Nie jesteś zalogowany/zarejestrowany na tej stronie. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Aby się zarejestrować kliknij tutaj...


Ta strona korzysta z plików cookiesKorzystając z naszej strony internetowej wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu zapewnienia Ci wygody podczas jej przeglądania.
Rozumiem. Nie pokazuj w przyszłości.
Panel użytkownika
     

Nie masz konta? Zarejestruj
Zapomniałeś hasła? Przypomnij

Forum Tizen OS!
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 102 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna strona
 Re: Odtwarzacz Muzyki w Samsung Wave!!
21
EXPERT MEMBER!
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-10-08, 12:56
Online: 12d 13h 21m
Posty: 1124
Lokalizacja: Supraśl
Podziękowań: 45
Podziękował: 6
Model: Lg L9/Nokia 5300
Firmware: 4.1.2
Operator: Play,Orange,A 2,Lyca
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Dobroczyńca: Odznaczenie za pomoc dla Forum
Napisane: 2010-11-15, 20:12 
A mi te słuchawki są ok ale nie jestem jakimś audiofilem,wcześnie używałem ale w odtwarzaczu mp4 creativa -ep630 i jakoś mi nie przypadły do gustu często z uszu wypadały,duży bass nie przepadam za tym.



Zobacz profil Gadu-Gadu


 Re: Odtwarzacz Muzyki w Samsung Wave!!
22
Staż: 15%
Dołączył(a): 2010-11-13, 12:35
Online: 3h 26m
Posty: 26
Model: S8500
Firmware: JH1
Operator: Play
Napisane: 2010-11-15, 20:30 
Coolwave -> Wave, jak na telefon, ma dość dobre przetworniki. Ze swojej strony mogę polecić słuchawki douszne firmy Phonak - Audeo PFE 112. Niestety nie kosztują 100zł ;) Te, do których podałeś linka, to zwykłe słuchawki - cudów nie bedziesz miał. Ciężko mi coś powiedzieć bez słuchania ich, ale raczej nie będą lepsze niż te, które dostałeś w zestawie z Wave'm. Nie jest tak ważne jakie przenoszą pasmo, ale jak wygląda charakterystyka ich pasma. Do 100zł nie znajdziesz nic, co będzie grało "poprawie". Po prostu to zalezy od gustu. Możesz trafić na takie słuchawki za 40zł, które będą tak podbijały dół pasma (bas), że powiesz, że wg Ciebie to brzmi dobrze i takie za 40zł brzmią wg Ciebie lepiej niż kolegi za 400zł ;) W tej cenie szału niestety nie będzie, możesz wybrać sobie dowolne słuchawki. Ewentualnie zobacz może jakieś Sennheisery do 100zł.

Widzisz - według mnie Wave gra bardzo głosno, w domu słucham na nim muzyki na poziomie 4-5 i to jest dla mnie optymalne - ale może mam coś z uszami, bo moja kobieta słucha np na poziomie 8.



Zobacz profil


 Re: Odtwarzacz Muzyki w Samsung Wave!!
23
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-09-09, 22:55
Online: 67d 8h 42m
Posty: 1531
Lokalizacja: Poznań
Podziękowań: 236
Podziękował: 204
Model: S8500 sgs3
Firmware: KF3, 4.1.2
Operator: Play
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Liczymy: Nagroda za napisanie w swoim poście pełnego tysiąca. (2)
Napisane: 2010-11-15, 20:42 
Audeo to bardzo dobre słuchawki jednak nie nadają się za bardzo na wave bo słuchawki i telefon prezentują brzmienie pozbawione mocnej podstawy basowej a to robi jeszcze większą dziurę w tym paśmie . Za ok 100zł do wave celowałbym w NuForce NE6, MEElectronics M9 (M9P z mikrofonem) , A-jays one , ewentualnie philips SHE9800 (to samo co sony Ex-85 ale lepiej wykonane i nie natniesz się na podróbki) .

[color=#FF0000]//wojtas: Wave [b]nie obsługuje[/b] MEElectronics M9P, natomiast działa z MEElectronics M9 (wersja bez pilota)[/color]



Zobacz profil


 Re: Odtwarzacz Muzyki w Samsung Wave!!
24
Staż: 15%
Dołączył(a): 2010-11-13, 12:35
Online: 3h 26m
Posty: 26
Model: S8500
Firmware: JH1
Operator: Play
Napisane: 2010-11-15, 21:17 
Mam Audeo i z Wave'm grają ok, grają "lepiej" niż te standardowe i lepiej niż Sennheisery HD. Wiadomo, ze takie słuchawki to nie klocki Genelec za 20 tys zł w pomieszczeniu zaadaptowanym akustycznie ;) Ten telefon ma lepsze przetworniki niż zaintegrowane karty dźwiękowe w laptopach. Jasne, ze szału nie będzie jeżeli nawet podłączysz klocki za 20 tys zł pod laptopa, ale mówimy tu o zupełnie innym przedziale cenowym - 400zł. Słuchawki w tym przedziale cenowym nie wymagają jakichś szczególnych kombinacji. Ich pasmo jest dość płaskie z tego co pamiętam - do 400zł ciężko o lepsze.



Zobacz profil


 Re: Odtwarzacz Muzyki w Samsung Wave!!
25
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-09-09, 22:55
Online: 67d 8h 42m
Posty: 1531
Lokalizacja: Poznań
Podziękowań: 236
Podziękował: 204
Model: S8500 sgs3
Firmware: KF3, 4.1.2
Operator: Play
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Liczymy: Nagroda za napisanie w swoim poście pełnego tysiąca. (2)
Napisane: 2010-11-15, 22:04 
Nie piszę, że audeo to kiepskie słuchawki (najlepsze w swoim przedziale cenowym chodź ich prezentacje nie każdy polubi ze względu na bardzo łagodne brzmienie, małą ilość basu i specyficzne brzmienei armatury) ale chodzi o "zgranie" . Wave gra chłodno i analitycznie (lecz bardzo dobrze) audeo to chłodny dźwięk ze słodką średnicą . Tak czy inaczej w jednych i drugich basu nie ma za wiele dlatego lepiej dopasować coś innego jeśli jest taka możliwość ;) .



Zobacz profil


 Re: Odtwarzacz Muzyki w Samsung Wave!!
26
Staż: 15%
Dołączył(a): 2010-11-13, 12:35
Online: 3h 26m
Posty: 26
Model: S8500
Firmware: JH1
Operator: Play
Napisane: 2010-11-15, 22:41 
No tak, bo ja wyszedłem z założenia, że dobrze gra coś, co nie podbija pasm i ma względnie płaską charakterystykę. Ale to jest to, o czym pisałem wyżej - jeden lubi "dzwon" w dole pasma i dla niego takie słuchawki będą najlepsze. Wave gra tak, jak gra cyfra. "Chłodno i analitycznie" gra chyba 95% przenośnych mp3-jek. Słyszałeś kiedyś cyfrę miekką jak analog? Absolutnie Cie nie atakuję, ale cyfra nigdy nie będzie miekka i analogowa. Tu chodzi głównie o preferencje - nic więcej. Bo przecież dobrze zmasterowana płyta sprzed kilkunastu lat jak np. Pink Floyd brzmi tak soczyście bez żadnego grzebania w eq i kombinowania, że szok. Ja nigdy nie podbijam eq gdy słucham gotowego materiału - nie potrzbuję. Ktoś już kiedyś to zmasterował, poustawiał pasma tak, żeby to brzmiało maksymalnie neutralnie i zarazem soczyście. Ale jeżeli ktoś lubi dokopane pasma a nie naturalne odwzorowanie dźwięku to jego osobista preferencja. Udzialając się w temacie obrałem złą tezę, że dobre brzmienie = najbardizej naturalne brzmienie i jego odwzorowanie. Można iść Twoim tokiem rozumowania i znaleźć słuchawki, które są bardziej 'basowe' i to jakoś będzie - powiedzmy - kompensować brak tego basu w Wave'ie - ale dla mnie to półśrodek.



Zobacz profil


 Re: Odtwarzacz Muzyki w Samsung Wave!!
27
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-09-09, 22:55
Online: 67d 8h 42m
Posty: 1531
Lokalizacja: Poznań
Podziękowań: 236
Podziękował: 204
Model: S8500 sgs3
Firmware: KF3, 4.1.2
Operator: Play
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Liczymy: Nagroda za napisanie w swoim poście pełnego tysiąca. (2)
Napisane: 2010-11-16, 00:36 
Są, są odtwarzacze brzmiące ciepło i analogowo na tyle ile sie da bo nie bedą to fizycznie lampy ;) z resztą polecam forum head-fi, az polskich audiohead i mp3store w tematyce portable audio. . Rownież nie używam EQ w odtwarzaczach bo to degraduje dźwięk moim zdaniem . Czy takie brzmienie jest naturalne ? Wedlug ciebie subiektywnie tak a wedlug mnie nie i tyle kazdy woli co innego . Naturalne jest dla mnie wtedy gdy jest zgodne z rzeczywistością a audeo z wave to ciche plumkanie perkusji a w rzeczywistości powinno być to odczuwalne. Spokojna muzyka dobrze sie sprawuje ale dla mnie dynamiczna, ostra już nie .



Zobacz profil


 Re: Odtwarzacz Muzyki w Samsung Wave!!
28
Staż: 15%
Dołączył(a): 2010-11-13, 12:35
Online: 3h 26m
Posty: 26
Model: S8500
Firmware: JH1
Operator: Play
Napisane: 2010-11-16, 10:39 
Audeo to nie słuchawki, na których katujesz uszy. Nie raz spotykam na ulicy osoby, które słuchają tak głosno muzyki na słuchawkach, że ja przechodząc koło nich 1,5m słyszę co tam gra... Poza tym słuchawki to słuchawki - nigdy nie zagrają naturalnie, mogą zagrać poprawnie w miarę. Ale wiadomo, że nie mówimy tu o megajakości dzwięku do słuchania mp3. Żadne słuchawki nigdy nie zabrzmią tak jak monitory Genelec albo Yamaha - i na podstawie porównania każdych słuchawek do w/w mogę to śmiało powiedzieć, co jest zresztą oczywiste, więc żadne słuchawki nie grają naturalnie. Jeżeli miałeś do czynienia kiedyś z naprawdę dobrym odsłuchem bliskiego i dalekiego pola to wiesz o czym piszę.

Wiem, że śmieszne jest porównywanie słuchawek do minitorów za 20 tys zł no ale chodzi mi o uwypuklenie tego, że słuchawki nie grają naturalnie, bo jest to fizycznie niemożliwe.



Zobacz profil


 Re: Odtwarzacz Muzyki w Samsung Wave!!
29
SUPER MEMBER!
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-10-15, 21:06
Online: 8d 18h 59m
Posty: 411
Podziękowań: 68
Podziękował: 47
Model: S8500 Wave
Firmware: bada 2.0 LG1
Operator: + GSM
Brązowy Puchar za osiągnięcia użytkownika Dobroczyńca: Odznaczenie za pomoc dla Forum
Napisane: 2010-11-16, 17:39 
Troszkę temat odbiegł od mojej weny xD ale cieszę się że wkońcu "Ktoś" kto ma pojęcie o muzyce wypowiada się tu :) Nie znam się na schematach i budowie muzyki ale mam dobre ucho (jeszcze) :lol: i umiem wychwycić co i jak gra. Dla mnie Wave na tym standardzie (słuchawki, equalizer na płasko) gra mega cichooo no i słabo. O podbiciu basu w eq to nie chcę wspominać bo to masakra jakaś. Zawsze byłem przyzwyczajony do mocnego basu oczywiście równo grającego z resztą sceny dlatego takie moje "zboczenie" ale audiofilem nie jestem. Fakt cena 100zł do jakiej chcę kupić słuchawki to mało ale niestety nie stać mnie na nic lepszego :P

Tyle że te NuForce NE6 wyglądają identycznie jak te SoundMAGIC PL11 i pod względem budowy i specyfikacji :P Więc chyba tylko przekonanie co do firmy :P



Zobacz profil


 Re: Odtwarzacz Muzyki w Samsung Wave!!
30
Staż: 15%
Dołączył(a): 2010-11-13, 12:35
Online: 3h 26m
Posty: 26
Model: S8500
Firmware: JH1
Operator: Play
Napisane: 2010-11-16, 19:21 
[quote="Coolwave"]...Dla mnie Wave na tym standardzie (słuchawki, equalizer na płasko) gra mega cichooo no i słabo. ...[/quote]

Serio Wave gra dla Ciebie cicho? Kurczę, to mamy inny telefon z tego wynika ;) Mój Wave na max. poziomie głośności na słuchawkach gra tak, że bębenki mi pękają, nigdy jeszcze nie przekroczyłem 6 poziomu głośności w tym tel. słuchając muzyki. Mogę się zgodzić, że Wave nie gra super, nie gra ciepło, ale wg mnie napewno gra głośno. Może takie różnice wynikają z firmware? Nie wiem.



Zobacz profil


Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 102 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna strona
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
cron
Powered by phpBB © 2011 phpBB Group
Copyright © 2011 bada-WORLD.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie lub rozpowszechnianie jakiejkolwiek części serwisu (grafiki czy tekstów) bez zgody właściciela jest całkowicie zabronione.
Nasi partnerzy: TizenOs.com.pl | gsmManiaK.pl | Smitebuild.pl | PaladinsDecks.pl
phpBB SEO
| Forum o systemie Tizen Forum TizenOs.com.pl
smite wymagania | smite download