. Wszystko jest czytelne, o odpowiedniej wielkości i w odpowiednim miejscu. Mamy „kokpit” na którym widzimy odliczanie metrowe do kolejnego manewru, czas przyjazdu oraz ile zostało kilometrów do końca trasy. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie górnej belki jako zegarka, wskaźnika baterii oraz aktualnej prędkości i jakości sygnału GPS. Posiada nawet podpowiedzi który pas ruchu wybrać by nie zboczyć z trasy. Wydawać by się mogło, że nawigacja ma wszystko i działa jak marzenie.

Jak wszystko wygląda w praktyce? Faktycznie nawigacja działa bardzo szybko. Uruchamia się błyskawicznie. Co najmniej dwa razy szybciej niż inne nawigację z których miałem okazje korzystać. Aktualną pozycję również znajduje w zaskakująco szybkim tempie. Niestety taka szybkość wymaga pewnych poświęceń i wyraźnie widać, że poświęcona została jakość wyświetlanych map – są kanciaste, nierówne i wręcz wydają się bardzo dziwne. Odległość rysowania ulic również została jakby sztucznie ograniczona do niewielkiego pola co w przypadku ręcznego poszukiwania trasy jest bardzo utrudniające. Po przyjrzeniu, graficznie zatem aplikacja prezentuje się mocno średnio co podkreślają (przynajmniej na moim iPhone 4 z ekranem Retina) niedostosowane ikony do rozdzielczości wyświetlacza.

Wyznaczanie trasy jest całkiem przyjemnie rozwiązane – a w zasadzie to bardzo standardowo czyli podaj miejscowość, ulice i numer – i nie powinno sprawiać trudności. Lista ulic wraz z numerami wydaje się być bardzo rozbudowana ponieważ aplikacja zawsze prowadzi bezpośrednio do celu a nie gdzieś obok na tej samej ulicy. Natomiast to, co bardzo mnie przeraziło przy wyznaczaniu trasy to zmieniona klawiatura. Nie jest to ta systemowa tylko ich własne wykonanie na wzór systemowej. Działa znacznie gorzej a już pomyłka jest to, ze nie jest to QWERTY tylko QWERTZ czyli zamienione jest „Z” z „Y”. Dlaczego?

Dla osób podróżujących po Polsce wada, która zapewne dyskwalifikuje aplikacje to brak fotoradarów oraz innego rodzaju POI. Jedyne co znajdziemy to stacje benzynowe w pobliżu.

Komendy głosowe są poprawne choć subiektywnie wydają mi się zbyt ciche. Do dyspozycji jest głos kobiecy i męski. Ustawienia są bardzo ubogie. Pozwalają w zasadzie jedynie na zmianę języka aplikacji i lektora komend. Natomiast maja one ciekawa opcje pobierania dodatkowych map (przez In-App Purchase) oraz aktualizacji już pobranych co zapewne odbywa się bez udziału AppStore. To wydaje się całkiem rozsądnym rozwiązaniem bo płacimy tylko za te mapy które są nam potrzebne.

Reasumując, aplikacja jest tania i taką powinna być traktowana. Jak tani samochód – najczęściej z brakami i tanimi materiałami. Nie jest to rozwiązanie stworzone specjalnie na iPhone co da się odczuć na każdym kroku. Jednak jeśli z nawigacji korzystasz rzadko ale zdarza Ci się to z czystym sumieniem mogę polecić. Jeśli nawigacji używasz często to zastanów się nad jakimś lepszym, i zapewne droższym rozwiązaniem które posiadać będzie wszystkie niezbędne dodatki.

Zalety:
- Szybkość działania
- Cena

Wady:
- Problem z klawiaturą
- Mapy dokładne jednak nie świeże i słabo przedstawione graficznie[/spoiler]

Screeny:
[img]http://img.samsungapps.com/product/2011/1018/000000152238/IconImage_20111018153555475_NEW_WEB_SHOT1_HALF.png[/img][img]http://img.samsungapps.com/product/2011/1018/000000152238/IconImage_20111018153555475_NEW_WEB_SHOT2_HALF.png[/img]
[img]http://img.samsungapps.com/product/2011/1018/000000152238/IconImage_20111018153555475_NEW_WEB_SHOT3_HALF.png[/img]

Oficjalna strona:
[code]http://www.mireo.hr/pl/[/code]

Samsung Apps:
[code]http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00002367447&listYN=Y[/code][/center]

_________________
[size=85]Wszystko co dobre kiedyś się kończy... [/size]


Zobacz profil

Autor postu otrzymał podziękowanie

 don't panic Poland
2
Staż: 55%
Dołączył(a): 2011-02-18, 13:11
Online: 8d 5h 49m
Posty: 80
Podziękował: 15
Model: S8500
Firmware: KL6
Operator: PLAY
Dobroczyńca: Odznaczenie za pomoc dla Forum
Napisane: 2011-11-29, 14:05 
100 zł to naprawdę dużo jak na mało znaną aplikację. Powinna być chociaż możliwość siedmiodniowego przetestowania aplikacji jak to ma miejsce na Androidzie. Coś się w tym temacie rusza bo już opis jest po polsku, Nawigacja po polsku, a wcześniej była po angielsku. Jeśli chodzi o aktualizacje to w cenie 100zł dostaniemy 4 aktualizacje przez rok. Przyjrzałem się również wydawcy polskich map na tą aplikację. Mapy są aktualniejsze niż w Sygicu. Jest choćby obwodnica Wrocławia. Mapy online można sprawdzić tutaj:[code] http://emapi.pl/ [/code]
Wysłałem do producenta aplikacji zapytanie czy będzie możliwość przetestowania aplikacji lub wykupienia jej w promocyjnej cenie. Czekam na odpowiedź Jak przyjdzie to się nią podzielę.

[warn=ludendorf]koduj linki![/warn]



Zobacz profil


 don't panic Poland
3
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-06-18, 23:11
Online: 57d 23h 13m
Posty: 1925
Lokalizacja: Polska?
Podziękowań: 230
Podziękował: 12
Model: Wave&WaveM
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. bada-os.info: Administrator oraz redaktor bloga bada-os.info
Napisane: 2011-11-29, 16:03 
Wkrótce być może na blogu do wygrania będzie kilka licencji, bo dostałem właśnie maila o treści:
[i]"Czy będą Państwo zainteresowani organizacją konkursu dla czytelników portalu z nagrodami w postaci licencji do pełnych wersji aplikacji DON’T PANIC na Bada?"[/i]

_________________
[url=http://tizenlog.pl][img]https://dl.dropboxusercontent.com/u/2973076/logo.png[/img][/url]


Zobacz profil Gadu-Gadu


 don't panic Poland
4
Staż: 55%
Dołączył(a): 2011-02-18, 13:11
Online: 8d 5h 49m
Posty: 80
Podziękował: 15
Model: S8500
Firmware: KL6
Operator: PLAY
Dobroczyńca: Odznaczenie za pomoc dla Forum
Napisane: 2011-11-29, 18:12 
Dostałem już odpowiedź od producenta aplikacji. Przedstawię to co napisałem do nich i co mi odpowiedzieli.
Ja napisałem:
Witam.
Jestem użytkownikiem telefonu Samsung S8500 z systemem BADA. Jak większość użytkowników systemu BADA jestem zainteresowany zakupem aplikacji "Dont Panic". Problem w tym, że 100 złotych za niesprawdzoną i jeszcze mało popularną aplikację z mapą jednego kraju to trochę dużo. Wiem że na innych systemach jest mozliwosc siedmiodniowego testowania aplikacji przed zakupem. Czy nie można by wprowadzić tego rozwiązania również w systemie BADA? Inną metodą była metoda Sygic Poland. Producent zrobił promocję i obniżył cenę aplikacji do 40 zł dzięki czemu dużo osób nabyło tą aplikację (w tym Ja), następnie mogło polecić ją innym użytkownikom. Jeśli chodzi o aplikację Sygic jestem zadowolony z jej jakości i algorytmu wyznaczania tras, ale jej rozwiązania są już nieco przestarzałe, a pozatym aktualizacje map są naprawdę bardzo rzadko. Dlatego szukam nowoczesnej alternatywy, ale z możliwością przetestowania.
Przechodząc do sedna sprawy:
Czy będzie możliwość przetestowania aplikacji lub nabycia jej w jakiejś promocyjnej cenie?
Myślę że gdyby tak było i faktycznie aplikacja jest tak dobra jak piszecie to miałaby szansę stać się podstawową nawigacją na system BADA tymbardziej że jest deficyt na tego typu "DOBRE" aplikacje.

Pozdrawiam.

Odpowiedź:

Witam.

Dziękuję za kontakt i sugestie.
Proszę mi uwierzyć, że nam też zależy na tym, aby była możliwość darmowego przetestowania aplikacji (jesteśmy pewni, że przypadnie do gustu Użytkownikom). Niestety problem w tym, że nie wszystko zależy od nas. To Bada Store Poland narzuca warunki i obecnie (w okresie przejściowym do Bada 2) nie ma możliwości udostępnienia Użytkownikom wersji trial.

Obecnie podejmujemy kroki w celu stworzenia promocji, o której Pan pisze. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie (1-2 tygodnie) uda nam się ją wdrożyć. Proszę na bieżąco śledzić informacje na stronie – na pewno pojawi się stosowna informacja.

Pozdrawiam
Marcin Maroszek

Zobaczymy może coś się ruszy :D


Ostatnio edytowano 2011-11-29, 19:17 przez spietrasz83, łącznie edytowano 1 raz

Zobacz profil


 don't panic Poland
5
Moderator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-09-14, 03:58
Online: 170d 19h 23m
Posty: 5197
Podziękowań: 1352
Podziękował: 350
Model: Wave S8500
Firmware: XPKJ1 - bada 2.0
Operator: Orange/Orange Free
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Theme Designer: Twórca motywów dla systemu bada. Dobroczyńca: Odznaczenie za pomoc dla Forum (2) Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum.
Napisane: 2011-11-29, 18:24 
Nie ma możliwości zrobienia triala czasowego na bada 1.x. Musieliby zrobić z licencją jak z Sygic Trial Greece & Cyprus. A typowy triala na 1.x, to musieliby przygotować drugą wersję okrojoną o niektóre funkcje itp. Na 2.0 jest już fajnie rozwiązane z okresem darmowym, a potem można kupić. Ale jak będzie w promocji to na pewno sporo osób się skusi. Jak jeszcze na blogu będą do wygrania kupony to jeszcze lepiej. Mi tam to zwisa, bo nie jestem mobilny (jeśli nie liczyć komunikacji miejskiej), więc praktycznie żadna nawigacja nie jest mi potrzebna ;)

_________________
[center][url=http://bit.ly/trzebiat][img]http://dl.dropbox.com/u/24285319/Z/New.png[/img][/url][/center]


Zobacz profil


 don't panic Poland
6
SUPER MEMBER!
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-09-21, 21:17
Online: 17d 22h 40m
Posty: 295
Podziękowań: 23
Podziękował: 16
Model: S I9070, S8500
Operator: Play
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2011-11-29, 23:20 
ja jako nowy kierowca, powiem, że nawigacja w telefonie się przydaje, czekam na te promocje/kupony, zobaczymy, może ta nawigacja okaże się czymś ciekawym ;)

_________________
[b]Nawet horyzont nie może nas ograniczać ;)[/b] [i]Jeśli pomogłem, podziękuj, zmotywuje mnie to tylko do dalszej pracy ;)[/i]


Zobacz profil


 don't panic Poland
7
Przyjaciel
Dołączył(a): 2011-11-30, 20:56
Online: 14h 4m
Posty: 28
Podziękowań: 5
Podziękował: 3
Bada Dev: Developer aplikacji dla systemu bada
Napisane: 2011-11-30, 21:06 
Witamy wszystkich Użytkowników portalu!

Potwierdzam wszystkie powyższe informacje "zdobyte" lub przekazane przez nas. Niestety na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie udostępnić wersji trial i nie zależy to od nas. Niemniej, aby możliwie ułatwić wszystkim zainteresowanym nabycie produktu przygotowujemy:
- promocję cenową DON'T PANIC,
- konkursy, w których do wygrania będą pełne wersje aplikacji,
- niezależne testy/recenzje DON'T PANIC, które dostarczą Wam więcej niezbędnych informacji o aplikacji.

Zachęcam do śledzenia stron: [code]http://www.mireo.pl[/code], [code]http://www.emapa.pl[/code] oraz profilu Mireo DON'T PANIC na FB - będziemy tam zamieszczać bieżące informacje.
W przypadku pytań proszę również pisać tutaj - postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Pozdrawiamy
Zespół DON'T PANIC



Zobacz profil

Autor postu otrzymał podziękowanie

 don't panic Poland
8
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-08-10, 18:45
Online: 45d 7h 50m
Posty: 1106
Podziękowań: 51
Podziękował: 37
Model: Wave
Firmware: LA1
Operator: Play
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika
Napisane: 2011-11-30, 21:16 
Macie profil na twiterze tez? Bo nie korzystam z FB, a chcialbym wiedziec o newsach?

-- 30 lis 2011, o 20:16 --

ok juz znalazlem juz chyba waszego twitera :D

Gdzie mozna spodziewac sie konkursow? O bada-os.info wiem, gdzies jeszcze beda?

Fajny pomysl przyjscia na forum, rozpoczyna sie fajnie, ze dbaja o klientow :)
mam nadzieje, ze forum pomoze udoskonalic aplikacje, aby byla jak najwygodniejsza dla uzytkownikow :)

PS super nazwa jak na nazwe navi :D



Zobacz profil Gadu-Gadu


 don't panic Poland
9
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-03-20, 21:43
Online: 12d 6h 4m
Posty: 139
Podziękowań: 10
Podziękował: 16
Model: WAVE
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika Dobroczyńca: Odznaczenie za pomoc dla Forum
Napisane: 2011-11-30, 21:21 
na plus jest to, że przedstawiciel DON'T PANIC dołączył do forum. To znaczy, że developer stara się trzymać rękę na pulsie.

_________________
Jeśli pomogłem podziękuj


Zobacz profil


 don't panic Poland
10
Przyjaciel
Dołączył(a): 2011-11-30, 20:56
Online: 14h 4m
Posty: 28
Podziękowań: 5
Podziękował: 3
Bada Dev: Developer aplikacji dla systemu bada
Napisane: 2011-11-30, 21:38 
Konkurs być może pojawi się również na tym forum :) - jeśli tak, dowiecie się o tym jako pierwsi!

Cieszymy się, że nasza obecność tutaj nie spotyka się z wrogością :D Mamy nadzieję, że:
a) tak pozostanie ;),
b) dzięki temu my będziemy w stanie skuteczniej pomóc Wam, a Wy nam - w rozwijaniu i udoskonalaniu DON'T PANIC.

Nazwa nam również się b. podoba :) Więcej w kontekście nazwy prezentuje ta infografika:

[img]http://www.emapa.pl/pliki/doc/infografika.jpg[/img]

Pozdrawiamy
DP

[warn=ludendorf]obrazki w [img][/warn]



Zobacz profil


Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 380 1, 2, 3, 4, 5 ... 38  Następna strona
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
cron
Powered by phpBB © 2011 phpBB Group
Copyright © 2011 bada-WORLD.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie lub rozpowszechnianie jakiejkolwiek części serwisu (grafiki czy tekstów) bez zgody właściciela jest całkowicie zabronione.
Nasi partnerzy: TizenOs.com.pl | gsmManiaK.pl | Smitebuild.pl | PaladinsDecks.pl
phpBB SEO
| Forum o systemie Tizen Forum TizenOs.com.pl
smite wymagania | smite download