Nie jesteś zalogowany/zarejestrowany na tej stronie. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Aby się zarejestrować kliknij tutaj...


Ta strona korzysta z plików cookiesKorzystając z naszej strony internetowej wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu zapewnienia Ci wygody podczas jej przeglądania.
Rozumiem. Nie pokazuj w przyszłości.
Panel użytkownika
     

Nie masz konta? Zarejestruj
Zapomniałeś hasła? Przypomnij

Forum Tizen OS!
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1
 Grafik szuka kodera to wspolnych projektow - Indie Games
1
Staż: 0%
Dołączył(a): 2016-07-04, 23:01
Online: 1m
Posty: 1
Napisane: 2016-07-04, 23:02 
Dzień dobry,

Jeżeli jest to dział nieodpowiedni, z góry przepraszam i proszę o przeniesienie.

Jestem grafikiem komputerowym który poszukuje kodera/programisty do wspólnych projektów. Zainteresowanych proszę o jak najszybszy kontakt.

Postaram się krotko i zwięzłe wytłumaczyć kogo i do jakich celów poszukuje, by nie zabierać waszego cennego czasu.

[b]Kogo szukam?[/b]

Programistę-geniusza który umie kodować gry na platformy mobilne iOS i Android (dobrze by było gdyby tez umila troszeczkę więcej z zakresu programowania, w razie gdyby pomysły wypaliły i byśmy zaczęli robić bardziej rozwinięte gry do których trzeba by było umieć konfigurować serwery by umożliwić graczom opcje multiplayer)

[b]Do jakiego celu?[/b]

Tworzenie gier na platformy mobilne iOS i Android, gry w stylu Indie Games (np. Hyper Light Drifter), czyli dla wielbicieli pixel'ówek w stylu legendarnych pokemonów na gameboy'a, pixel mmorpg typu Tibia, czy chociażby gier w stylu Flappy Birds, Redungeon, Little Raiders, Leap Day, Silly Sausage czy tez ComboQuest2 (proszę sobie sprawdzi te gry dla pewności ze podzielamy ta sama wizje) które mimo ze ani grafiką (wyśmienity pixel art) ani skomplikowaniem gry nie grzeszą, a mimo to wciąż zajmują pozycje top 10 zarówno na Androidzie jak i na iOS.

[b]Plan podejścia?[/b]

Zaczniemy najprostszymi grami typu One Tap Games, które nie wymagają ani dużych nakładów prac z zakresu grafiki, ani tym bardziej z zakresu kodowania, gdyż sprowadzają się do jednej opcji - jednego kliknięcia - i nie maja końca, ponieważ levele są generowane losowo, dopóki gracz nie przegra. Dobrym przykładem takich gier jest Flappy Birds, który swego czasu był szałem, mimo ze składał się zaledwie z 5u spirit'ow graficznych i jednej opcji, a mimo to w czasach świetności generował dla twórcy ponad 50 tysięcy dolarów zysku z reklam miesięcznie. Dlaczego? A no dlatego ze tak jak już wspomniałem, gry typu One Tap, nie wymagają dużych nakładów prac z żadnego z zakresów. Szacuje ze stworzenie takiej gry nie zajmie nam więcej niż miesiąc czasu a nie ma sensu startować z czymś dużym, co może okazać się fiaskiem, a pochłonie ogromne zasoby prac i pieniędzy. Proponowałbym taktykę szybkiego ataku - wypuszczamy kilka prostych gier typu One Tap, i jeżeli wygenerują zyski oraz staną się popularne, będziemy inwestować nasz czas i część zarobionych pieniędzy w coraz to bardziej skomplikowane projekty, zarówno graficznie jak i programistycznie.

Reasumując, plan jest bardzo prosty - wypuszczamy jak najszybciej i jak najwięcej prościutkich projektów które robią w dzisiejszych czasach furorę (myślę ze to chyba znak czasów w których żyjemy, ludzie żyją szybciej i chcą szybkich i prostych gierek nad którymi nie muszą myśleć, byle by pograć sobie w poczekalni u doktora, lub na wykładach na studiach), jeżeli gry okażą się sukcesem i wygenerują zyski, idziemy stopniowo w coraz to bardziej wymagające i dopracowane projekty, jednak nadal zachowując aspekt Pixel Art'ow - takie gry są wieczne, ponieważ każdy kochał game boy'owe gierki, a teraz każdy ma game boy'a na komórce, który daje nam o wiele więcej możliwości rozwoju w przyszłości niż jego poprzednik.

Zyskami proponuje dzielić sie po połowie, a część z nich inwestować w kolejne kreacje które będą wymagały coraz to większych nakładów prac i pieniędzy - w taki sposób można się dorobić na prawdę fajnych pieniędzy i przy okazji dostarczyć zabawy tysiącom użytkowników mobilnych.

Jeśli chodzi o Strony internetowe, logo, spirity gier i wszystko inne co dotyczy aspektu wizualnego i graficznego - pozostaw to mi.

[b]Co zaś Ty powinieneś umieć jeśli chcesz się zgłosić do współpracy?[/b]

Tak jak juz powiedziałem wcześniej, poszukuje programisty-geniusza który umie programować gry na platformy mobilne iOS i Android, oraz nie straszne mu są wyzwania i znajomości również innych języków programistycznych, ponieważ w przyszłości, jeżeli nasze One Tap Game'y osiągną sukces, zamierzam pójść w multiplayer'y które będą wymagały znajomości trochę bardziej skomplikowanego środowiska programistycznego. Dobrze by było gdybyś był fanem takich gier i podzielał ta sama pasje - wierze ze gdy coś chce się robić dobrze, trzeba to najpierw lubić.

Prace jestem wstanie zacząć natychmiast - mam bardzo dużo pomysłów na gry, zarówno te proste na start jak i te skomplikowane na potem, które maja duży potencjał. Jeżeli Ty również jesteś wielbicielem gier typu Indie i masz swoje wizje, jesteś bardziej niż mile widziany, im więcej pomysłów tym lepiej i możemy pracować zarówno nad Twoimi projektami jak i nad moimi.

Zainteresowanych proszę o kontakt pod poniższym adresem mailowym lub na pm:

madapesdevourer@gmail.com

Prosiłbym o wzmiankę o doświadczeniu z dziedziny programowania w mailu jeżeli jest to możliwe oraz o tym jak Ty widzisz ta współpracę.

Z góry dziękuję za uwagę i czas,

Pozdrawiam serdecznie,
Pan MAD.



Zobacz profil


Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
cron
Powered by phpBB © 2011 phpBB Group
Copyright © 2011 bada-WORLD.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie lub rozpowszechnianie jakiejkolwiek części serwisu (grafiki czy tekstów) bez zgody właściciela jest całkowicie zabronione.
Nasi partnerzy: TizenOs.com.pl | gsmManiaK.pl | Smitebuild.pl | PaladinsDecks.pl
phpBB SEO
| Forum o systemie Tizen Forum TizenOs.com.pl
smite wymagania | smite download