Nie jesteś zalogowany/zarejestrowany na tej stronie. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Aby się zarejestrować kliknij tutaj...


Ta strona korzysta z plików cookiesKorzystając z naszej strony internetowej wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu zapewnienia Ci wygody podczas jej przeglądania.
Rozumiem. Nie pokazuj w przyszłości.
Panel użytkownika
     

Nie masz konta? Zarejestruj
Zapomniałeś hasła? Przypomnij

Forum Tizen OS!
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 1, 2  Następna strona
 Bada nie bedzie obslugiwala VOIP?
1
Staż: 5%
Dołączył(a): 2010-07-01, 21:03
Online: 2m
Posty: 9
Podziękowań: 1
Napisane: 2010-07-09, 09:57 
Malo tu sie dzieje, wiec cos tam dam od siebie.

Otoz dowiedzialem sie na [color=#FF0000]www.zakaz reklamowania konkurencji.pl[/color], ze podobno VOIP nie bedzie obslugiwane przez Wave/Bada ze wzgledu na niezrozumiala (dla mnie) filozofie Samsunga.

Wiecej mozna wywnioskowac z rysunku:

[img]http://img291.imageshack.us/img291/5079/bbbbbu.jpg[/img]

Co strzelilo do glowy ludziom z Samsunga to nie wiem, ale mam nadzieje, ze zmienia nastawienie, bo VOIP to w dzisiejszych czasach podstawa i cos, co moze decydowac o sukcesu platformy.

Najpierw niech zainteresuja powaznych developerow i studia programistyczne, a potem niech dyktuja jakies tam warunki bo inaczej to nie wroze sukcesu tej platformy. No chyba ze kieruja to do ludzi, co interesuja jakies gry, rozrywka i malo przydatne duperele...

Troche sie podirytowalem :D



Zobacz profil

Autor postu otrzymał podziękowanie

 
2
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-06-18, 23:11
Online: 57d 23h 13m
Posty: 1925
Lokalizacja: Polska?
Podziękowań: 230
Podziękował: 12
Model: Wave&WaveM
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. bada-os.info: Administrator oraz redaktor bloga bada-os.info
Napisane: 2010-07-09, 10:40 
Ja powiem, że mi to akurat lata. Nigdy nie korzystałem i pewnie bym nie korzystał z takich aplikacji, gdyby rozmowy przez internet były(możliwe że są/będą) dostępne.

Napisałem maila do Samsunga, ale wątpię, żeby odpowiedzieli.. Skoro w Samsung Polska nie ma(a bynajmniej ja nie znalazłem) w liście telefonów w sprawie kontaktu nawet Wave'a.

Swoją drogą jest konkurs dla developerów. Wydaje mi się, że znajdzie się kilka osób, które zrobią odpowiednie aplikacje. Więc czemu Samsung miałby je blokować, nie udostępnić ich w samsungapps?


Ostatnio edytowano 2010-07-09, 10:48 przez Matej, łącznie edytowano 1 raz

Zobacz profil Gadu-Gadu


 
3
Staż: 5%
Dołączył(a): 2010-07-01, 21:03
Online: 2m
Posty: 9
Podziękowań: 1
Napisane: 2010-07-09, 10:47 
VOIP (na przykladzie Skype) ma sens, ale tak na prawde najlepiej jest docenic go wtedy, jesli:

- Masz sporo znajomych na Skype i zamiast do nich dzwonic na komorke mozesz za darmo zadzwonic na komputer/inne urzadzenie i pogadac albo/i
- Duzo dzwonisz za granice (Skype, w ofercie abonamentu trzymiesiecznego oferuje darmowe rozmowy na stacjonarki do PL i innych krajow) i
- Posiadasz w abonamencie dane pakietowe.

Ja obecnie mieszkam za granica i nie raz uzywajac Fringa na moim symbianie, dzwonilem do znajomych/rodziny na domowy telefon zeby szybko pogadac. Teraz de facto Fring obsluguje na iPhone i Androidzie video konferencje, co dla innych moze byc bezsensowne a wg mnie oferuje fajne mozliwosci.

Ja tam jestem informatykiem i gadzeciarzem, docenilem wygode uzywania Skype na komorce juz dawno i szczerze powiem, ze jest to bardzo praktyczne, zwlaszcza, jak obsluguje Wifi.

Fajnie by bylo, zeby chociaz Bada obslugiwala SIP do telefonii internetowej, po co wypuszczac "Smartfona" kiedy ogranicza sie jego funkcjonalnosc w tak znaczacy sposob...



Zobacz profil


 
4
Staż: 5%
Dołączył(a): 2010-06-29, 23:57
Online: 0s
Posty: 9
Napisane: 2010-07-10, 20:37 
Ja sądzę, że jednak będzie jakaś aplikacja do VOIP, bo jeśli miało by jej nie być to nie było by sensu dawać 'kamerki' w Wavie.



Zobacz profil


 
5
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-06-18, 23:11
Online: 57d 23h 13m
Posty: 1925
Lokalizacja: Polska?
Podziękowań: 230
Podziękował: 12
Model: Wave&WaveM
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. bada-os.info: Administrator oraz redaktor bloga bada-os.info
Napisane: 2010-07-18, 11:15 
Teraz już mogę z jakąś pewnością potwierdzić te informacje
http://bada-os.info/2010/07/proces-cert ... e-tworzyc/



Zobacz profil Gadu-Gadu


 
6
Staż: 10%
Dołączył(a): 2010-07-26, 22:24
Online: 54m
Posty: 20
Napisane: 2010-07-27, 00:55 
no ok ale ja korzystam ze skypa na moim wave. Nie mogę tylko prowadzić wideo rozmowy. Ja podobnie jak un hombre mieszkam za granicą i dzwonie na stacjonarkę w PL bez limitu praktycznie darmo. Połączenia ze skypem mam za darmochę i tu myślę że moja sieć której główną domeną są darmowe połączenia ze skypem (3 w Irlandii południowej) dogadała się poprostu z samsungiem i dodała skypa do oprogramowania bady. Tak myślę

tutaj jest zrzut ekranu jeśli ktoś nie wierzy

[img]http://e-nawroty.pl/otoja/20100726234513.jpg[/img]

[img]http://e-nawroty.pl/otoja/20100726234840.jpg[/img]

[img]http://e-nawroty.pl/otoja/20100726234931.jpg[/img]

aha skype nie działa mi prze wifi myślę że to związane jest właśnie z tym że sieć udostępnia połączenia ze skypem za darmo a samsung nie pozwal na korzystanie zbramki voip

_________________
pieprzyĂŚ "qasq" z... innego forum


Zobacz profil


 
7
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-06-18, 23:11
Online: 57d 23h 13m
Posty: 1925
Lokalizacja: Polska?
Podziękowań: 230
Podziękował: 12
Model: Wave&WaveM
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. bada-os.info: Administrator oraz redaktor bloga bada-os.info
Napisane: 2010-07-27, 01:01 
[b]yogi111[/b], jest to chyba Skype na javie.

_________________
[url=http://tizenlog.pl][img]https://dl.dropboxusercontent.com/u/2973076/logo.png[/img][/url]


Zobacz profil Gadu-Gadu


 
8
Staż: 10%
Dołączył(a): 2010-07-26, 22:24
Online: 54m
Posty: 20
Napisane: 2010-07-27, 01:09 
[quote="Matej"][b]yogi111[/b], jest to chyba Skype na javie.[/quote]
napewno :) tylko myślałem że w wavie to nie działa bo java musi korzystać z bramki voip żeby wykonywać połączenie chyba że się mylę? A jeśli na "normalnym" wavie działa skype pod javą to o co to całe halo?

_________________
pieprzyĂŚ "qasq" z... innego forum


Zobacz profil


 
9
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-06-18, 23:11
Online: 57d 23h 13m
Posty: 1925
Lokalizacja: Polska?
Podziękowań: 230
Podziękował: 12
Model: Wave&WaveM
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum. bada-os.info: Administrator oraz redaktor bloga bada-os.info
Napisane: 2010-07-27, 01:18 
Jeśli zainstalujesz jakąkolwiek aplikację, wykorzystującą VoIP, to ona będzie działała. Tylko nie znajdziesz jej w sklepie SamsungApps, gdyż tam są zabronione.

----
Źle tam wyżej sformułowałem zdanie. Bada obsługuje i będzie obsługiwała VoIP, ale w sklepie ich zabraniają, o.



Zobacz profil Gadu-Gadu


 
10
Staż: 10%
Dołączył(a): 2010-07-26, 22:24
Online: 54m
Posty: 20
Napisane: 2010-07-27, 01:24 
ok naprawdę mój ostatni post dzisiaj

to skopiowałem z polskojęzycznej strony skypa:

Masz też do wyboru inne telefony
Program Skype jest zintegrowany z wieloma różnymi telefonami oferowanymi przez sieć 3. Dostępne są urządzenia różnych firm, takich jak Nokia czy Samsung. Telefony te są dostępne z miesięcznym planem opłat lub w trybie opłat na bieżąco (brak minimalnego doładowania dla klientów w Wielkiej Brytanii). Dowiedz się więcej

pod "dowiedz się więcej" jest link do strony
[code]http://www.three.com/[/code]

a na tej stronie już nie ma polski niestety dla was ale za to jest Irlandia ("stety" dla mnie :lol: )
Dlatego ja mam połączenia w trójce za darmo z "błogosławieĂąstwem" skypa i samsunga :jupi:

_________________
pieprzyĂŚ "qasq" z... innego forum


Zobacz profil


Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 1, 2  Następna strona
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
cron
Powered by phpBB © 2011 phpBB Group
Copyright © 2011 bada-WORLD.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie lub rozpowszechnianie jakiejkolwiek części serwisu (grafiki czy tekstów) bez zgody właściciela jest całkowicie zabronione.
Nasi partnerzy: TizenOs.com.pl | gsmManiaK.pl | Smitebuild.pl | PaladinsDecks.pl
phpBB SEO
| Forum o systemie Tizen Forum TizenOs.com.pl
smite wymagania | smite download