Nie jesteś zalogowany/zarejestrowany na tej stronie. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Aby się zarejestrować kliknij tutaj...


Ta strona korzysta z plików cookiesKorzystając z naszej strony internetowej wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu zapewnienia Ci wygody podczas jej przeglądania.
Rozumiem. Nie pokazuj w przyszłości.
Panel użytkownika
     

Nie masz konta? Zarejestruj
Zapomniałeś hasła? Przypomnij

Forum Tizen OS!
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 Optymalizacja plików ShpApp i FFS
1
Administrator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-12-28, 14:06
Online: 79d 6h 43m
Posty: 5930
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękowań: 1439
Podziękował: 556
Model: Lumka 1520
Firmware: W10M RS2
Operator: T-Mobile
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Liczymy: Nagroda za napisanie w swoim poście pełnego tysiąca. (3) Theme Designer: Twórca motywów dla systemu bada. Bada Moder: Specjalista od modyfikacji systemu bada. Newsman: Laur dla osób, które dbają, aby na forum były nowe tematy do dyskusji. Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. Uploader: Umieszcza nowe pliki w dziale Download. Tizen Expert: Ekspert w dziedzinie znajomości systemu Tizen.
Napisane: 2012-07-02, 12:53 
Witam ponownie.
W tym poradniku zajmiemy się usuwaniem zbędnych danych z plików ShpApp i FFS (FactoryFs). Porady te nie są trudne, więc mogą je wykonywać spokojnie początkujący o ile ściśle będą się trzymać podanych wskazówek. Co otrzymamy po wykonaniu poradnika?
Mniejszą wielkość Bady, więcej pamięci telefonu, szybsze wgrywanie MultiLoaderem i w niektórych przypadkach troszkę lepsze działanie systemu oraz bardziej dostosowany pod nasze preferencje system.

Poradnik ten skierowany jest dla telefonów Wave/Wave II i ewentualnie Wave 3 pracujących pod kontrolą Bada OS 2.0.


[center][size=150][b][color=#008000]Optymalizacja ShpApp[/color][/b][/size][/center]

Na początku zajmiemy się programami znajdującymi się w tym pliku.
1. Po rozpakowaniu pliku Shp przechodzimy do katalogu [b]Osp\Applications[/b].
2. W zależności od wersji systemu lub modyfikacji, znajdują się takie katalogi z programami:

[code]0rq06e23py - Komunikator
1xd3tvpnc5 - Music Hub
5zdx8bkb6w - Yahoo Messenger
8c59h50loa - GTalk
8d7uw8z551 - Samsung Apps
36cbr89p8t - Samsung Apps (drugi folder - odpowiedzialny za wyświetlanie informacji/licencji itp)
577yx64nrt - Caster
760n3w3202 - Messenger
2482tqy39g - Z7ClientEngine
kfdoqs63to - ChatON
rcz4775900 - Samsung Account
um3clj6k6j - Authenticator[/code]

3. Tutaj możemy zdecydować co zrobić.

a) Jeśli decydujemy się pousuwać programy - nie ma sprawy, lecz jeśli chcemy zachować Samsung Apps, to oprócz wiadomych 2 katalogów (8d7uw8z551, 36cbr89p8t) musimy zachować dodatkowo folder [b]rcz4775900[/b] i [b]um3clj6k6j[/b]. No chyba, że chcemy nie móc się zalogować na nasze konto Samsung lub mieć problemy z instalacją lub zachowaniem w Pobranych kupionych/pobranych aplikacji.

b) Nie usuwając żadnych aplikacji i tak możemy je zoptymalizować. Jeśli wykonaliśmy poradę A, zróbmy tą też, gdyż i z folderów Samsung Apps możemy jeszcze coś pousuwać. Co usuniemy? Pliki językowe oraz grafiki dla ekranów z rozdzielczością niższą niż 480x800. Nie będę tu pokazywał jak usuwać te pliki z każdego folderu gdyż analogicznie postępujemy w pozostałych. Poradę pokażę na przykładzie katalogu [b]8d7uw8z551[/b] (Samsung Apps).

b1. Otwieramy ten folder i przechodzimy do katalogu [b]Res[/b].
b2. Pliki językowe znajdują się w plikach [b].xml[/b]. Pierwsze 3 litery w nazwie pliku oznaczają język. Usuwamy języki jakie chcemy.
b3. Grafiki znajdują się w 3 folderach: [b]ScreenDensity-High[/b], [b]Low[/b] i [b]Middle[/b]. Możemy usunąć foldery Low i Middle oraz 2 ikony znajdujące się w folderze Res: [b]Kona_HVGA.png[/b] i [b]splash_HVGA.jpg[/b].

W folderze Res po naszych modyfikacjach powinny zostać:
[code]
ScreenDensity-High
Kona.png
Kona_WVGA.png
KonaConfig.ini
splash_WVGA.jpg i wybrane pliki językowe[/code]

W niektórych folderach programów mogą się znajdować katalogi mające w nazwie rozdzielczość ekranu. O ile nie jest to 480x800 możemy je usuwać. Pamiętać musimy jeszcze, że WVGA to inaczej rozdzielczość 480x800 więc nie wolno nam usuwać żadnych grafik które w nazwie posiadają ten ciąg liter.

3. Wróćmy teraz do głównego katalogu pliku ShpApp i otwórzmy folder [b]AppEx[/b]. Z niego możemy bez problemów usunąć katalog [b]Sys[/b].

Teraz możemy zapisać Wave Remakerem efekt prac i sprawdzić modyfikacje w działaniu.


[center][size=150][color=#008000][b]Optymalizacja FFS[/b][/color][/size][/center]

1. Usuwanie Widgetów:
Przechodzimy do [b]AppEx\Sys\Widget[/b] i usuwamy całą zawartość katalogu Widget. Chyba, że chcemy zachować jakieś widgety, to usuwamy te których nie chcemy.

2. Usuwanie/zmienianie/dodawanie motywów:
Motywy znajdują się w katalogu [b]Theme[/b] ([b]AppEx\Sys\Theme[/b]). Tutaj możemy wykonywać wszelkie działania z motywami.

3. Pliki, dzwonki, tapety:
Dane te znajdują się w katalogu [b]Media[/b] ([b]SystemFS\Media[/b]). W folderze [b]Images[/b] znajdują się tapety - możemy usunąć je lub zmienić.
[color=#BF0000]Ważne - standardowo system używa grafik [b]Wallpaper 01.jpg[/b] i [b]Wallpaper 02.jpg[/b]. Więc jeśli chcemy je podmienić, musimy nadać im te dwie nazwy.[/color]

- W folderze [b]Others[/b] znajduje się plik pdf z licencją - możemy go usunąć.
- W folderze [b]Sounds[/b] znajdują się katalogi:
[code]Alert tones - dźwięki powiadomień
Ringtones - dzwonki[/code]
Możemy z tymi dźwiękami zrobić co chcemy ale pamiętać musimy, że system standardowo używa dzwonka [b]Samsung tune.mp3[/b] i dźwięków powiadomień [b]Cloud.wav[/b] oraz [b]Haze.wav[/b].

4. Inne niepotrzebne dane

A) Mini widgety z Bady 1.2:
Przechodzimy do katalogu [b]MediaSet/Idle[/b] i usuwamy z niego katalogi [b]miniWidget[/b] i [b]openWidget[/b]

B) Niepotrzebne pliki z Dolfina:
Przechodzimy do katalogu [b]SystemFS\User\Br[/b] i usuwamy:
- w folderze [b]Error[/b] niepotrzebne pliki językowe i w głównym katalogu pliki:
[code]Dolfin_logo_H_240400.jpg
Dolfin_logo_V_240400.jpg
dolfinconfig_osp_240.ini
dolfinconfig_shp_240.ini[/code]

C) Inne:
1. Przechodzimy do katalogu [b]OspSys[/b] ([b]SystemFS\User\OspSys[/b]). W folderze [b]Ad[/b] pozostawiamy pliki:

[img]http://zapodaj.net/images/534a0143ec01e.jpg[/img]

2. Z folderu [b]AppControls[/b] usuwamy folder [b]SnsAuth[/b] i w katalogu [b]OspSys[/b] usuwamy jeszcze folder [b]Commerce[/b].
3. Przechodzimy do katalogu [b]SystemFS\User\OspSys\Locations\Controls[/b] i z tamtąd usuwamy dwa foldery: [b]HVGA[/b] i [b]WQVGA[/b].

Kompresujemy Wave Remakerem plik i sprawdzamy efekt pracy.

[color=#BF0000]UWAGI:
> W przypadku pliku FactoryFS aby dokonane zmiany zadziałały, należy wgrać cały system od nowa.
> Modyfikacje te stosuję w swoich softach
> Wszelkie modyfikacje wykonujemy na własną odpowiedzialność![/color]


Ostatnio edytowano 2012-07-16, 17:07 przez Danielos, łącznie edytowano 1 raz

Zobacz profil Gadu-Gadu

Podziękowania przyznane za post: 6

 Optymalizacja plików ShpApp i FFS
2
Administrator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-12-28, 14:06
Online: 79d 6h 43m
Posty: 5930
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękowań: 1439
Podziękował: 556
Model: Lumka 1520
Firmware: W10M RS2
Operator: T-Mobile
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Liczymy: Nagroda za napisanie w swoim poście pełnego tysiąca. (3) Theme Designer: Twórca motywów dla systemu bada. Bada Moder: Specjalista od modyfikacji systemu bada. Newsman: Laur dla osób, które dbają, aby na forum były nowe tematy do dyskusji. Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. Uploader: Umieszcza nowe pliki w dziale Download. Tizen Expert: Ekspert w dziedzinie znajomości systemu Tizen.
Napisane: 2012-07-02, 12:59 
Ciekawe tylko dlaczego, pomimo że jestem autorem tego tematu, nie mam go w swoich tematach i pierwszy post napisał niby Gość a po lewej stronie jest, że ja... chyba musiałem natrafić na jakiś błąd po stronie serwera...


Ostatnio edytowano 2012-07-02, 13:02 przez Danielos, łącznie edytowano 1 raz

Zobacz profil Gadu-Gadu


 Optymalizacja plików ShpApp i FFS
3
EXPERT MEMBER!
Dołączył(a): 2011-12-20, 19:03
Online: 93d 23h 24m
Posty: 3635
Podziękowań: 1106
Podziękował: 993
Operator: dan
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Liczymy: Nagroda za napisanie w swoim poście pełnego tysiąca. (3) Liczymy (Obrazki): Nagroda za napisanie postu zawierającego obrazek z liczbą 500, 1000, itd. Newsman: Laur dla osób, które dbają, aby na forum były nowe tematy do dyskusji. Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. Uploader: Umieszcza nowe pliki w dziale Download. S.O.O.A: Specjalne odznaczenie od Administracji
Napisane: 2012-07-02, 13:01 
dzięki za poradnik, może kiedyś się sam przysiądę nad modem jakiegoś softu :D

_________________
dan


Zobacz profil


 Optymalizacja plików ShpApp i FFS
4
Staż: 35%
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2012-04-05, 15:34
Online: 2d 22h 14m
Posty: 52
Podziękowań: 3
Podziękował: 3
Model: Wave 3 (S8600)
Firmware: LC3_LC2
Operator: ERA (T-Mobile :/ )
Napisane: 2012-08-17, 13:43 
Mam problem albo nie wiem :/

Wrzucam plik .ffs do waveremaker'a i potem usuwam co moge i dodaje co chce. Następnie chce to zapisać i biore save as app. pfs. i ffs. file i pokazuje mi plik bez rozszerzenia :/

Może ktoś napisać jak zapisuje się plik, aby można go było wgrać z softem full ????



Zobacz profil


 Optymalizacja plików ShpApp i FFS
5

Napisane: 2012-08-17, 13:46 
[b]zinedine11[/b],
przy zapisywaniu rozszerzenie jest a jak nie to daj na końcu kropkę i się pojawi





 Optymalizacja plików ShpApp i FFS
6
Staż: 35%
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2012-04-05, 15:34
Online: 2d 22h 14m
Posty: 52
Podziękowań: 3
Podziękował: 3
Model: Wave 3 (S8600)
Firmware: LC3_LC2
Operator: ERA (T-Mobile :/ )
Napisane: 2012-08-17, 14:16 
Wziąłem kliknąłem save as app ffs i zapisał mi. Następnie kliknąłem na plik i dodałem na końcu kropke i wcisnąłem ENTER, a plik mi zniknął :o
Potem biore wstecz i wracam do tego folderu i jest plik bez kropki. Ja już nie rozumiem :( :(



Zobacz profil


 Optymalizacja plików ShpApp i FFS
7

Napisane: 2012-08-17, 14:20 
[b]zinedine11[/b],
trzeba przy zapisywaniu dodać rozszerzenie :D




Autor postu otrzymał podziękowanie

 Optymalizacja plików ShpApp i FFS
8
Staż: 35%
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2012-04-05, 15:34
Online: 2d 22h 14m
Posty: 52
Podziękowań: 3
Podziękował: 3
Model: Wave 3 (S8600)
Firmware: LC3_LC2
Operator: ERA (T-Mobile :/ )
Napisane: 2012-08-17, 15:54 
Łiiiii teraz jest OK :D :D

Dzięki Wielkie :D
Mam nadzieje,że można będzie go wgrać bez obaw ...

-- 2012-08-17, 15:30 --

Hmm,a jak chce go wgrać to pisze mi [u][b]can not load Factory FS [/b][/u]binary
Hmm i co z tym zrobić ?? :(



Zobacz profil


 Optymalizacja plików ShpApp i FFS
9
Administrator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2011-12-28, 14:06
Online: 79d 6h 43m
Posty: 5930
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękowań: 1439
Podziękował: 556
Model: Lumka 1520
Firmware: W10M RS2
Operator: T-Mobile
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Liczymy: Nagroda za napisanie w swoim poście pełnego tysiąca. (3) Theme Designer: Twórca motywów dla systemu bada. Bada Moder: Specjalista od modyfikacji systemu bada. Newsman: Laur dla osób, które dbają, aby na forum były nowe tematy do dyskusji. Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. Uploader: Umieszcza nowe pliki w dziale Download. Tizen Expert: Ekspert w dziedzinie znajomości systemu Tizen.
Napisane: 2012-08-17, 16:03 
[b]zinedine11[/b], spróbuj jeszcze raz zapisać :)



Zobacz profil Gadu-Gadu


 Optymalizacja plików ShpApp i FFS
10
Staż: 35%
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2012-04-05, 15:34
Online: 2d 22h 14m
Posty: 52
Podziękowań: 3
Podziękował: 3
Model: Wave 3 (S8600)
Firmware: LC3_LC2
Operator: ERA (T-Mobile :/ )
Napisane: 2012-08-17, 16:27 
próbowałem już kilka razy i dalej wyskakuje ten błąd... :/



Zobacz profil


Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
cron
Powered by phpBB © 2011 phpBB Group
Copyright © 2011 bada-WORLD.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie lub rozpowszechnianie jakiejkolwiek części serwisu (grafiki czy tekstów) bez zgody właściciela jest całkowicie zabronione.
Nasi partnerzy: TizenOs.com.pl | gsmManiaK.pl | Smitebuild.pl | PaladinsDecks.pl
phpBB SEO
| Forum o systemie Tizen Forum TizenOs.com.pl
smite wymagania | smite download