Nie jesteś zalogowany/zarejestrowany na tej stronie. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Aby się zarejestrować kliknij tutaj...


Ta strona korzysta z plików cookiesKorzystając z naszej strony internetowej wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu zapewnienia Ci wygody podczas jej przeglądania.
Rozumiem. Nie pokazuj w przyszłości.
Panel użytkownika
     

Nie masz konta? Zarejestruj
Zapomniałeś hasła? Przypomnij

Forum Tizen OS!
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 143 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona
 Klawiatura QWERTY (pozioma) - WYGODNA?
1
Staż: 10%
Dołączył(a): 2010-12-01, 19:58
Online: 17h 26m
Posty: 19
Podziękował: 2
Napisane: 2010-12-02, 00:44 
Mam pytanie - jak Wam się pisze wiadomości na klawiaturze QWERTY w Wavie (w trybie horyznotalnym)? Bo mi tragicznie :/ Przyzwyczajona byłam do śmigania na Avilce, gdzie dużą precyzję w klikaniu dawały mi paznokcie (nie jakieś super szpony, ot takie trochę dłuższe) a tu w Wavie na tym super amoledzie paznokcie nie mają racji bytu... no to dawaj, spiłowałam je co nieco, tak by móc dotykać opuszkami (jak ja się poświęcam dla tego telefonu), myślę sobie teraz będzie ok. A tu nadal tragedia - co chwila klika mi się inna literka niż chcę, non stop muszę poprawiać albo precyzyjnie celować, no i uważać co by przypadkiem nie dotknąć 'wyślij' w trakcie pisania.

Jak Wy sobie z tym radzicie? Wygodnie/ szybko Wam się pisze? Jakieś specjalne metody jak trafiać w te cholerne małe 'klawisze'? Przypuszczam, że większość tutaj to Panowie, więc problemów z paznokciami nie macie, ale męskie palce do najdrobniejszych i najprecyzyjniejszych też nie należą ;)

Ps. mam nadzieję, że umieściałam post w odpowiednim dziale, jesli nie proszę o przekierowanie.



Zobacz profil


 Re: Klawiatura QWERTY (pozioma) - WYGODNA?
2
Staż: 0%
Dołączył(a): 2010-11-29, 09:33
Online: 6h 43m
Posty: 4
Podziękował: 1
Model: S8500
Operator: orange
Napisane: 2010-12-02, 08:15 
Jako, że to mój pierwszy post to zaczne od WITAM:]
A teraz na temat, mimo sporych paluchów całkiem wygodnie pisze mi sie na tej klawiaturce, fona mam od około tygodnia i pod wzgledem rozmiarow klawiatory nie mam zastrzezen. Jedyne co mnie irytuje to funkcjonalnosc umieszczonych na niej klawiszy. Wcześniej posiadalem Samsunga i5700 na androidzie i tam poza podstawowymi znakami byly takie klawisze jak kropka, przecinek i emotoikonka. A Wave zamiast tego posiada przyciski jak dla mnie potrzebne niczym klawisz "windows" w prawdziwej klawiaturce. Nie zglębiłem jeszcze na tyle tego fona żeby wiedzieć czy da się to zmienić ale z mojej strony jest to jedyny mankament klawiatury qwerty w Wavie. Choc przyznaje, że przyjemniej mi sie pisalo smsy na noki 5530 dzieki rysikowi:]



Zobacz profil


 Re: Klawiatura QWERTY (pozioma) - WYGODNA?
3
Staż: 30%
Dołączył(a): 2010-11-17, 23:30
Online: 6d 5h 35m
Posty: 43
Podziękował: 3
Model: S8500 WAVE
Firmware: S8500XXKL6
Operator: PLAY
Napisane: 2010-12-02, 08:43 
[quote="pusher25"]Jako, że to mój pierwszy post to zaczne od WITAM:]
A teraz na temat, mimo sporych paluchów całkiem wygodnie pisze mi sie na tej klawiaturce, fona mam od około tygodnia i pod wzgledem rozmiarow klawiatory nie mam zastrzezen. Jedyne co mnie irytuje to funkcjonalnosc umieszczonych na niej klawiszy. Wcześniej posiadalem Samsunga i5700 na androidzie i tam poza podstawowymi znakami byly takie klawisze jak kropka, przecinek i emotoikonka. A Wave zamiast tego posiada przyciski jak dla mnie potrzebne niczym klawisz "windows" w prawdziwej klawiaturce. Nie zglębiłem jeszcze na tyle tego fona żeby wiedzieć czy da się to zmienić ale z mojej strony jest to jedyny mankament klawiatury qwerty w Wavie. Choc przyznaje, że przyjemniej mi sie pisalo smsy na noki 5530 dzieki rysikowi:][/quote]

Jeśli chcesz skorzystać z podstawowych znaków, typu: kropka, przecinek, pytajnik wystarczy że przytrzymasz dłużej klawisz spacji. Pojawi Ci sie dodatkowe okno z tymi znakami, wtedy nie odrywając palca od ekrany wybierasz ten znak który Ci pasuje i tyle.
Co do emotikonów.... to niestety Wave nie posiada takiej opcji. A szkoda.



Zobacz profil


 Re: Klawiatura QWERTY (pozioma) - WYGODNA?
4
Staż: 0%
Dołączył(a): 2010-11-29, 09:33
Online: 6h 43m
Posty: 4
Podziękował: 1
Model: S8500
Operator: orange
Napisane: 2010-12-02, 09:10 
O, faktycznie spacja dziala, dzięki za info. Smiac mi sie chce z faktu że w Wave zrezygnowali z przycisku fizycznego "menu" którego wartość doceniłem do piero teraz, a zamiast tego dodali na wirtualnej klawiaturze taki przycisk, ktory chyba złośliwie zmienia cały czas położenie i wchodzi mi pod palucha. Jak dla mnie, to mogli zmniejszyć klawisze co zwiekszyło by odstępy między nimi co przypuszczam, że ułatwiło by pisanie.



Zobacz profil


 Re: Klawiatura QWERTY (pozioma) - WYGODNA?
5
Staż: 10%
Dołączył(a): 2010-12-01, 19:58
Online: 17h 26m
Posty: 19
Podziękował: 2
Napisane: 2010-12-02, 12:45 
Dobry patent z tą spacją, dzięki dario75.

Żalów ciąg dalszy:

Pisanie emotikonek (pomijąc fakt, że nie ma 'automatycznych') też utrudnione - dwukropek jest na pierwszej stronie znaków specjalnych, nawiasy na drugiej... jak by nie mogli ich dać na tej samej stronie zamiast slashy.

Do tego przycisk wyślij - tuż pod "Shiftem" który już kilkakrotnie niechcący musnęłam wysłając wiadomość w połowie jej pisania... no żesz, nie mogłoby być jeszcze jakiegoś ekranu pośredniego, który by zabezpieczał przed bezpośrednim wysłaniem?

Wspomniany wcześniej klawisz 'menu' też jest mocno irytujący.

Podsumowując klawiatura (pozioma - bo do takiej się przyzwyczaiłam) jest dla mnie wielkim rozczarowaniem, już nawet w znacznie mniej zaawansowanej technologicznie Avili układ pisania (klawiszy) był zdecydowanie lepiej rozwiązany.



Zobacz profil


 Re: Klawiatura QWERTY (pozioma) - WYGODNA?
6
Staż: 5%
Dołączył(a): 2010-11-24, 21:04
Online: 41m
Posty: 8
Napisane: 2010-12-02, 15:15 
ja już tak śmigam jakby to były normalne przyciski...czasem zdarzy się jakiś błąd ale to rzadko...poćwiczcie a smsy będzie pisać bardzo szybko :)



Zobacz profil


 Re: Klawiatura QWERTY (pozioma) - WYGODNA?
7
Staż: 10%
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-11-14, 12:14
Online: 5d 17m
Posty: 14
Lokalizacja: Zabrze
Model: S8500
Firmware: XEKC2
Operator: Play
Dobroczyńca: Odznaczenie za pomoc dla Forum
Napisane: 2010-12-02, 19:10 
Mi najszybciej pisze się używając jednego palca... Gdy piszę dwoma bardzo często nie trafiam w odpowiednie litery.



Zobacz profil


 Re: Klawiatura QWERTY (pozioma) - WYGODNA?
8
Staż: 0%
Dołączył(a): 2010-11-23, 22:43
Online: 3h 17m
Posty: 6
Podziękował: 1
Model: S8500
Napisane: 2010-12-02, 19:21 
kwestja przyzwyczajenia



Zobacz profil


 Re: Klawiatura QWERTY (pozioma) - WYGODNA?
9
Staż: 10%
Dołączył(a): 2010-11-09, 22:11
Online: 5d 21h 56m
Posty: 16
Podziękował: 9
Napisane: 2010-12-02, 20:59 
Też mi się zdaje że to kwestia przestawienia ze zwykłego wyświetlacza dotykowego :) W zwykłym trzeba było mocno coś wcisnąć żeby zaskoczył, a tu wystarcza muśnięcie. Mnie osobiście nie podoba się ta klawiaturka w trybie wertyklanym (nie trafiam w klawisze), natomiast ta pozioma jest bardzo dobra i pisze się szybko - nie mam kłopotu z trafianiem mimo tego iż palców małych nie mam. Fajnie by było gdyby przy wybieraniu znaków po przytrzymaniu klawisza np. spacji w tym pasku wyboru znaku podświetlał się cały prostokącik wokół literki, a nie sama literka na niebiesko, dla mnie to trochę za mało wyraźne jest.



Zobacz profil


 Re: Klawiatura QWERTY (pozioma) - WYGODNA?
10
EXPERT MEMBER!
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2010-10-08, 12:56
Online: 12d 13h 21m
Posty: 1124
Lokalizacja: Supraśl
Podziękowań: 45
Podziękował: 6
Model: Lg L9/Nokia 5300
Firmware: 4.1.2
Operator: Play,Orange,A 2,Lyca
Srebrny Puchar za osiągnięcia użytkownika Dobroczyńca: Odznaczenie za pomoc dla Forum
Napisane: 2010-12-02, 21:03 
Mi się dobrze pisze :D
używam swype dzięki czemu czasem szybciej pisze :D



Zobacz profil Gadu-Gadu


Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 143 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
cron
Powered by phpBB © 2011 phpBB Group
Copyright © 2011 bada-WORLD.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie lub rozpowszechnianie jakiejkolwiek części serwisu (grafiki czy tekstów) bez zgody właściciela jest całkowicie zabronione.
Nasi partnerzy: TizenOs.com.pl | gsmManiaK.pl | Smitebuild.pl | PaladinsDecks.pl
phpBB SEO
| Forum o systemie Tizen Forum TizenOs.com.pl
smite wymagania | smite download