Nie jesteś zalogowany/zarejestrowany na tej stronie. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Aby się zarejestrować kliknij tutaj...


Ta strona korzysta z plików cookiesKorzystając z naszej strony internetowej wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu zapewnienia Ci wygody podczas jej przeglądania.
Rozumiem. Nie pokazuj w przyszłości.
Panel użytkownika
     

Nie masz konta? Zarejestruj
Zapomniałeś hasła? Przypomnij

Forum Tizen OS!
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 212 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona
 Co Cię denerwuje w Twoim Wave?
1
Staż: 15%
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-07-03, 15:25
Online: 6d 3h 56m
Posty: 24
Podziękowań: 2
Podziękował: 4
Napisane: 2010-07-11, 09:38 
Mam chęć kupić sobie SW. Chciał bym się dowiedzieć co w nim jest nie tak



Zobacz profil


 
2
Staż: 10%
Dołączył(a): 2010-07-16, 12:33
Online: 5h 55m
Posty: 14
Podziękowań: 1
Podziękował: 1
Napisane: 2010-07-16, 12:38 
W menu, żeby coś kliknąć trzeba poczekać aż ikonki się zatrzymają. Troche wnerwiające, bo często o tym zapominam i klikam po 3 razy. To samo się tyczy Cover Flow.
Miniaturki zdjęć są bardzo brzydkie. Tak nieestetycznie rozciągnięte.
Dodatkowo slot kart pamięci jest...pod baterią!

Ale, żeby Cię to nie zniechęciło! Wave to kawał świetnego sprzętu! Genialny system. Bardzo szybki i sprawny. Genialny wyświetlacz Super AMOLED. Te kąty widzenia, kolory i czerĂą! Cuuuudoooo.
No - telefon wspaniały. Dodatkowo zdobywa on coraz większą popularność. Wkrótce Samsung Apps będzie pękał w szwach (moim zdaniem :) ).
Nie ma co się zastanawiać - bierz! :jupi:



Zobacz profil


 
3
Staż: 0%
Dołączył(a): 2010-07-23, 07:14
Online: 0s
Posty: 1
Model: Wave S8500
Firmware: JJ9
Operator: Orange
Napisane: 2010-07-23, 07:19 
Ma prośbę, aby posiadacze Wave'a ustosunkowali się do informacji z tej recenzji
[code]http://smartmobile.pl/samsung-bada-os-–-5-argumentow-za-i-5-przeciw[/code]

Pomoże to mi podjąć decyzję czy decydować się na Samsunga z Bada OS, czy raczej iść w kierunku telefonu z Androidem.

Z góry dziękuję.

[size=75][color=red]//Koduj linki
//Matej[/color][/size]


Ostatnio edytowano 2010-07-23, 09:57 przez Achilleus, łącznie edytowano 1 raz

Zobacz profil


 
4
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-06-18, 23:11
Online: 57d 23h 13m
Posty: 1925
Lokalizacja: Polska?
Podziękowań: 230
Podziękował: 12
Model: Wave&WaveM
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. bada-os.info: Administrator oraz redaktor bloga bada-os.info
Napisane: 2010-07-23, 11:31 
[b]1. Ograniczona wielozadaniowość[/b] - po części jest to prawda, jednakże na razie i tak nie znalazłem aplikacji, z których musiałbym korzystać na raz. Myślę, że do czasu, kiedy takie powstaną i będą w SamsungApps zostanie to już poprawione - nowsze wersje oprogramowania.

[b]2. Zamknięty system[/b] - to chyba nie ma znaczenia w jakich telefonach ma występować, bo raczej chodzi o Wave'a.

[b]3. Ograniczona personalizacja interfejsu[/b] - prawda. Ale jak to jest w tamtym artykule - na to potrzeba czasu i pewnie i to się zmieni :)

[b]4. Niewielki wybór aplikacji[/b] - prawda. Jednakże w ciągu półtorej miesiąca(artykuł pisany 4.06) powstało ponad 300nowych aplikacji. Jest ich teraz 541, więc jak na nowość, tempo w jakim przybywają nie jest złe.

[b]5. Brak wspierających usług w chmurze[/b] - chyba też prawda. Nie jestem pewien :P

_________________
[url=http://tizenlog.pl][img]https://dl.dropboxusercontent.com/u/2973076/logo.png[/img][/url]


Zobacz profil Gadu-Gadu


 
5
Staż: 10%
Dołączył(a): 2010-07-26, 22:24
Online: 54m
Posty: 20
Napisane: 2010-07-26, 22:38 
No i czytając opinie innych użytkowników SW bateria... może i trzyma długo (pod warunkiem że się nie "bawisz") ale wskaźnik to tragedia raz mi pokazuje 87% za dwie godziny 92% a za 5 min 71%. Ale ogólnie sprzęt najlepszy jaki do tej pory miałem. Jak narazie nie zamierzam zmieniać :)

_________________
pieprzyĂŚ "qasq" z... innego forum


Zobacz profil


 
6
Staż: 5%
Dołączył(a): 2010-07-01, 21:03
Online: 2m
Posty: 9
Podziękowań: 1
Napisane: 2010-07-27, 23:20 
Wskaznik baterii byl problemem przy poprzednich, starszych wersjach oprogramowania telefonu.
Generalnie starsze wersje softu pochlanialy baterie niemilosiernie (odczulem to na wlasnej skorze, nic nie robienie na telefonie a bateria i tak znikala w 24 godziny).

Wgranie F1 i nowszego calkowicie wyeliminowala powyzsze dwa problemy, takze o to bym sie nie bal. Wave ma doskonaly czas czuwania jak na smartfon natomiast wykorzystujac jego pelen potencjal spowoduje w miare szybkie zuzycie baterii.

Nie zmienia to faktu, ze i tak Wave moze poszczycic sie relatywnie najlepsza ekonomia, jesli chodzi o efektywnosc wykorzystania baterii, GSMarena poddala go jakis czas temu testowi i otrzymali rewelacyjne wyniki:

[code]http://blog.gsmarena.com/the-king-is-dead-long-live-the-king-samsung-s8500-wave-is-the-new-battery-life-champion/[/code]

Te wyniki zostaly przebite jedynie przez najnowszego Iphone'a, co swoja droga jest zaskakujacym wynikiem jesli wezmiemy pod uwage fakt, ze apple wykorzystuje przeciez bardziej pradozerny ekran LCD, co ma niemaly wplyw na baterie:

[code]http://blog.gsmarena.com/iphone-4-battery-life-test-is-over-%E2%80%93-turns-out-undisputed-video-playback-champ/[/code]

Odpowiadajac zas na pytanie, w moim Wavie denerwuja mnie:

- Przy spadnieciu wskaznika baterii ponizej 10%, telefon wpada w tryb oszczedzania energii i ogranicza funkcjonalnosc telefonu (nie mozna uzywac kamery, odtwarzac filmy, sluchac muzyki, sciemnia ekran itp). Nie da sie tego wylaczyc,
- Co pare minut wkurzajacym dzwiekiem przypomina o niskim poziomie baterii. Nie da sie tego wylaczyc,
- Obudowa jest dosyc sliska i oczywiscie cienka, latwo moze wyslizgnac sie z dloni co pare razy mi sie juz prawie zdarzylo,
- Malo sensownych i uzytecznych aplikacji poki co, ale to nie wada telefonu aczkolwiek cos, co mnie w nim troche wkurza.

Poza tym jest wszystko OK i polecilbym go z czystym sumieniem.
[color=red]
//Koduj linki w znaczniki [ CODE ]
//Matej[/color]


Ostatnio edytowano 2010-07-27, 23:30 przez un hombre, łącznie edytowano 1 raz

Zobacz profil


 
7
Staż: 0%
Dołączył(a): 2010-08-18, 19:21
Online: 0s
Posty: 2
Napisane: 2010-08-18, 19:45 
Mała ilość aplikacji i niedopracowany lub ograniczony w wielu miejscach interfejs systemu:

- T9, cyz można go wogóle wyłączyć?
- widok wyświetlania smsów w konwersacji ucina długie wiadomości i czasami wyświetla niepoprawnie wiadomości z vcard
- raporty sms - przychodzą jako zwykłe sms'y, które trzeba przeczytać ;/ np. w nokii wpadają do oddzielnej skrzynki a po wysłaniu wiadomości po prostu pojawia się na chwilkę dymek z informacją że sms został dostarczony
- czytam sms'a blokuje telefon, dostaję nową wiadomość, przeciągam puzelek i co? zamiast nowej wiadomość pokazuje sięstara
- Exchange Active sync, który cały czas pokazuje mi, że mam nieprzeczytanie 7 maili z przed miesiąca i nie pobiera nowych ;/
- brak synchronizacji wielu kalendarzy z Gmail
- brak synchronizacji kontaktów z Gmail
- Samsung Kies, który na pokazuje, że Wave to neiznane urządzenie ;/ (Win 7 x64 i win vista x32 )
- brak możliwości wysyłania smsów z kompa (szybciej się pisze na klawiaturze)
- podczas podłączenia telefonu przez USB trzeba zamknąć wszystkie aplikacje (niestety łącznie z widgetami ;/ )
- brak obsługi flasha w przeglądarce
- brak zaawansowanych opcji konfiguracji sieci takich jak priorytet sieci + np. ustawienia łącz się tylko z internetem jeśli jesteś w sieci 3G (opcje przydatne przy wszelkiego rodzaju synchronizacjach, które odbywają się automatycznie w tle)


[quote][color=darkred]- podczas podłączenia telefonu przez USB trzeba zamknąć wszystkie aplikacje (niestety łącznie z widgetami ;/ )[/color][/quote]
[color=red]//Zostało to poprawione w najnowszej wersji oprogramowania ;)
//Matej[/color]

[size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 2010-08-19, 11:25[/i] ][/size]
dzięki za info Matej, chodź nadal lista pozostaje długa ;/

dodam jeszcze.
- brak możliwości zabezpieczenia skrzynki sms hasłem
- brak kontekstowego wyszukiwania kontaktów w książce

[size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 2010-08-19, 11:43[/i] ][/size]
T9 jednak można wyłączyć (trzeba przytrzymać przycisk zmiany języka)


Ostatnio edytowano 2010-08-18, 19:51 przez Panel, łącznie edytowano 2 razy

Zobacz profil


 
8
Staż: 0%
Dołączył(a): 2010-08-15, 22:14
Online: 2h 22m
Posty: 4
Napisane: 2010-08-20, 21:06 
no cóż nie od razu Rzym zbudowano przypomnę ze w pierwszym iPhonie nie było kopiuj w klej a w androidzie nie można było nic wysłać przez bluetooth.



Zobacz profil


 
9
Staż: 5%
Dołączył(a): 2010-08-16, 17:17
Online: 33m
Posty: 12
Napisane: 2010-08-31, 13:02 
Dokładnie zapewne system BADA dopieszczą aktualizacjami i będzie numer 1 na świecie bo jak na nowy system to ja dużo wad nie zauważyłem a jakie znalazłem to może napiszę w innym poście :)



Zobacz profil


 
10
Staż: 0%
Dołączył(a): 2010-08-18, 19:21
Online: 0s
Posty: 2
Napisane: 2010-08-31, 14:00 
Tu się zgadzam jak na nowy system jest całkiem nieźle dopracowany. Miejmy nadzieje, że samsung mocno skupi się na dopieszczaniu systemu ;]



Zobacz profil


Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 212 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
cron
Powered by phpBB © 2011 phpBB Group
Copyright © 2011 bada-WORLD.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie lub rozpowszechnianie jakiejkolwiek części serwisu (grafiki czy tekstów) bez zgody właściciela jest całkowicie zabronione.
Nasi partnerzy: TizenOs.com.pl | gsmManiaK.pl | Smitebuild.pl | PaladinsDecks.pl
phpBB SEO
| Forum o systemie Tizen Forum TizenOs.com.pl
smite wymagania | smite download